انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای مشاوره جهت : انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

پس از برگزاری کنکور سراسری 96 در تیر ماه و اعلام نتایج در مرداد ماه به مرحله پایانی و شاید مهمترین مرحله کنکور سراسری 96 یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری 96 رسیده ایم. انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بسیار حساس و تعیین کننده می باشد و یک اشتباه کوچک می تواند سرنوشت داوطلبان را تغییر دهد. هر ساله بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری 96 در روند انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشکلات مختلفی برخورد می کنند که در این مقاله راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را برای داوطلبان عزیز کنکور سراسری 96 روند کلی و صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را توضیح داده ایم. در صورتی که قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم دارید می توانید مقاله راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 را مطالعه فرمایید.

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره تلفنی می توانید با شماره 9099071614 با کارشناسان متخصص ما در انتخاب رشته تماس بگیرید

 

قدم اول راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96

قدم اول در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 داشتن درکی درست از رتبه و تراز خود در کنکور سراسری 96 می باشد. بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 96 با مفهوم تراز و رتبه های خود در سهمیه و زیرگروه های مختلف آشنایی لازم را ندارند و به همین دلیل دچار اشتباهاتی می شوند. برای آشنایی بیشتر در مورد کارنامه کنکور سراسری 96 به مقاله توضیحات کارنامه کنکور سراسری 96 مراجعه فرمایید.

 

قدم دوم راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96  

در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 فرمی تحت عنوان فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 96 قرار داده شده است و همانطور که از عنوانش پیداست فرد کدرشته هایی که انتخاب کرده است را به طور دقیق در آن وارد می کند. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

 دانلود دفترچه های انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری 96

 

سوال : انتخاب رشته کنکور سراسری 96 اینترنتی است. پس این کار چه ضرورتی خواهد داشت ؟

در جواب باید بگوییم که این کار هیچ ضرورتی در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شما نخواهد داشت و اگر این کار را انجام ندهید در روند انتخاب رشته کنکور سراسری 96 هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما این فرم به دو دلیل اگر پر شود بهتر است :

1- هنگام وارد کردن کد رشته محل های انتخابی در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 سریعتر خواهید بود.

2- ضریب خطا در وارد کردن کدرشته ها بسیار پایین خواهد آمد.

داوطلبان میتوانند جهت آگاهی از قوانین سازمان سنجش و انجام فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس گرفته و با کارشناسان ثبت نام صحبت کنند.

 

قدم سوم راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96  

بسیاری از متقاضیان در دو مرحله قبل عمدتا مشکلی نخواهند داشت اما در وارد کردن آن در سایت دچار مشکل می شوند. برای جلوگیری از این گونه اشتباهات روند زیر را دنبال کنید.

الف) وارد سایت سازمان سنجش و آموزش کشور شوید. آدرس سایت www.sanjesh.org می باشد.

ب) وارد قسمت کنکور سراسری شوید.

ج) گزینه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را انتخاب بفرمایید.

د) در این مرحله از شما اطلاعات شخصی مربوط به کنکور سراسری خواسته می شود که به سه شکل می توانید وارد سیستم انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شوید :

1- روش اول

الف) شماره داوطلبی

ب) شماره شناسنامه

ج) سال تولد

 

2- روش دوم اطلاعات زیر را از داوطلب می خواهد

الف) شماره پرونده

ب) کد رهگیری

ج) شماره شناسنامه

 

3- روش سوم اطلاعات زیر را از داوطلب می خواهد

الف) شماره پرونده

ب) شماره سریال

ج) شماره شناسنامه

ه) پس از وارد کردن اطلاعات ورودی، سامانه انتخاب رشته اینترنتی کنکور سراسری 96 برای شما فعال می شود. با وارد کردن کدرشته های انتخابی خود که در فرم پیش نویس آن ها را یادداشت و انتخاب کرده اید، یک کد 15 رقمی به شما داده می شود.

تذکر : تا زمانی که این کد 15 رقمی را از سامانه دریافت نکرده اید انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شما با موفقیت ثبت نشده است.

و) پس از اتمام روند انتخاب رشته یک پرینت از کدرشته هایی که انتخاب کرده اید بگیرید و تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 این فرم ها را نگه دارید. حتما دقت کنید که کدرشته ها را اشتباه وارد نکرده باشید.

 

سوال : اگر اشتباهی در انتخاب کدرشته ها در فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور سراسری 96 رخ داد چه باید کرد؟

در جواب باید بگوییم که این امکان به صورت محدود وجود دارد که فرد پس از پایان روند انتخاب رشته بار دیگر نسبت به ویرایش آن اقدام کند. لذا به داوطلبان عزیز کنکور سراسری 96 توصیه می شود که حتما در همان بار اول تمامی کد رشته ها را با دقت کافی وارد نمایند.

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

پس از گذراندن مراحل راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ، نتایج نهایی قبول شدگان کنکور سراسری 96 در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد. برای مشاهده نتایج کنکور سراسری 96 باید به سایت sanjesh.org مراجعه فرمایید. پس از اعلام اسامی قبول شدگان فرد متقاضی باید به صورت حضوری در دانشگاه پذیرفته شده حضور به عمل آورد و طبق قوانین مختص به هر دانشگاه به روند تحصیلی خود ادامه دهد.

داوطلبان میتوانند جهت آگاهی از قوانین سازمان سنجش و انجام فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس گرفته و با کارشناسان ثبت نام صحبت کنند.

برای مشاوره تلفنی می توانید با شماره 9099071614 با کارشناسان متخصص ما در انتخاب رشته تماس بگیرید

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :