دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

برای مشاوره جهت : دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ،پس از برگزاری کنکور سراسری 96 و برگزاری کنکور دانشگاه آزاد بطور همزمان در سال 96،و همچنین انتشار دفترچه انتخاب رشته سراسری در تاریخ 11 مرداد، هم اکنون  در اختیار عموم قرار گرفته است . به منظور دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از لینکهای زیر دانلود فرمایید.

تلگرام کنکور سراسری

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد 96  

دانلود دفترچه انتخاب رشته

 

ذانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد

 

ذانلود اصلاحیه دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد

 

 

 

بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

 دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96

 دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 96

 دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96

 دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96

 

 

 

پاسخ به سوال های متداول انتخاب رشته اینترنتی دانشگاه آزاد :

شناسه انتخاب رشته چیست و ازکجا بگیرم؟  شناسه انتخاب رشته شما در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تحت عنوان کد دسترسی جهت انتخاب رشته درج گردیده است.

در چه گروههای آزمایشی می توان انتخاب رشته کرد؟   هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد.  ضمنا آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی اعلام نموده اند، امکان انتخاب رشته در این گروهها را نیز خواهند داشت.

آیا برای انتخاب رشته در هر گروه آزمایشی باید کارت جداگانه بخرم؟  بله. داوطلبان برای انتخاب رشته / محل در هر گروه آزمایشی لازم است با تهیه کارت اعتباری جداگانه اقدام به انتخاب رشته/محل نمایند.

نظام آموزشی پاره وقت چه تفاوتی با نظام آموزشی تمام وقت دارد؟  حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام وقت می باشد. قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطاء خواهد شد و فارغ التحصیلان این نظام نیز می توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت نمایند.

آیا می توانم غیر از نظام آموزشی تمام وقت در پاره وقت هم شرکت کنم؟  هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید. توصیه می شود قبل از خرید کارت اعتباری جهت انتخاب رشته در نظام پاره وقت از رشته/محلهای ارائه شده در این نظام آموزشی اطلاع حاصل نماید.

اگر در هنگام انتخاب رشته به نحوی ارتباط اینترنتی قطع شود وضعیت چگونه خواهد بود؟دوباره اقدام کنم؟آیا کارت اعتباری باطل شده است؟ 

نیازی به خرید مجدد کارت نیست، تا زمانیکه دکمه تایید نهایی و ثبت اطلاعات را کلیک نکرده باشید کارت باطل نشده است و می توانید مجددا با همان کارت جهت انتخاب رشته اقدام نمائید.

با کلیک بر روی دکمه "تایید و ادامه" به صفحه بعد نمی رود؟   در اطلاعات ارسالی شما خطایی وجود دارد. به پیغام خطا و توضیحاتی که با رنگ قرمز در بالای صفحه نمایش داده شده است توجه فرمائید.

پس از وارد کردن کد رشته/ محل با پیغام "کد رشته انتخابی موجود نمی باشد" مواجه می شوم؟   توجه داشته باشید که کد رشته / محل را می بایست از "جدول رشته های دانشگاهی"  و  "جدول محل های دانشگاهی"  در منوی سمت راست انتخاب کنید.

پس از وارد کردن کد رشته/ محل با پیغام "کد رشته انتخابی با نظام آموزشی شما مطابقت ندارد" مواجه می شوم؟   دقت داشته باشید که کد رشته را از نظام آموزشی مورد نظر انتخاب کرده باشید.

امکان وارد کردن نام کامل رشته / محل دانشگاهی وجود ندارد؟   توجه داشته باشید که فقط  " کد"  رشته و  " کد" محل دانشگاهی را در کادر مربوطه وارد نموده و از درج نام رشته و یا نام محل دانشگاهی خودداری فرمائید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :