جریمه انصراف از دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 96

برای مشاوره جهت : جریمه انصراف از دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

مسئله جریمه انصراف از دانشگاه یکی از موضوعاتی است که برای دانشجویانی که تصمیم به انصراف از تحصیل می گیرند همواره سوال برانگیز می باشد. اطلاع دقیق از قوانین،شرایط انصراف از دانشگاه و خسارت انصراف از دانشگاه های مختلف برای دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. از مهمترین جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف به دو پارامتر بستگی دارد که عبارتند از دانشگاه فعلی داوطلب و دانشگاهی که بعد از انصراف قصد ادامه تحصیل در آن را خواهد داشت. در این مقاله در زمینه جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف می پردازیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای اطلاع از جریمه های انصراف از دانشگاه های مختلف می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف

جریمه انصراف از دانشگاه در دانشگاه های مختلف متغیر است و تابع قوانین دانشگاه می باشد. جریمه انصراف از دانشگاه به دو عامل مهم بستگی دارد که عبارتند از دلیل انصراف و زمان انصراف. اما اگر به طور کلی بخواهیم جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف را بیان کنیم به شکل زیر خواهد بود

حالت اول) انصراف از دانشگاه دولتی روزانه و شروع به تحصیل در دانشگاه دولتی روزانه دیگر

در این حالت با توجه به قوانین دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید یک مبلغ تحت عنوان جریمه انصراف از دانشگاه از شما گرفته خواهد شد.

حالت دوم) انصراف از دانشگاه های شبانه ، غیر انتفاعی و پیام نور

جریمه انصراف از دانشگاه های فوق به میزان 1.5 برابر شهریه ثابت می باشد.

حالت سوم) انصراف از دانشگاه آزاد

جریمه انصراف از دانشگاه آزاد نیز مانند انصراف از دانشگاه های شبانه ، پیام نور و غیر انتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت می باشد. اما برای آن دسته از داوطلبان که از دانشگاه آزاد انصراف داده اند اما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد دیگری را دارند جریمه انصراف از دانشگاه در نظر گرفته نمی شود.

حالت چهارم) انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان

جریمه انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان به میزان شهریه ثابت ترم های باقی مانده است که مبلغ قابل توجهی می باشد لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از اقدام به گرفتن هر تصمیمی شرایط را به خوبی در نظر داشته باشند و در صورت نیاز به مشورت با کارشناسان بپردازند.

 

برای اطلاع از جریمه های انصراف از دانشگاه های مختلف می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "جریمه انصراف از دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :