ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 96

برای مشاوره جهت : ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور با توجه به شرایط خاص خود همواره مورد توجه طیف زیادی از متقاضیان تحصیلات دانشگاهی بوده و افراد زیادی به تحصیل در این دانشگاه گرایش دارند. با توجه به مخاطبان زیاد دانشگاه پیام نور برآن شدیم تا ضمن بررسی ضوابط و شرایط لازم جهت ثبت­ نام بدون کنکور و یا در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور، راهنمای جامع و کاملی برای متقاضیان ورود به این دانشگاه فراهم آوریم تا ضمن کسب آگاهی کامل از شرایط لازم، با آمادگی بیشتری نسبت به ثبت­نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶  و ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه های دولتی ۹۶  کلیک کنید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 96 کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای ثبت نام بدون کنکور و شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور می توانید با کارشناسان از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

ثبت نام بدون کنکور و تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

آزمون ورودی دانشگاه پیام نور به صورت مجتمع با دانشگاه آزاد و سراسری در تیرماه 96 برگزار شد و پس از اعلام نتایج اوایه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه پیام­ نور باشند می­توانند نسبت به انتخاب رشته­ محل­های دانشگاه پیام نور نیز اقدام نمایند. دانشگاه پیام­ نور هر ساله در دو مرحله نسبت به پذیرش داوطلبان بدون آزمون ورودی و بر اساس سوابق تحصیلی نیز اقدام می­کند. در مرحله اول برای ورودی مهر ماه داوطلبان 150 رشته را از میان رشته محل هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارند، بر اساس اولویت خود انتخاب کرده و سازمان سنجش پس از بررسی سوابق تحصیلی داوطلب نتایج آن را اعلام می­کند. همچنین داوطلبان می­توانند در مرحله تکمیل ظرفیت نیز برای رشته­هایی که ظرفیت آن­ها در مرحله انتخاب رشته تکمیل نشده­اند، با انتخاب یکی از رشته محل های ارائه شده، شانس خود را برای قبولی امتحان نمایند. داوطلبان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت باید از تاریخ 24 مهر لغایت 24 آبان ماه در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت نموده و در صورت نیاز نسبت به انتخاب رشته مجدد اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در سال جاری ثبت­نام در مرحله تکمیل ظرفیت به صورت حضوری برگزار شده و داوطلب باید با در دست داشتن مدارک لازم به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نماید.

داوطلبان گرامی نگران نباشند. حتی در صورتی که به هر دلیلی موفق به شرکت در کنکور سراسری نشده­اند نیز می­توانند با داشتن مدارک زیر با مراجعه به وب­سایت دانشگاه پیام نور در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت کرده و از بین رشته­های اعلام شده، رشته مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب نموده و پس از آن با مراجعه به واحد دانشگاهی مورد نظر ثبت نام خود را انجام دهند.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

مدارک لازم باری ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سال 96 عبارتند از

۱- اصل و يا گواهي مدرك تحصيلي ديپلم چهارساله نظام قديم با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

2- اصل و يا گواهي مدرك تحصيلي ديپلم نظام جديد با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

3- اصل و يا گواهي مدرك پيش دانشگاهي با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

4- گواهي اخذ مدرك كارداني براي آن دسته از دارندگان مدرك ديپلم نظام جديد كه فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي مي‌باشند.

5- اصل شناسنامه و 2 برگ كپي از صفحات آن.

6- اصل كارت ملي و 2 برگ كپي از آن.

7- شش قطعه عكس 4×3 تهيه شده در سال جاري.

8- مدرك نظام وظيفه براي برادران مشمول.

كليه پذيرفته‌شدگان مي‌بايست به همراه تصوير ديپلم نظام قديم و يا گواهي پيش‌دانشگاهي خود، به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائيديه‌ تحصيلي (ارزش تحصيلي) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصيل خود را درخواست نمايند و رسيد آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند.كليه پذيرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌عالي يا مركز و يا واحد آموزشي محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام نمايند.

لازم به ذکر است از آن­جا که ثبت­ نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور تنها در مقطع کارشناسی انجام می­شود، داوطلبانی که فارغ­التحصیل فنی حرفه­ای ­باشند شرایط شرکت در این مرحله را نداشته و باید حتما در مقطع کاردانی ثبت­نام نمایند.

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت آبان ماه دانشگاه پیام نور شرکت کرده­اند باید بدانند که برای ثبت نام هیچ گونه محدودیتی بر اساس رشته تحصیلی آن­ها وجود نداشته و صرفا با داشتن مدارک ذکر شده در هر گروه آزمایشی در هر کدام از رشته­های ارائه شده ثبت­نام نموده و با شروع ترم بهمن همان سال در کلاس­ها شرکت کرده و دوره تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نمایند.

 

مزایا شرکت در تکمیل ظرفیت پیام نور

دانشگاه پیام نور دارای مزایایی است که باعث می­شود داوطلبان بسیاری این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند. مزایایی از جمله امکان تحصیل به صورت همزمان با سایر دانشگاه­ها، شهریه کمتر نسبت به دانشگاه آزاد، دانشگاه­های غیرانتفاعی و حتی نوبت دوم دانشگاه­های سراسری، نداشتن محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی و برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت هماهنگ و کشوری، این دانشگاه را به انتخابی مناسب برای داوطلبان تحصیلات دانشگاهی تبدیل کرده است.

 

برای ثبت نام بدون کنکور و شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور می توانید با کارشناسان از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
8 کاربر به "ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 1.8 از 5
 • زهرا
  امتیاز 1 از 5

  سلام من در پیام نورشلمزارترم۵حسابداریم میتونم در رشته خودم توپیام نور شهرکردتکمیل ظرفیت شرکت کنم آیا ب شهریه ام اضاف میشه؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله می تونید دادن شهریه بستگی به دانشگاهاتون داره

 • shaqayeq
  امتیاز 1 از 5

  سلام من کنکور96شرکت کردم و فقط مجاز ب انتخاب رشته دردانشگاه ازاد وپیام نور بودم ولی انتخاب رشته نکردم...هنوزم مدرک پیش دانشگاهیموندارم دوتاازدرساافتادم..الان میتونم تو تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت کنم و علوم تربیتی بخونم..؟..لطفا جواب بدین ممنون

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله می تونید در تکمیل ظفیت دانشگاه پیام نور شرکت کنید

 • mmm
  امتیاز 1 از 5

  سلام من کنکورندادم ولی الان میخوام درتکمیل ظرفیت روانشناسی ثبت نام کنم آیا امکانش هست؟؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، حضور در سره جلسه آزمون هست

 • مهلا
  امتیاز 1 از 5

  سلام من الان دارم ترم 1رشته حسابداری غیر انتفاعی میخونم ولی میخوام تکمیل ظرفیت بهمن و بزنم برم پیام نور همین رشته را ادامه بدم خواستم بدونم میشه ترم 1تموم کنم و ترم 2را پیام نور بخونم

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام در صورتی که دانشگاه مقصد واحد هایی که در ترم یک پاس کردینو تطبیق بده و دانشگاه غیر انتقاعی شما رو موتبر بودنه بله می شه

 • مریم
  امتیاز 1 از 5

  سلام توروخدا میشه جواب بدین من ترم یک رشته مدیریت بازرگانیم حالا میخوام تو همین دانشگاه پیام نور ک الان تحصیل میکنم تو تکمیل ظرفیت رشته حسابداری ثبت نام کنم چن روز پیش رفتم دانشگاه گفتن باید کل شهریه رو پرداخت کنم و انصراف بدم و دوباره برای رشته جدید شهریه پرداخت کنم.ینی نمیشه بجز انصراف هیچ کاری کرد ممنون میشم زودتر جواب بدین

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام شما می تونید در دانشگاه خودتون درخواست تغییر رشته بدین و واحد های مشترکی با رشته مورد نظرتون رو پاس کردین تطبیق بدین و بقیه واحد ها رو پاس کنید. البته انجام این کار نیاز به دوندگی زیاد داره و باید قوانین دانشگاه خودتون رو هم چک کنید

 • پگاه
  امتیاز 1 از 5

  سلام تورو خدا کمکم کنید من دانشجو جدید پیام نورم با ازمون شیمی قبول شدم اما تو ی شهر دیگه تکمیل ظرفیت ثبت نام کردم روانشناسی میخوام اینو برم خواستم ببینم مشکل نداره بدون انصراف از شیمی دانشگاه دیگه روانشناسی ثبت نام کنم میشه اصلا ؟؟؟؟ بعد ی سوال دیگه میخوام وارد سایت گلستان بشم برای ثبت نام غیرحضوری رمز ورود اینو میزنم C961وشماره پرونده گذروازه هم کد ملی میزنم اما نمیره چراا؟؟؟ تورو خدا کمکم کنید از هرکی سوال میپرسم ج نمیده

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگه مشکل معافیت تحصیلی نداشته باشین مشکلی ایجاد نمی کنه ولی اگه داشته باشین مشکل ساز می شه. این نکته در نظر داشته باشین که بر اساس قوانین می تونین همزمان در دو دانشگاه تحصیل کنید اگر یکی از دانشگاه ها پیام نور باشه. برای ورود به سایت گلستان از انجایی که باید عیب جویی بشه اینجا نمی شه جواب داد توصیه می کنیم که حتما مشاوره بگیرین

 • MINA
  امتیاز 4 از 5

  سلام.من ترم یک رشته ایم ک نمیخواستم ولی قبول شدم الان تو رشته های تکمیل ظرفیت رشته ای ک میخوام هست میتونم تو اون رشته ثبت نام کنم و اینکه فقط شهریه ثابت پرداخت کردم دو باره هم باید شهریه ثابت بدم یا نه ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله شما حتما توصیه می کنیم که در تکمیل ظرفیت شرکت کنید. جریمه مالی دانشگاه بستگی به دانشگاهی که الان در حال تحصیل هستین و نوع دانشگاه مقصد داره که آیا اصلا جریمه می شید یا نه؟ توصیه می کنم مقاله جریمه انصراف از دانشگاه ما رو بخونید.

 • faranak
  امتیاز 4 از 5

  سلام.من ک مدرک پیش دانشگاهمو بعداز امتحان دی بهم میدن میتونم ثبت نام کنم بهمن برم دانشگاه؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام برای ورودی بهمن ماه دانشگاه ها مشکلی براتون ایجاد نمی شه

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :