آزمون لیسانس به پزشکی 96-97

برای مشاوره جهت : آزمون لیسانس به پزشکی 96-97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

آزمون لیسانس به پزشکی از آنجایی که رشته پزشکی یکی از از محبوبترین و پر متقاضی ترین رشته های کنکور سراسری تجربی است و قبولی در رشته پزشکی به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان کنکور سراسری بسیار سخت است و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان موفق به قبولی در رشته پزشکی نیستند از اهمیت خاصی برخوردار است. . حال اگر داوطلبی پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی است خبر خوب این است این داوطلبان می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده و شانس خود را در قبولی رشته پزشکی در آزمون لیسانس به پزشکی امتحان کنند. آزمون لیسانس به پزشکی هر ساله توسط معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند. به دلیل نا آشنایی بسیاری از  فارغ التحصیلان و عدم پوشش اخبار آزمون لیسانس به پزشکی در مقاله ای جامع به معرفی آزمون لیسانس به پزشکی پرداختیم. در این مقاله به شرایط و زمان و نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی و ضرایب دروس آزمون لیسانس به پزشکی و زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی می پردازیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی داوطلبان باید دارای یکسری شرایط باشند. این نکته را باید ذکر کرد که شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی سخت بوده و همه متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی دارای این شرایط نیستند. در ادامه به بررسی این شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی می پردازیم

1- برخورداري از شرايط عمومي تحصيل رايگان

2– فارغ التحصیلان كليه رشته هاي گروه علوم پزشكي و گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم تجربي در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته اجازه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی هستند

3– در زمان ثبت نام سن داوطلبان نباید از 25 سال بیشتر باشد. البته مدت زمان سربازي و طرح نيروي انساني به حداكثر سن اضافه مي شود.

4– آقايان باید دارای كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از نظر نظام وظيفه باشند

5- دانش آموختگان و دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري عمومي از دانشگاه‌هاي سراسري و آزاد و غيره حق شركت در آزمون را ندارند

6– حداقل معدل دیپلم 17 به بالا باشد

7– حداقل معدل کارشناسی 16 به بالا باشد

8– دارا بودن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی با حد نصاب قبولی، از جمله TOEFL (500) ، IELTS 6) ، MSRT (50) ، MHLE (50). داوطلبانی که دارای مدرک زبان نیستند می توانند به صورت مشروط در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده و در صورت قبولی ارائه مدرک زبان هنگام مصاحبه الزامی است و در صورت نداشتن مدرک زبان قبولی آنها لغو می شود

 

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

هر ساله زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی توسط سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران ابلاغ می شود که معمولا از اواخر دی ماه آغاز شده و تا آواخر بهمن ماه ادامه می یابد. زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی سال 96 که توسط سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران ابلاغ شد از 25 دی آغاز و تا 25 بهمن ماه سال 95 ادامه داشت.

 

نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی در تاریخ ذکر شده با وارد شدن به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران اسکن مدارک مورد نیاز را در سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران آپلود می کنند. مراحل ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی کاملا اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی نیست

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

1– برگ ثبت نام تکمیل شده که در اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی درج شده است به همراه یک قطعه عکس 4*3 به صورت الصاق شده بر روی برگه

2- اسکن مدرك معتبر نشان دهنده معدل كل مقطع ديپلم متوسطه. (معدل پيش دانشگاهي مد نظر نیست)

3- اسکن مدرك معتبر معدل مقطع كارشناسي رشته هاي مورد پذيرش

4- اسکن كارت پايان خدمت نظام وظيفه يا كارت معافيت دائم براي داوطلبان مرد.

5–مدرك پايان و يا معافيت از طرح براي مشمولان طرح نيروي انساني. داوطلباني كه مشغول گذراندن طرح نيروي انساني هستند در صورت قبولي، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخيص از طرح مي باشند.

6- مدرك زبان انگليسي TOEFL (50) IELTS (6) MSRT (50) MHLE (50)

داوطلباني كه مدرك زبان ندارند مي‌توانند به صورت مشروط در آزمون لیسانس به پزشکی شركت كنند در صورت قبولي ارائه مدرك زبان هنگام ثبت نام دانشگاه ضروري است و در غير اينصورت قبولي آن‌ها لغو خواهد شد.

8- تمام صفحات شناسنامه و كارت ملي

9- عكس 4*3

10- پرداخت مبلغ پانصد هزار ريال به صورت الكترونيكي

11- دانشجویان مشمول آیین نامه استعداد درخشان که عبارت اند از

الف - داوطالبانی که در کنکور تجربی رتبه زیر 500 را کسب کرده اند

ب – دارندگان مدال طلا، نقره و برنز المپیاد کشوری دانش آموزان

ج – نفرات اول تاسوم جشنواره های رازی و خوارزمی (زمینه علوم پزشکی)

د – دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی معرفی شده توسط وزارت بهداشت و دانشجویان نموه رشته های غیر پزشکی معرفی شده توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری.

و - دانشجویان پژوهشگر برجسته به تأیید شورای پژوهشی دانشگاه

 

ضرایب دروس و منابع آزمون لیسانس به پزشکی

مرحله اول آزمون لیسانس به پزشکی به صورت کتبی است و مواد این آزمون از دروس دوره علوم پایه پزشکی طرح می شود که عباتند از

فيزيولوژي (ضريب 3)، ميكروب شناسي شامل باكتري شناسي، ويروس شناسي و انگل شناسي پزشكي (ضريب 3)، آناتومي (ضريب 3)، بيوشيمي (ضريب 2)، بافت شناسي و جنين شناسي (ضريب 2)، ايمونولوژي (ضريب 2)، زبان عمومي (ضريب2)، ژنتيك (ضريب 1)، روانشناسي (ضريب 1)، تغذيه (ضريب 1)، فيزيك پزشكي (ضريب 1)، دروس اصول خدمات بهداشتي و بهداشت و تنظيم خانواده (ضريب 1)، دروس اصول اپيدميولوژي و مبارزه با بيماري ها و آمار مقدماتي(ضريب 1)

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

هر ساله در اوایل اسفند ماه کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی توزیع می شود و چند روز پس از زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کتبی برگزار می شود . نتایج قبولی آزمون لیسانس به پزشکی در مرحله اول در فروردین ماه اعلام می شود. در مورد محل برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی باید این نکته ذکر شود که این آزمون در استان تهران برگزار می شود و محل دقیق آن در کارت ورود به جلسه ذکر می شود.

 

برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "آزمون لیسانس به پزشکی 96-97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :