آینده ی شغلی بازار کار رشته علوم قضایی

برای مشاوره جهت : آینده ی شغلی بازار کار رشته علوم قضایی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در کشور جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی کشور براساس موازین اسلامی و قرآن بنا نهاده شده است و در اسلام نیز بر حکم قضایی بر اساس موازین دینی به دفعات تاکید شده است. بنابراین متصدیان امر قضا لازم است تسلط کافی بر منابع فقه اسلام و کتب مرجع و احکام داشته باشند. هدف از رشته علم قضایی تربیت کارشناسانی در حوزه ی قضایی و حتی در حوزه ی وکالت است تا با علم کافی در رشته علوم قضایی مشغول فعالیت شوند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

آینده تحصیلی رشته علوم قضایی

رشته علوم قضایی فقط در یک دانشگاه کشور دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری شهر تهران ارائه شده و می توان به ادامه تحصیل پرداخت. رشته علوم قضایی فاقد گرایش است به عبارتی دیگر فقط یک گرایش دارد. در مقطع کارشناسی علوم قضایی و در کارشناسی ارشد و دکتری داوطلبان می توانند در رشته حقوق و فقه حقوق اسلامی ادامه تحصیل دهند. رشته علوم قضایی در کنکور سراسری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته داوطلبان می توانند ادامه تحصیل دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی با گذراندن 135 واحد درسی به صورت نظری و عملی در حوزه ی علوم قضایی موفق به اخذ مدرک کارشناسی می شوند که هدف تربیت افرادی کارشناس در مشاغل که به حوزه ی قضایی و قوه قضایی کشور مربوط می شود. البته باید این نکته ذکر کرد برای وارد شدن به بازار کار خدمت قضایی شوید حداقل معدل کارشناسی شما 17 باشد تا توانایی فعالیت داشته باشید

 

 

 

شرایط پذیرش در رشته علوم قضایی

تمامی داوطلبان کنکور سراسری در گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در رشته علوم قضایی تحصیل کنند. داوطلبان علاقه مند به این رشته باید دارای یکسری شرایط خاص باشند تا قادر به تحصیل در رشته علوم قضایی باشند

  1. سن داوطلب می بایست حداقل 24 سال تمام باشد
  2. معدل کتبی دیپلم حداقل 14 و معدل کل پیش دانشگاهی حداقل 14 باشد.
  3. تعهد خدمت داوطلبان به قوه قضائیه به مدت 2 برابر تحصیل گرفته خواهد شد.
  4. عدم اشتغال به کار و تعهد به تحصیل تمام وقت
  5. داوطلبان می بایست دارای سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء پیشینه کیفری باشند.
  6. پذیرش در گزینش عمومی
  7. التزام به ولایت فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران
  8. اجرای احکام دین مبین اسلام
  9. داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری

 

آینده شغلی رشته علوم قضایی

فارغ التحصیلان رشته علووم قضایی با توجه به توانایی های کسب شده در دوران تحصیل در فعالیت به عنوان مشاوران حقوقی در ادارات و وزارتخانه ها، حوزه و ادارات ثبت اسناد و املاک، فعالیت در دفاتر اسناد رسمی ، نوشتن و تنظیم قراردادهای اقتصادی و بازرگانی داخلی و خارجی ، اداره تسویه ورشکستگی و سرپرستی محجورین فنی و حقوقی ، اجرای احکام، بازپرسی و دادیاری بپردازند. علاوه بر این موارد فارغ التحصیلان رشته علوم قضایی می توانند موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان رشته حقوق را نیز داشته باشند.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "آینده ی شغلی بازار کار رشته علوم قضایی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :