بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی و آینده شغلی

برای مشاوره جهت : بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی و آینده شغلی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

ادبیات فارسی هویت جامعه ایران است و آثار ادبی سرمایه های ملی و معنوی این مرز و بوم است به همین دلیل توجه به زبان و ادبیات فارسی دارای اهمیت ویژه ای است. رشته زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته های زیر مجموعه گروه انسانی است که داوطلبان علاقه مند به این رشته در کنکور انسانی شانس خود را برای قبولی امتحان می کنند. شرط اول داوطلبان برای تحصیل در این رشته علاقه به زبان و ادبیات فارسی است. دروس اصلی رشته زبان و ادبیات فارسی در دوران دبیرستان عبارتند از کتاب های ادبیات فارسی، زبان فارسی، قافیه و عروض، آرایه های ادبی، تاریخ ادبیات ایران و جهان و نقد ادبی است.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده شغلی و بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

آینده تحصیلی رشته زبان و ادبیات فارسی

داوطلبان در صورت قبولی در رشته زبان و ادبیات فارسی باید یک دوره کارشناسی 4 ساله راطی کنند. در دوره کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی فقط دارای یک گرایش است به عبارت دیگر گرایش بندی نشده است و دانشجویان باید 148 واحد درسی را گذرانده تا مدرک کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی را کسب کنند. اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داوطلبان با توجه به علاقه خود می توانند گرایش های مختلف رشته زبان و ادبیات فارسی از جمله ادبيات حماسي، ادبيات غنايي، ادبيات عرفاني و ادبيات تعليمي را انتخاب کنند. البته این گرایش ها به صورت رسمی است. داوطلبان به جز این رشته ها در صورت علاقه شخصی در گرایش های جدیدی مانند نقد ادبی، ادبیات تطبیقی، ادبیات کودک و نوجوان و ... می توانند ادامه تحصیل دهند.

 

 

آینده شغلی رشته زبان و ادبیات فارسی

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی می توانند مسئولیت های مختلفی در بخش فرهنگی جامعه ازجمله معلمی در مراکز آموزشی و در مراکزی همچون بخشداری، فرمانداری، شهرداری، استانداری بر عهده گیرند. ویراستاری یکی از مهارت هایی است که بازار نسبتا خوبی در آینده شغلی رشته زبان و ادبیات فارسی دارد. روزنامه نگاری، نویسندگی و گویندگی نیز از محموعه فعالیت هایی است که فارغ التحصیلان این رشته در آن وارد و مشغول فعالیت شوند. در آخر می توان زیبا ترین بخشی که یک فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی به آن بپردازد حوزه شاعری و نوسیندگی است

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده شغلی و بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی و آینده شغلی" امتیاز داده اند | امتیاز: 5.0 از 5
  • یاشار
    امتیاز 5 از 5

    لطفا بازار کار جامعه شناسی و علوم سیاسی رو هم رو سایتتون بزارید ممنونم

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    سلام این سوال خیلی کلیست توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :