بهترین منابع کنکور ریاضی 97

برای مشاوره جهت : بهترین منابع کنکور ریاضی 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

رشته ریاضی همیشه یکی از رشته های مورد استقبال دانش آموزان است و معمولا دانش آموزانی به این رشته گرایش پیدا می‌کند که دارای پایه آموزشی قوی و نمرات قابل قبولی هستند. به همین دلیل رقابت در کنکور سراسری رشته ریاضی بسیار تنگاتنگ بوده و داوطلبان برای موفقیت راه سختی در انتظارشان است که نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد. از رشته های پرطرفدار کنکور ریاضی می‌توان به رشته های مهندسی (برق، مکانیک عمران، معماری و ...) اشاره کرد. با توجه به نیازی که در پیشرفت صنعتی کشور وجود دارد فارغ التحصیلان این رشته‌ها از نظر اشتغال با مشکلی مواجه نمی‌شوند. طبق آمار سال 95 تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری رشته ریاضی (148هزار نفر) بوده است. از این رو در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام، معرفی بهترین منابع، بررسی سوالات، برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 می پردازیم.

تلگرام کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور ریاضی

برای موفقیت در کنکور سراسری پس از مطالعه کتب درسی که اصلی ترین منابع کنکور سراسری هستند. انتخاب و مطالعه کتاب های کمک آموزشی برای موفقیت در کنکور سراسری نقش حیاتی دارد. دانش آموزان این نکته را در نظر داشته باشند که منابع کنکور ریاضی در درجه اول کتاب های درسی است و نمی‌توان کتب کمک آموزشی را جایگزین آن کنند.

کتاب های کمک آموزشی به علت بیان بهترشان برای تسلط بیشتر و یادگیری مباحثی که کتاب های درسی در بیان آنها ضعف دارد به کار گرفته شوند.

با تمام این اوصاف اگر واقع بین باشیم متوجه میشویم که کتاب کمک آموزشی جز جدایی ناپذیر کنکور سراسری 97 میباشد اما چه کتابی و چه انتشاراتی تله مشاور به عنوان جامعترین سازمان مشاوره اعلام میکند که برای هر درسی و در هر رشته ای کتابی و یا جزوه ای  خاص بهترین است که به شما تسلط و برتری لازم را میدهد حتی بسته به زمانی که در آن هستید و تسلطی که نسبت به یک درس دارید  نوع کتاب پیشنهادی متفاوت است. بهترین توصیف این است که که کتاب های کمک اموزشی همانند دارو می باشد و با توجه به شرایط فرد و درس مورد نظر و …. متفاوت میباشد. در زیر بصورت اجمالی کتب مناسب را نام بردیم اما متوجه باشید که این کتب حالت عمومی دارند برای متمایز بودن حتما کتاب مناسب خود را بشناسید.

 

دروس عمومی

مجموعه سوالاتی که در آزمون سراسری کشوری (کنکور) می‌آید به صورت دروس عمومی و تخصصی است که دروس عمومی در همه‌ی 5 گرایش یکسان است. برخی از دانش آموزان به دلیل پایین بودن  ضرایب دروس عمومی اغلب توجه زیادی به دروس عمومی  ندارند و برخی نیز درس های عمومی را حذف می‌کنند. تجربه ثابت کرده است دانش آموزانی که درصد بالایی در این درس های عمومی زده اند رتبه بهتری داشته اند نسبت کسانی که فقط درس های تخصصی را مطالعه کرده اند. حتی زمانی که درصد دروس تخصصی گروه اول کمتر از گروه دوم بوده اند

دروس عمومی گروه ریاضی به شرح زیر است:

  1. درس ادبیات و زبان فارسی

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است ادبیات فارسی 2 سال چاپ 94، ادبیات فارسی 3 سال چاپ 95، زبان و ادبیات عمومی فارسی پیش دانشگاهی سال چاپ 96، زبان فارسی 3 سال چاپ 95

از برترین منابع کمک آموزشی درس ادبیات و زبان فارسی که در بازار موجود است می توان به کتاب ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه، کتاب ادبیات موضوعی میکروطبقه بندی شده گاج که کتاب های جامع بازار می باشند و برایبرای لغت، املا و واژگان انتشارات نشر الگو، تاریخ و ادبیات کتاب تخته سیاه  اشاره کرد. توصیه کارشناسان گروه تله مشاور این است که ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه، تست انتشارات نشر الگو و  برای زبان فارسی انتشارات دریافت (آقای هامون سبطی) را تهیه فرمایید.

                                                                   

  1. درس عربی

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است عربی 2 سال چاپ 94، عربی 3 سال چاپ 95

از برترین منابع کمک آموزشی درس زبان عربی در بازار می توان به لوح فشرده عربی کنکور گاج، کتاب میکروطبقه بندی شده گاج، عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران و خیلی سبز اشاره کرد که کارشناسان گروه تله مشاور کتاب آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران چاپ 23 به بعد (ایاد فیلی) پیشنهاد می کنند.

 

  1. درس دین و زندگی

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است قرآن و تعلیمات دینی 2 سال چاپ 94، قرآن و تعلیمات دینی 3 سال چاپ 95، معارف اسلامی پیش دانشگاهی سال چاپ 96

برترین منابع کمک آموزشی درس دین و زندگی در بازار کتاب دین و زندگی گاج، کتاب دین وزندگی خیلی سبز و کتاب جامع راه اندیشه اشاره داشت که کارشناسان گروه تله مشاور کتاب دین و زندگی نقره ای گاج را برای مطالعه توصیه می کنند.

 

  1. درس زبان انگلیسی

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است زبان انگلیسی 3 سال چاپ 95، زبان انگلیسی 1 و 2 پیش دانشگاهی سال چاپ 96

از برترین منابع کمک آموزشی درس زبان انگلیسی موجود در بازار می توان به کتاب 4 جلدی زیبان انگلیسی انتشارات شبقره، جامع خیلی سبز و reading خیلی سبز اشاره کرد، کارشناسان گروه تله مشاور 3 جلد اول کتاب 4 جلدی زبان انگلیسی انتشارات شبقره نوشته آقای کیاسالار، کتاب زبان عمومی سری عمران  (سطح این کتاب خیلی بالاست و معمولا برای دانشجویان کارشناسی ارشد توصیه می شود)

جهت  آگاهی از منابع اصلی کنکور سراسری 97، تغیرات امسال وبرنامه ریزی برای کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

دروس اختصاصی

همان گونه که می‌دانیم اهمیت و تاثیر دروس تخصصی در موفقیت در کنکور ریاضی 97 بسیار زیاد است اما همچنان به داوطلبان گرامی تاکید می‌کنیم که ابتدا باید بر روی کتب درسی تسلط کامل داشته باشند و پس از آن به مطالعه کتب کمک آموزشی بپردازند. در چند سال اخیر نوع و تیپ سوالات کنکور سراسری بیشتر به سمت سوالات تحلیلی و مفهومی رفته و کمتر شاهد سوالات حفظی هستیم. داوطلبان برای پاسخ گویی به سوالات تخصصی کنکور سراسری ریاضی باید دارای قوه درک مسائل تحلیلی و قدرت تجزیه – تحلیل و تجسم اجسام فضایی و درس های ریاضی و فیزیک از دروس اصلی این رشته هستند. برای پاسخ گویی به سوالات دروس تخصصی نیاز به تسلط زیادی در این دروس داریم. در این مقاله هر کدام از دروس تخصصی را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده‌ایم

 

  1. درس ریاضی

اصلی ترین درس در کنکور سراسری گروه ریاضی، دروس ریاضیات است که متشکل از ریاضی 2، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه 1 و 2، هندسه تحلیلی و جبر خطی، جبر و احتمال است. سوالات درس ریاضی کاملا تحلیلی بوده و برای پاسخ گویی به این سولات داوطلبان باید تسلط کامل بر تمام موضوعات و قواعد و قوانین این درس هستند. برای پاسخ گویی به دروس هندسه داوطلب نیاز دارد که دارای قوه تجسم بالایی باشد.

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است ریاضیات 2 سال چاپ 94، حسابان سال چاپ 95، حساب دیفرانسیل و انتگرال سال چاپ 96، هندسه 1 سال چاپ 94، هندسه 2 سال چاپ 95، هندسه تحلیلی و جبر خطی سال چاپ 96 ، جبر و احتمال سال چاپ 95، ریاضیات گسسته سال چاپ 96

از برترین منابع کمک آموزشی کنکور دروس ریاضی در بازار می توان به کتاب مهر و ماه، انتشارات تحته سیاه وگاج سفید اشاره کرد کارشناسان گروه تله مشاور بررسی و معرفی شده است برای درس ریاضی2، حسابان، دیفرانسیل ریاضیات انتشارات تخته سیاه مولف آقای محمد مهربان. برای ریاضی پایه و حسابان و حساب دیفرانسیل و انتگرال کتاب گاج سفید و کتاب ریاضی انتشارات نشر الگو، برای دروس هندسه 1 و 2 کتاب گاج نقره‌ای مولف علی منصف شکری و هندسه تحلیلی و جبر خطی کتاب هندسه تحلیلی انتشارات نشر الگو مولفان حسن محمد بیگی و امیر محمد هویدی، برای دروس جبر و احتمال و ریاضیات گسسته کتاب انتشارات فار مولف عطا صادقی پیشنهاد می‌شود.

 

  1. درس فیزیک

فیزیک جز دروسی است که نیاز به یادگیری دارد پس برای مطالعه این درس ابتدا کتب درسی را به طور کامل مطالعه نموده و پس از آن برای تسلط بیشتر از کتاب های کمک آموزشی که نمونه سوالات دسته بندی شده در آن وجود دارد بهره برد

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است فیزیک 1 و آزمایشگاه (دو فصل آخر نور و آیینه) سال چاپ 93، فیزیک 2 و آزمایشگاه سال چاپ 94، فیزیک 3 و آزمایشگاه سال چاپ 95، فیزیک پیش دانشگاهی ویژه رشته ریاضی سال چاپ 96

از برترین منابع کمک آموزشی درس فیزیک موجود در بازار می توان به کتاب گاج نقره ای و کار ساده از کتاب آبی کانون می باشد کارشناسان گروه تله مشاور کتاب گاج نقره‌ای مولف بهروز نادری نژاد و محمد آهنگر، کتاب تست انتشارات نشر  را به داوطلبان کنکور 97 توصیه می کنند

  1. درس شیمی

داوطلبان باید بدانند که اهمیت درس شیمی کمتر از دروس ریاضی و فیزیک نیست متاسفانه تعدادی از داوطلبان کنکور سراسری گروه ریاضی توجه زیادی به درس شیمی ندارند و اندکی نیز این درس را حذف می‌کنند. باید این نکته را ذکر کنیم که در برخی از رشته‌های دانشگاهی ضریب درس شیمی برابر با ضریب دروس دیگر است.

منابع اصلی که توسط سازمان سنجش معرفی شده است شیمی 2 و آزمایشگاه سال چاپ 94، شیمی 3 و آزمایشگاه سال چاپ 95، شیمی پیش دانشگاهی سال چاپ 96 است.

از برترین منابع کمک آموزشی درس شیمی که در بازار موجود می باشد می توان به کتاب مبتکران و خیلی سبز اشاره کرد که کارشناسان گروه تله مشاور  کتاب شیمی 2 به تالیف مهندس بازرگان و برای شیمی 3 و شیمی پیش دانشگاهی انتشارات خیلی سبز به تالیف نیما سپهری و محمد مرعشی اشاره کرد.

پیشنهاد گروه تله مشاور

داوطلبان باید این نکته بدانند که انتخاب منابع کمک آموزشی کنکور سراسری کار بسیار دشواری است. برای انتخاب کتب کمک آموزشی باید وضعیت درسی و روش مطالعه‌ی آن مورد بررسی قرار گیرد که بهتر است از مشاورین متخصص در این حوزه بهره گرفت. داوطلبانی که در سال‌های گذشته موفق به مدرک دیپلم شده اند و قصد دارند که در کنکور ریاضی سال 97 شرکت کنند باید به سال چاپ کتب درسی توجه کنند. دلیل توجه به سال چاپ از این نظر حائز اهمیت است که بعضی از کتب درسی مباحثی از آن حذف یا به آن اضافه شده است. برای انتخاب کتب کمک آموزشی می‌توانید با کارشناسان و متخصصان این حوزه در گروه مشاورین تله مشاور تماس گرفته تا با اطمینان کامل بهترین منابع را برای موفقیت در کنکور سراسری انتخاب کنید و با برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 بهنرین نتیجه را بگیرید

جهت  آگاهی از منابع اصلی کنکور سراسری 97، تغیرات امسال وبرنامه ریزی برای کنکور سراسری 97  از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "بهترین منابع کنکور ریاضی 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :