تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد | قبولی ذخیره دانشگاه آزاد

برای مشاوره جهت : تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد | قبولی ذخیره دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 95 و انتشار کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در کارنامه بعضی از داوطلبان در مقابل برخی از رشته محل‌های قبولی عبارت « قبولی ذخیره دانشگاه آزاد» ثبت شده است. با توجه به آنکه در طی چند سال اخیر شاهد این رویه، یعنی درج عبارت قبولی ذخیره دانشگاه آزاد، در کارنامه نبودیم، این سوال برای بسیاری از داوطلبان ایجاد شده است که ذخیره چه معنایی دارد و داوطلب باید چه اقدامی بکند. داوطلبی که در کارنامه خود با قبولی ذخیره دانشگاه آزاد مواجه می‌شود از خود می‌پرسد آیا من حق ثبت نام دانشگاه آزاد را دارم یا نه؟! برای بررسی کامل قبولی ذخیره دانشگاه آزاد مقاله حاضر را مطالعه کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت و ذخیره دانشگاه آزاد و قبولی در آن می توانید با کارشناسان متخصص از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

ذخیره دانشگاه آزاد

در واقع پس از ادغام کنکور دانشگاه آزاد در کنکور سراسری در 4 سال پیش، روال قبولی ذخیره نیز از کارنامه دانشگاه آزاد حذف شده بود. اما همانطور که گفته شد در سال گذشته رویه قبولی ذخیره دانشگاه آزاد به کارنامه‌ها بازگشت. حال سوال اینجاست که داوطلب پس از دیدن عبارت ذخیره در مقابل رشته قبولی در دانشگاه آزاد باید چه کند. در پاسخ به این سوال باید گفت داوطلبی که این شرایط را دارد، باید در مهلت مقرر به واحد دانشگاه آزاد مراجعه کرده تا در صورت عدم تکمیل ظرفیت رشته قبولی شما در آن واحد دانشگاه آزاد، از داوطلبان ذخیره به ترتیب اولویت یا حق تقدم ثبت نام خواهد شد. پس توجه داشته باشید که می‌توان گفت که قبولی ذخیره دانشگاه آزاد به معنای قبولی مشروط است. یعنی پذیرش شما در آن واحد دانشگاه آزاد مشروط به عدم تکمیل ظرفیت در رشته مربوطه است.

بر اساس تجربه سالیان پیش می‌توان دریافت که در بسیاری از رشته‌ها شانس قبولی برای افراد ذخیره بسیار بالاست. پس توصیه می‌شود که پس از مشاهده عبارت قبولی ذخیره دانشگاه آزاد، ناامید نشوید. یکی از راههای مناسب برای قبولی در دانشگاه دلخواه انتقالی دانشگاه آزاد میباشد که در این متن نمی گنجد.

 

 

در صورتی که داوطلب در قبولی ذخیره دانشگاه آزاد پذیرفته نشد، می‌تواند اقدامات پیگیری انجام دهد؟

بر اساس اطلاعیه معاونت مرکزی دانشگاه آزاد، پاسخ این سوال بله است. به عبارت دیگر اگر واحد دانشگاه آزاد از ثبت نام داوطلبی که در یک رشته به صورت ذخیره قبول شده است، جلوگیری کرد، فرد داوطلب می‌تواند تحت دستور عمل ذیل پیگیری کند

اگر با عدم ثبت نام واحد دانشگاهی مواجه شدید، مي‌توانيد درخواست کتبی خود را با ذكر توضيحات مبنی بر قبولی ذخیره دانشگاه آزاد و پیوست كارنامه به آدرس تهران انتهاي بزرگره شهيد ستاري، ميدان دانشگاه، بلوار حصارك، سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي، مركز سنجش و پذيرش بفرستید. پس از بررسی درخواست شما، مسئولین پاسخی کتبی برای شما ارسال خواهند کرد.

 

چه داوطلبانی مشمول قبولی ذخیره دانشگاه آزاد می‌شوند؟

داوطلبانی مشمول قبولی ذخیره دانشگاه آزاد می‌شوند که تراز آنها در رشته محل از تراز یا نمره کل آخرین نفر قبولی در سال گذشته بیشتر باشد. پس می‌توان فهمید که تراز داوطلبان ذخیره خوب بوده است و به همین دلیل قبولی ذخیره دانشگاه آزاد برای آنها ثبت شده است.

 

نکته بسیار مهم

البته این موضوع که آیا با درج ذخیره در یک رشته انتخابی، رشته‌های در اولویت پایین تر داوطلب چک شده‌اند یا خیر، همچنان برای ما مبهم است. اما این مطلب را می‌توان به طور قطع گفت که تراز افراد قبولی ذخیره دانشگاه آزاد از تراز آخرین نفر قبول شده در دانشگاه بیشتر است. پس می‌توان گفت این افراد ظرفیت مازاد نبوده‌اند.

 

برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت و ذخیره دانشگاه آزاد و قبولی در آن می توانید با کارشناسان متخصص از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد | قبولی ذخیره دانشگاه آزاد" امتیاز داده اند | امتیاز: 5.0 از 5
  • ali
    امتیاز 5 از 5

    ممنون از شما

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    ارادت

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :