نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد واقعیت یا بازارگرمی

برای مشاوره جهت : نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد واقعیت یا بازارگرمی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در مرحله انتخاب رشته بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی شده و نمی توانند آن گونه که باید و شاید برای یک انتخاب رشته دقیق و مناسب اقدام کنند.شاید بسیاری از داوطلبان پس از حدود یک سال تلاش و شرکت در آزمون کنکور، از اهمیت بسیار بالای انتخاب رشته بی خبر باشند اما باید به این دسته از داوطلبان عرض کنیم که به میزان اهمیت تلاششان برای قبولی در کنکور سراسری و شاید بیشتر، باید به امر انتخاب رشته دقت فرمایند. برای همین است که نرم افزار های انتخاب رشته مجازی توسط موسسات مختلفی برای راهنمایی داوطلبان منتشر شده است تا با استفاده از آن بتوانند به یک دید کلی از رشته ها و دانشگاه هایی که امکان قبولی در آن ها طبق رتبه و تراز داوطلبان در کنکور سراسری وجود دارد، برسند.شایان ذکر است که این نرم افزار ها همگی بر اساس اصل تخمین و پیشبینی بنا نهاده شده اند به گونه ای که بر اساس رتبه ها و آمار قبولی در کنکور سال های گذشته و مقایسه موارد قبولی مشابه با رتبه و تراز شما لیستی از رشته محل هایی که امکان قبولی شما در آن وجود خواهد داشت ارائه خواهند داد.

تلگرام کنکور سراسری

نکته بسیارمهم: انتخاب رشته مجازی که بصورت اینترنتی و نرم افزاری توسط خود متقاضی صورت میگیرد به هیج وجه قابل استناد نیست  چرا که این نرم افزارها تنها یک ربات هستند و پارامترهای مهمی همچون علاقه (شهر و رشته و دانشگاه)، استعداد، محل سکونت، قدرت مالی فرد و بسیاری از عوامل تاثیرگذار دیگر را نمیتوانند آنالیز کنند و همچنین تمامی نرم افزارهایی که بصورت عمومی ارائه میشوند نسخه کامل نیستند.

انتخاب رشته مجازی مربوط به دانشگاه های سراسری را در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار دادیم.برای مشاهده می توانید به مقاله انتخاب رشته مجازی مراجعه فرمایید.اما در این مقاله قصد داریم به موضوع انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد بپردازیم.

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد مدتی است که به طور جداگانه در موسسات و سایت های مختلفی وجود دارد که برای استفاده از این نرم افزار ها باید اطلاعات زیر را وارد نمایید :

1- منطقه امتحانی کنکور داوطلب

2- رشته تحصیلی داوطلب

3- رتبه کسب شده و یا در برخی نرم افزار ها تراز را از شما می خواهند.

پس از وارد کردن اطلاعات زیر در سه زیر مجموعه اقدام به انتشار رشته محل های دانشگاه آزادی که امکان قبولی شما در آن ها وجود خواهد داشت می نماید که به شرح زیر است :

 

1- منطقی : در این قسمت رشته محل هایی برای داوطلب به نمایش گذاشته می شود که شانس معقولی برای قبولی در آن را خواهد داشت.در واقع این نرم افزار با مقایسه رتبه و تراز شما با قبول شدگان در این رشته محل ها که در سال های گذشته در کنکور سراسری شرکت کرده اند، اقدام به انتشار این رشته ها می کند.

2- خوشبینانه : در این قسمت همانگونه که از سر تیتر مشخص است رشته محل هایی از دانشگاه آزاد های سراسر کشور را ارائه می دهد که امکان قبولی شما در آن پایین است. در واقع نرم افزار به طور خوشبینانه ای نمره و تراز کسب شده شما را با قبول شدگان سال گذشته در این رشته محل ها مقایسه می کند.لازم به ذکر است که هدف از انتشار این رشته این نیست که شما را از انتخاب این رشته محل ها منصرف نماید چرا که احتمال قبول شدن شما در این رشته محل ها صفر نیست.

3- بدبینانه : در این قسمت رشته محل هایی از دانشگاه های آزاد سراسر کشور برای داوطلب به نمایش گذاشته می شود که احتمال قبولی در آن بسیار بالاست. در واقع این نرم افزار تراز و نمره قبولی شما را به شکل بدبینانه ای با نمره و تراز قبول شدگان سال گذشته مقایسه می کند. احتمال قبولی بالای این رشته محل ها به این معنی است که حتی در بدترین شرایط نیز شما در این رشته محل ها با احتمال بالای 90 درصد قبول خواهید شد.

پس از مشاهده این قسمت باید این رشته محل ها را بر اساس اولویت زیر پشت سر هم در فرم انتخاب رشته وارد نمایید :

الف) رشته محل های خوشبینانه

ب) رشته محل های منطقی

ج) رشته محل های بدبینانه

همانگونه که مشاهده می فرمایید روند ارائه رشته محل ها در انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد تقریبا مشابه انتخاب رشته مجازی دانشگاه های سراسری است. قبلا هم اعلام کرده بودیم که این تخمین ها که بر اساس کنکور های سال گذشته اعلام می شوند خیلی قابل اعتماد نیستند و مشاورین متخصص خیلی به آن ها استناد نخواهند کرد. نکته دیگری که داوطلبان باید در نظر داشته باشند این است که نباید تنها ملاک امر مهم انتخاب رشته، این انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد باشد.

مقایسه انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد با انتخاب رشته مجازی دانشگاه سراسری :

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد به تازگی در سایت های مختلف گذاشته شده است و طبق تجارب سال های گذشته مشاوران متخصص ما در مشاوره تحصیلی، بسیاری از این تخمین رشته محل ها اشتباه و غیر قابل اعتماد هستند. انتخاب رشته مجازی دانشگاه های سراسری هرچند که دارای نقص های متعددی است اما در مقایسه با انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد وضعیت بهتری دارد.

 

به همین دلیل پیشنهاد موسسه تله مشاور در این زمینه با توجه به تجربیات چندین و چند ساله این است که داوطلبان در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد چند مورد زیر را حتما در نظر داشته باشند :

1- انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد بسیار پر اشتباه و غیر قابل اعتماد است.

2- در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به علاقه، بعد مسافت دانشگاه و هزینه رشته های مختلف توجه داشته باشند.

3- در نهایت با مشاوره دقیق و تخصصی با افراد زبده به یک اولویت بندی مناسب با رتبه کسب شده توسط داوطلب در کنکور، خواهند رسید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد واقعیت یا بازارگرمی" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.0 از 5
  • فاطمه کوله
    امتیاز 4 از 5

    سلام. انتخاب رشته آزاد رو جطوری می تونم انجام بدم ؟

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    سلام شما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سامانه ثبت نام دانشکاه آزاد مراجعه کنید

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :