تکمیل ظرفیت سراسری 96 و زمان ثبت نام و دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

برای مشاوره جهت : تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ، زمان ثبت نام و دفترچه تکمیل ظرفیت

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تکمیل ظرفیت سراسری هرساله به منظور تکمیل ظرفیت دانشگاه ها و  پس از برگزاری کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته کنکور سراسری ،  فرصتی دوباره  است تا داوطلبان درباره انتخاب رشته خود مجددا تصمیم گیری کنند. البته داوطلبان محترم باید توجه داشته باشند که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 به صورت مستقل و جداگانه از تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. دانشگاه‌های سراسری (دولتی) روزانه، شبانه، پیام نور، و پردیس‌های خودگردان و غیرانتفاعی‌ها در تمامی رشته‌های آزمون سراسری یعنی، رشته‌های ریاضی ، تجربی، انسانی، زبان و هنر می‌توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 کدرشته محل‌های تکمیل نشده خود را اعلام کنند، تا سازمان سنجش مجددا فرصت انتخاب رشته در آن کدرشته محل‌ها را در اختیار داوطلبان قرار دهد. بدیهی است در این رابطه چند فاکتور مهم همچون زمان، چگونگی، شرایط و رتبه قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 باید مد نظر قرار داد تا بهترین انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ را انجام دهیم. در واقع خوب است پیش از آنکه به فکر ثبت نام در کنکور سراسری سال 97 بیافتید، یکبار دیگر برای قبولی در دانشگاه سراسری بیازمایید، اما اینبار منطقی‌تر و اصولی‌تر از مرحله نخست. اگر خواهان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 هستید این مقاله برای شماست. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

می توانید برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و چگونگی ثبت نام کنکور سراسری 97 کلیک کنید

 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

بر اساس اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از 23 آبان شروع خواهد شد و داوطلبان تا 2 آذر ماه مهلت خواهند داشت. همانطور که گفته شد تمامی کدرشته محل‌هایی که در مرحله انتخاب رشته 96 تکمیل نشدند اعلام نیاز می‌کنند. البته به احتمال زیاد مانند سالیان پیش این مهلت تمدید می‌شود.

 

چگونگی ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 در تمامی رشته‌های ذکر شده، هر فرد می‌تواند 50  کدرشته محل را برگزیند. در اینجا یعنی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 هم مانند مرحله انتخاب رشته اولویت‌بندی کدرشته محل‌ها بسیار مهم خواهد بود. پس از تکمیل انتخاب رشته در سایت سنجش این سایت به شما یک کد رهگیری می‌دهد که باید آن را تا پایان اعلام نتایج نهایی حفظ کنید.

 

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از 2 بخش دانشجو جذب می‌شود. یکی بر اساس سوابق تحصیلی و دیگری برای حاضران در جلسه آزمون سراسری. البته باید بدانید که تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی اکثرا از دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی و گاهی پردیس‌های خودگردان هستند. بسیاری از داوطلبان به این نکته مهم توجه نمی‌کنند. در هر صورت برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 بر اساس سوابق تحصیلی نیاز نیست که داوطلب در کنکور سراسری 96 شرکت کرده باشد. در واقع داوطلب بر اساس معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

برای آن دسته از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری 96 موضوع متفاوت است. آنها می‌توانند همانند سالیان پیش و بر اساس تجربه در رشته‌های دانشگاه‌های سراسری و روزانه ثبت نام کنند. در واقع این شانس برای آنان متصور است که حتی در رشته‌های پرطرفدار همچون رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قبول شوند. در این مدل دیگر معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی ملاک ارزیابی نخواهد بود.

این نکته را از یاد نبرید که همانند مرحله انتخاب رشته، کسانی که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 پذیرفته می‌شوند، دیگر حق ثبت نام کنکور سراسری 97 را از دست می‌دهند. پس اگر هدف شما کنکور سراسری سال 97 است، با عنایت به این موضوع اقدام به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنید.

در صورت قبولی نهایی داوطلبان در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96، قبولی پیشین آنان منتفی تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان، در دوره روزانه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با انصراف دادن از تحصیل نیز از کنکور سال 97 محروم خواهند شد. در صورت پذیرفته شدن نهایی این دسته از داوطلبان در تکمیل ظرفیت، با آنان بر اساس قوانین دانشجوی انتقالی رفتار می‌شود.

 

فهرست رشته‌های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

این فهرست را می‌توانید از دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 استخراج کنید. تمامی 6 گروه تحصیلی در آن ذکر شده است. بسیاری از رشته‌های پیام نور و غیرانتفاعی که پیش از این در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 فقط از کنکور سراسری دانشجو می‌گرفتند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می‌گیرند. دانشگاه فرهنگیان نیز اقدام به ایجاد رشته محل‌های جدید زیادی کرده است.

 

 

برای مشاهده آخرین رتبه قبولی در تکمیل ظرفیت کلیک کنید

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت حسابداری دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت آمار دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی برق دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی عمران دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی شیمی دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مدیریت دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت روانشناسی دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت آمار دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی شیمی دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی برق دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت عمران دانشگاه سراسری 96   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت حسابداری دانشگاه سراسری   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مهندسی مواد دانشگاه سراسری   کلیک کنید.

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت مدیریت دانشگاه سراسری   کلیک کنید.

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور ۹۶

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور با توجه به شرایط خاص خود همواره مورد توجه طیف زیادی از متقاضیان تحصیلات دانشگاهی بوده و افراد زیادی به تحصیل در این دانشگاه گرایش دارند. با توجه به مخاطبان زیاد دانشگاه پیام نور برآن شدیم تا ضمن بررسی ضوابط و شرایط لازم جهت ثبت­ نام بدون کنکور و یا در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور، راهنمای جامع و کاملی برای متقاضیان ورود به این دانشگاه فراهم آوریم تا ضمن کسب آگاهی کامل از شرایط لازم، با آمادگی بیشتری نسبت به ثبت­نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶  و ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه های دولتی ۹۶  کلیک کنید.

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی ۹۶

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش از ۲۹ مهر ماه آغاز شد. و داوطلبان باید با زمان، شرایط و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور غیرانتفاعی 96  که دارای ابهامات زیادی است آشنا شوند در این مقاله سعی داریم تا تمام نکات لازم برای شرکت در تکیمل ظرفیت دانشگاه پیام نور را برای شما به صورت کامل شرح دهیم. این دوره از تکمیل ظرفیت کنکور غیرانتفاعی تفاوت‌های شاخصی نسبت به دوره‌های پیشین دارد، منتهای مراتب ویژگی‌هایی مشابهی نسبت به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد دارد. تکمیل ظرفیت کنکور غیرانتفاعی 96 تفاوت‌های مهمی با سایر تکمیل ظرفیت‌ها دارد. به عنوان مثال تکمیل ظرفیت کنکور غیرانتفاعی 96 بدون کنکور است. پس برای اطلاع از این تفاوت‌ها و انتخاب رشته خوب، مقاله تکمیل ظرفیت کنکور غیرانتفاعی 96 را با دقت مطالعه کنید.

 

لیست رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

معرف اسلامی و اخلاق

زیست شناسی

هنر اسلامی

کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری

مهندسی طبیعت

علوم و مهندسی محیط زیست

مهندسی مکانیک

کاردانی فنی خط و ابنیه

کاردانی علوم ورزشی

معارف اسلامی و ادیان

علوم و مهندسی صنایع غذایی

زبان و ادبیات انگلیسی

کاردانی تولید و فراوری خرما

علوم و مهندسی جنگل

علوم و مهندسی باغبانی

جهانگردی

کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان معطر و دارویی

اقتصاد کشاورزی

معارف اسلامی و تاریخ

کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی

فرش

جغرافیا

مهندسی علوم دامی

معارف اسلامی

مهندسی کامپیوتر

شیمی کاربردی

ریاضیات و کاربردها

معارف اسلامی و علوم تربیتی

مهندسی فضای سبز

مترجمی زبان

زبان روسی

مهندسی تولید و تکنولوژی گیاهی

اقتصاد

علوم مهندسی

علوم و مهندسی آب

کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی

معارف اسلامی و کلام

مرمت آثار تاریخی

زبان و ادبیات عربی

علوم و مهندسی شیلات

گیاه پزشکی

مهندسی معدن

مهندسی پزشکی

کاردانی فنی عمران

فیزیک

معارف اسلامی و علوم قرآنی

مهندسی صنایع چوب و فراورده های سلولزی

زیست شناسی دریا

شیمی محض

کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی

کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی

مهندسی مواد و متالوژی

مهندسی شهرسازی

علوم کامپیوتر

 

شیمی کاربردی

اقیانوس شناسی

زیست شناسی گیاهی

ترویج و آموزش کشاورزی پایدار

کاردانی تکنولوژی آبیاری

مهندسی مکانیک بیوسیستم

مهندسی عمران

آمار

 

 

مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی

زمین شناسی

علوم و مهندسی خاک

مهندسی هوافضا

مهندسی صنایع

مهندسی معماری

کاردانی فنی برق

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه پردیس خودگردان ۹۶

تکمیل ظرفیت پردیس دانشگاهی خودگردان که قبلا با نام پردیس بین­ الملل شناخته می­ شدند، شعبه‌هایی از دانشگاه‌های دولتی هستند که فلسفه ایجاد آن­ها جذب دانشجوی بین­ المللی بوده اما پس از عدم کسب موفقیت در این زمینه در جهت جذب دانشجوی داخلی با پرداخت شهریه گام برداشتند. پذیرش دانشجو در این دانشگاه­ ها عموما به صورت متمرکز انجام شده و از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش، اقدام به پذیرش دانشجو بر اساس مقررات و آیین نامه‌های دانشگاه و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور می­کنند. هر دانشگاهی که دارای واحد پردیس خودگردان باشد می­تواند تا 50 درصد ظرفیت هر رشته در واحد اصلی دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو در واحد خودگردان خود نماید. قبولی در تکمیل ظرفیت این دانشگاه­ ها دارای شرایطی است که در ادامه این مقاله به شرح آن می­پردازیم. برای اطلاع از شرایط ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری و قوانین شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

می توانید برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و چگونگی ثبت نام کنکور سراسری 97 کلیک کنید

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
3 کاربر به "تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ، زمان ثبت نام و دفترچه تکمیل ظرفیت" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.3 از 5
 • مریم
  امتیاز 1 از 5

  سلام من در کنکور 96 شرکت کردم و مجاز به انتخاب رشته بودم و الان میخوام در تکمیل ظرفیت با ازمون شرکت کنم ولی نمیدونم باید کدوم کارت رو از سایت سنجش خریداری کنم!!!!

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام می تونید برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت با کارشناسان ما تماس بگیرید

 • راضیه
  امتیاز 1 از 5

  سلام من رشته ام انسانی هستش با رتبه 9964 دعوت ب مصاحبه شدم بعد از اون رد شدم در موقع انتخاب رشته ملی رو زدم پژوهشگری علوم اجتمای قبول شدم زهدان ولی نرفتم کلاسا امید ی هست تکمیل ظرفیت قبول شم فرهنگیان

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اطلاعاتی که در مورد رتبتون دادین ناقصه

 • شیوا
  امتیاز 5 از 5

  سلام تاریخ تکمیل ظرفیت سراسری سال 96 کی هست و از چه زمانی دفترچه رو باید دانلود کرد

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  15 آبان تاریخ شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری است و از 2 روز قبل دفترچه قابل دانلود است

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :