آینده شغلی بازار کار رشته علوم اجتماعی

برای مشاوره جهت : آینده شغلی بازار کار رشته علوم اجتماعی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

رشته علوم اجتماعی را می توان به دو بخش مردم شناسی و انسان شناسی تقسیم کرد. رشته علوم اجتماعی در بخش انسان شناسی به مطالعه خصوصیات انسانی و نشانه های فکری و تاریخی و تغییرات زیستی انسان ها می پردازد. رشته علوم اجتماعی در بخش مردم شناسی به مطالعه ویژگی های فرهنگی و اجتماعی نظیر، زبان، هنر، موسیقی، آداب و سنن، عادات و خلقیات، خانواده، مذهب، در محدوده جغرافیایی و دوره ی تاریخی معینی می پردازد. به طور کلی رشته علوم اجتماعی را علم مطالعه فرهنگ ها نامید که شاملآداب و رسوم واخلاقیات و اعتقادات یک جامعه است که دردنیای امروزه با توجه به اهمیت آن دارای معنایی جدید است.داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و موفقیت در آینده شغلی رشته علوم اجتماعی را دارند باید دارای روحیه جمع گرایی کافی و قدرت تکلم و بیان مناسب باشند و بتواند به خوبی انسانها و جامعه آن ها به خوبی ارتباط برقرار کند. از دروس مهم در رشته علوم اجتماعی می توان به جامعه شناسی، مردم شناسی، حسابداری اشاره کرد

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته علوم اجتماعی می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

آینده تحصیلی رشته علوم اجتماعی

رشته علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی دارای چندین گرایش از جمله پژوهشگری و برنامه ریزی اجتماعی، تعاون و رفاه اجتماعی، خدمات و رفاه اجتماعی و مددکاری اجتماعی است که داوطلیان علاه مند به رشته علوم اجتماعی می توانند در این گرایش ها به تحصیل بپردازند. در گرایش تعاون و رفاه اجتماعی هدف تربیت کارشناسانی است که ثروت و قدرت در جامعه را به صورت عادلانه توزیع کنند. در مقاطع بالا تر فارغ التحصیلان رشته علوم اجتماعی می توانند در گرایش های مردم شناسی، جامعه شناسی و جمعیت شناسی، توسعه ی روستایی، جامعه شناسی انقلاب اسلامی، مطالعات فرهنگی و ایرانشناسی به ادامه تحصیل بپردازند.

 

 

 

آینده شغلی رشته علوم اجتماعی

رشته علوم اجتماعی در بطن جامعه است و بخشی از زیر بنای هر جامعه است. آینده شغلی رشته علوم اجتماعی در گرایش پژوهشگر اجتماعی در بخش های دولتی و خصوصی به انجام تحقیقات اجتماعی هستند و از بازار کار خوبی برخوردار است. در گرایش برنامه ریزی اجتماعی در زمینه مسائل شهری و روستایی، حمل و نقل و برنامه ریزی اجتماعی در بخش های خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت شوند. در بخشهای دولتی در سازمان برنامه و بودجه، وزارت كشور، فرمانداري ها، اداره هاي دولتي و شهرداری ها و بخش های دیگر همانند موسسه هاي خدماتي و مشاوره اي مشغول به فعالیت شوندو در بخش خصوصی به صورت کارشناسان مستقل به تحقیقات شهری و روستایی بپردازند. آینده شغلی رشته علوم اجتماعی در گرایش تعاون و رفاه اجتماعی می توانند در تعاونی ها وزارت خانه های مختلف مشغول به کار شوند البته بازار کار این گرایش نسبت به گرایش های دیگر محدود است. گرایش مردم شناسی اساس فعالیت اجتماعی است. گرایش مردم شناسی بازار کار بسیار خوبی را داراست. در بخش های دولتی فارغ التحصیلان گرایش مردم شناسی می توانند در وزارت خانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت خانه های دیگر مشغول به فعالیت شوند. همچنین می توانند با انتشار کتب مربوط مردم شناسی که دارای بازار مناسبی است مشغول به فعالیت شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته علوم اجتماعی می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "آینده شغلی بازار کار رشته علوم اجتماعی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :