شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96

برای مشاوره جهت : شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

چنانچه قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارید برای آگاهی بیشتر می توانید راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی حرفه ای و کاردانی فنی را مطالعه فرمایید و در صورت هر گونه اشکال و سوالی با مشاوران گروه مشاورین تله مشاور از طریق تماس تلفنی تماس بگیرید. در این مقاله به بررسی شهریه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته پرداخته ایم.

تلگرام کنکور سراسری

 

جهت آگاهی از میزان شهریه هر رشته و قوانین تخفیفات و دریافت وام دانشجویی

از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی همانند دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی به ازای هر ترمی که در دانشگاه درس می خوانند و واحد اخذ می کنند باید مقبل هزینه ای به عنوان شهریه دانشگاه شوند به عبارتی درس خواندن در این دانشگاه رایگان نیست و در مقابل آن دانشجویان باید هزینه آن را پرداخت کنند. همانگونه که مستحضر هستید دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم کشور است و تمام ارگان ها و سازمان های دولتی خصوصی موظف به قبول مدرک صادر شده دانشگاه جامع علمی کاربردی است. شهریه در دانشگاه علمی کاربردی در هر مقطع متغیر است. شهریه ها به دو دسته شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم می شوند. منظور از شهریه ثابت شهریه ای است که به ازای هر ترم که دانشجو در دانشگاه ثبت نام کند باید به حساب دانشگاه واریز کند. شهریه ثابت در طول دوره تحصیل تغییر نمی کند. به فرض مثال اگر دانشجویی سال 96 در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی ثبت نام کند مقدار شهریه ثابت آن 250 هزار تومان باشد تا هر موقعی که فارغ التحصیل در مقطع کاردانی شود شهریه ثابت هر ترم او 250 هزار تومان خواهد بود و هیچ گونه تغییری نخواهد کرد. شهریه متغیر مقدار پولی است که بابت هر واحدی که دانشجو اخذ می کند از او گرفته می شود. شهریه متغیر نسبت به تعداد واحدی که دانشجو در طول یک ترم اخذ می کند تغییر می کند و رابطه مستقیمی با واحد های اخذ شده دانشجو در طول ترم دارد. مقدار شهریه متغیر در واحد های درسی است که اخذ می شود. شهریه درس های عمومی نسبت به درس های پایه ای و تخصصی بیشتر است. در بعضی از دروس هم دارای واحد عملی و هم واحد نظری هستند که شهریه دروس عملی از نظری بیشتر است که هنگام اخذ این دروس شهریه آنها با هم جمع می شود. در ادامه مقدار شهریه دانشگاه علمی کاربردی را در مقاطع مختلف بررسی می کنیم. شهریه دانشگاه علمی کاربردی نسبت به شهریه دانشگاه آزاد و دانشگاه غیر انتفاعی کمتر است ولی نسبت به دانشگاه پیام نور بیشتر است.

 

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 96

دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی به چهار زیر گروه آموزشی گروه صنعت، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی، گروه کشاورزی و گروه فرهنگ هنر تقسیم می شود. میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی در گروه های آموزشی مختلف، متفاوت است که گروه صنعت بیشترین میزان شهریه را در بین گروه های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی دارد. طبق دفترچه راهنمای دانشگاه علمی کاربردی که توسط سازمان سنجش در سال 95 ابلاغ گردید شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی حدود 360 تا 420 هزار تومان و شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی حدود 300 تا 500 هزار تومان است. شهریه متغیر حدود 320 تا 550 هزار تومان باشد. انتظار می رود در سال 96  این ارقام با افزایش 10 الی 20 درصدی همراه خواهد بود.

 

شهریه مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی سال 96

طبق دفترچه راهنمای دانشگاه علمی کاربردی که توسط سازمان سنجش در سال 95 ابلاغ گردید شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته 365 تا 425 هزار تومان و شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی حدود 320 تا 550 هزار تومان باشد. انتظار می رود در سال 96  این ارقام با افزایش 10 الی 20 درصدی همراه خواهد بود.

 

تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی 96

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارید برای ثبت نام، آگاهی از شهریه دانشگاه علمی کاربردی و دریافت تخفیف و وام دانشگاه در هر کدام از گروه و زیر گروه های آموزشی میتوانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614  تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :