نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه سراسری | شرایط و مدارک لازم | سامانه ثبت درخواست دانشجویان

برای مشاوره جهت : نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه سراسری | شرایط و مدارک لازم | سامانه ثبت درخواست دانشجویان

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

دانشجویانی که متقاضی مهمانی و یا انتقال در سال تحصیلی پیش رو هستند، باید در مهلت اعلام شده درخواست خود را تنها در سامانه خدمات آموزشی ثبت کنند. لازم به ذکر است این فرصت تنها یک بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو با توجه به فرصت یکباره در سال، بهتر از دانشجو مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه سراسری را بخوبی بشناسد، تا به دلیل نقص مدرک این فرصت گرانبها را از دست ندهد. همچنین در صورت مغايرت اطلاعات و مدارک پیوست درخواست نقل و انتقال، حق هرگونه مهمانی و انتقالی از دانشجویان سلب می‌شود. برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای در خواست نقل و انتقال و گرفتن مهمانی دانشگاه های دولتی و  آزاد می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و چگونگی ثبت نام کنکور سراسری 97 کلیک کنید

 

دانشجویان برای برای ثبت درخواست نقل و انتقال و مهمانی باید وارد سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان به نشانی http://mad.saorg.ir  شوند. این مهلت تنها در یکماهه اردیبهشت (1 تا 31 اردیبهشت ماه) در دسترس دانشجویان است. پس از آنکه درخواست نهایی دانشجو در سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان ثبت شد، دانشگاه مبدا (دانشگاه فعلی محل تحصیل دانشجو) از 15 خرداد ماه تا 15 تیر ماه فرصت دارد مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال و اطلاعات دانشجو را بررسی و رای خود را اعلام کند. پس از اعلام رای دانشگاه مبدا، نوبت به دانشگاه مقصد می‌رسد. آن دانشگاه نیز از 15 مرداد ماه لغایت 10 شهریور همان سال فرصت بررسی و اعلام رای نهایی خواهد داشت. دانشجو باید بداند که در صورت عدم موافقت با درخواستش چه از طرف دانشگاه مبدا و چه از طرف دانشگاه مقصد، هر کدام از دانشگاه‌ها موظف هستند دلایل عدم موافقت با درخواست نقل و انتقال را کتبا اعلام نمایند. توجه داشته باشید پس از ثبت درخواست در سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان، باید کد رهگیری از سامانه دریافت کنید.

 

شرايط عمومی و اختصاصی انتقالی دانشگاه سراسری

در آیین نامه شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقال دانشجویان آمده است: در اين سامانه تمام دانشجويان دانشگاه‌های دولتی (روزانه و شبانه) و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غيردولتی و غيرانتفاعی و  دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای امكان درخواست ميهمانی و انتقال را دارند.

تذکر: دانشجو پس از مهمانی ملزم به پرداخت شهریه است. همچنین خوابگاه به دانشجو مهمان تعلق نمی‌گیرد.

 

مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال

 • تکمیل فرم شماره یک توسط دانشجوی متقاضی و تحویل به معاونت دانشجویی دانشگاه مبدأ
 • پس از بررسی مدارک، درصورت موافقت، دانشگاه مبدا موظف است پرونده و کلیه مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال را به دانشگاه مقصد بفرستد. این مدارک شامل فرم شماره 2 (فهرست دروس) و پرونده تحصیلی دانشجوی متقاضی انتقالی است.
 • دانشگاه مقصد پس از دریافت احراز هویت و مطابقت مدارک و مستندات، باید در سایت اعلام کند پرونده دانشجو وصول شده است. سپس در پرونده و مدارک درخواست نقل و انتقال را به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه تحویل دهد.
 • نقل وانتقال دانشجویان مشروط به عدم وجود منع ادامه تحصیل در مراکز دانشگاهی مبدأ و مقصد است.

نظام وظیفه

 • دانشگاه مبدأ همچنین باید فرم معافیت تحصیلی دانشجوی مشمول که بدون تغییر رشته یا گرایش یا مقطع صورت گرفته است را به دانشگاه مقصد بفرستد.
 • ارسال سوابق تحصیلی نیز بر عهده دانشگاه مبدا است.

 

مهمانی مبنا

دانشجویی که بخواهد مهمانی مبنا بگیرد، در صورت سکونت دائمی خانواده وی در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، می‌توانند پس از اعلام قبولی و یا در هنگام تحصیل درخواست مهمانی مبنا دهد.

دانشجوی دختر نیز پس از ازدواج می‌تواند درخواست انتقال به شهر محل سکونت شوهر را بدهد. که این مورد نیز مانند مهمانی مبنا است.

 

مهمانی دائم

دانشجوی مهمان اگر بتواند در دو نیمسال متوالی در دانشگاه مقصد معدل بالاتر از 13 کسب کند، می‌تواند مهمان دائم شود. البته مهمان دائم شدن منوط به موافقت دانشگاه‌های مبدأ و مقصد یا رای کمیسیون مرکزی بررسی موارد خاص دانشگاه است. انتقال دائم دانشجویان فقط یکبار امکانپذیر است.

 

مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشجویان بیمار و معلول

در صورت احراز شرایط ذیل دانشجو می‌تواند درخواست نقل و انتقال مخصوص دانشجویان بیمار و معلول کند.

 • ثبت درخواست انتقال یا مهمانی توسط دانشجو
 • معاینه دانشجو توسط پزشک معتمد واحد یا دانشگاه مبدأ و تایید بیماری توسط
 • عدم وجود امکانات درمانی در شهر دانشگاه مبدا
 • ارسال پرونده پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی یا مراکز درمانی وابسته و تایید توسط آن مرکز
 • در صورتی که دانشگاه مقصد در تهران یا کرج باشد، ارسال پرونده دانشجو به حوزه معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه

 

برای در خواست نقل و انتقال و گرفتن مهمانی دانشگاه های دولتی و  آزاد می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و چگونگی ثبت نام کنکور سراسری 97 کلیک کنید

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه سراسری | شرایط و مدارک لازم | سامانه ثبت درخواست دانشجویان" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :