شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 ، تاریخ و زمان ثبت نام و دانلود دفترچه کنکور 97

برای مشاوره جهت : شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 | زمان ثبت نام و دفترچه ثبت نام

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

به دلیل عدم اطلاع از شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 ، بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 97 برای ثبت نام کنکور سراسری 97 دچار سردرگمی می شوند. شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 به دو قسمت شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 و شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97 تقسیم می شود که متقاضیان شرکت در کنکور سراسری 97 برای ثبت نام کنکور سراسری 97 ملزم به رعایت آن ها هستند. در ادامه این مقاله به بررسی کامل شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 اعم از شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 و شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97 می پردازیم. برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 کلیک کنید

 

تلگرام کنکور سراسری

 

در صورت مواجه با هر گونه سوال در زمینه شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97

طبق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 مربوط به وضعیت جسمانی ، عدم سوء پیشینه و وضعیت اعتقادی و دینی فرد متقاضی می باشد. در کل می توان شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 را در چند مورد زیر خلاصه کرد

1- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2- انجام واجبات احکام عملی اسلام و پرهیز از محرمات

3- عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

4- عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده

5- عدم سوء پیشینه و فساد اخلاقی

6- داشتن توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی

 

مطالب مهم مرتبط:

 1. زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97

 2. ثبت نام کنکور سراسری 97

 3. تأثیر معدل در کنکور سراسری 97

 4.  

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97

در قسمت قبل شرایط عمومی از شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 بیان شد. در این بخش به قسمت دوم شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 یعنی شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97 می پردازیم. شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97 شامل مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 ، شرایط تحصیل مجدد ، نظام وظیفه و معافیت تحصیلی آقایان و تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری می باشد. شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97 شامل موارد زیر می باشد

 

1- برای شرکت در کنکور سراسری 97 باید داوطلب یکی از مدارک زیر را داشته باشد

الف) مدارک دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه

ب) گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 31 / 6 / 1397 اخذ شود.

ج) مدارک کاردانی (فوق دیپلم)

 

2- متقاضیان کنکور سراسری 97 که مشغول به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دوره روزانه هستند ، برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 ملزم به انصراف از تحصیل حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 1396 هستند.

 

3- بر اساس مصوبه جلسه مورخه 6 / 12 / 1362 شورای عالی انقلاب فرهنگی داوطلبان کنکور سراسری 97 که از سال تحصیلی 1364-1363 در سال های متفاوت دو بار در کنکور سراسری شرکت کرده اند و هر دو بار در دوره روزانه پذیرفته شده اند ، حق شرکت در کنکور سراسری 97 را نخواهند داشت.

 

4- پذیرفته شدگان کنکور سراسری 96 در دوره روزانه اعم از رشته های متمرکز و نیمه متمرکز در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 97 تنها مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه (شبانه ، نیمه حضوری ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، پردیس خودگردان و مجازی) می باشد. در مورد این دسته از داوطلبان توجه به این نکته لازم است که ضمن تکمیل فرم شماره 3 که در صفحه 44 دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 97 باید تا تاریخ 1 / 12 / 96 انصراف قطعی خود را از دانشگاه اعلام نمایند.

 

5- دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه) ، مجازی ، نیمه حضوری ، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه (مخصوص آقایان) می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری 97 ثبت نام کنند. با اعلام نتایج کنکور سراسری 97 و مشخص شدن رشته محل قبولی این دسته از داوطلبان ، بدیهی است که باید از رشته محل قبلی خود انصراف قطعی دهند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امکان بازگشت به رشته محل قبلی برای این دسته از داوطلبان پس از انصراف و ثبت نام در رشته محل جدید وجود ندارد.

 

6- با توجه به قوانین مصوب چهل و چهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور در سال 83 ، پذیرش متقاضیانی که قبلا با استفاده از امکانات دولتی و تحصیل رایگان در یک مقطع تحصیل خود را به پایان رسانده اند ، دوباره اجازه تحصیل رایگان در همان مقطع را نخواهند داشت. این دسته از داوطلبان برای تحصیل مجدد می تواند در همان مقطع و دوره نوبت دوم (شبانه) مشغول به تحصیل شوند.

 

نکات خاص شرایط شرکت در کنکور سراسری 97

در خصوص رشته های پزشکی رعایت نکات زیر ضروری می باشد

1- برای دانش آموختگان دوره کاردانی و بالاتر که ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی می باشند ، قبل از شروع دوره تحصیلی جدید خود باید طرح نیروی انسانی خود را گذرانه باشند.

 

2- برای شرکت در کنکور سراسری 97 نداشتن هیچ گونه تعهد خدمت به دستگاه های اجرایی و ارگان ها و تعهد خدمت استفاده از سهمیه مناطق محروم اجباری می باشد.

 

3- انجام تمام تعهدات آموزش رایگان و یا پزداخت هزینه های معادل برای استفاده از آموزش رایگان در مقاطع تحصیلی قبلی در دانشگاه

 

در صورت مواجه با هر گونه سوال در زمینه شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
12 کاربر به "شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 | زمان ثبت نام و دفترچه ثبت نام" امتیاز داده اند | امتیاز: 1.2 از 5
 • شایان
  امتیاز 1 از 5

  سلام من دانشجوی ترم 6 ادبیات انگلیسی روزانه هستم میخواستم بدونم بعد از اتمام دوباره میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟ ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید برای رشته های پزشکی نه و باید یه درخواست برای سازمان سنجش رد کنید و به بند و دفترچه اعتراض خودتون رو اعلام کنید.

 • muhrz
  امتیاز 1 از 5

  سلام من لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه غیر انتفاعی و 25 سال سن دارم آیا میتونم در کنکور 97 ثبت نام کنم؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام به اطلاعات بیشتری برای پاسخگویی به سوال شما نیاز مندیم. شما می تونید برای دریافت پاسختون با مشاوران ما تماس بگیرید

 • ابوالفضل
  امتیاز 1 از 5

  سلام.میخاسم بدونم کسی که کارشناسیه فوریت های پزشکی داره میتونه تو دفترچه انتخاب رشته یکی از رشته های پیراپزشکیو انتخاب کنه مثل پرستاری یا اتاق عمل.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله در صورتی که فارغ التحصیل دوره های روزانه هستید یه درخواست برای سازمان سنجش بفرستید.

 • مهسا
  امتیاز 1 از 5

  سلام.می خواستم بپرسم کسی که یک بار دانشگاه روزانه قبول شده و در حال گذراندن طرح رشته های علوم پزشکی می باشد، می تواند در کنکور 97 شرکت کند؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگر طرح شما تا قبل از ثبت نام دانشگاه یعنی مهر ماه تموم می شه می تونید در کنکور سراسری 97 شرکت کنید

 • فاطمه
  امتیاز 1 از 5

  سلام من دانشجوی ترم 1 ارشد هستم ایا مجاز به شرکت در ازمون کنکور سراسری تجربی97 هستم؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام از آنجایی که خانم هستید و مشکل سربازی ندارید بله می تونید و مشکلی برای شما پیش نمی یاد

 • مهدی
  امتیاز 1 از 5

  سلام. من کاردانی برق خوندم خواستم بدونم میتونم بجای کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، کنکور سراسری شرکت کنم یا نه. ممنون

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله می تونید

 • مجتبی
  امتیاز 1 از 5

  سلام و خسته نباشید. من فارغ التحصیل کارشناسی بیوتکنولوژی از دانشگاه غیر انتفاعی هستم. برای جذب و اشتغال نیاز به مدرک دانشگاه سراسری یا آزاد دارم. آیا میتونم دوباره کنکور بدم و همین رشته رو در دانشگاه سراسری یا آزاد قبول بشم و با هم ارز کردن واحدهایی که پاس کردم، مدرک دولتی همون رشته رو بگیرم؟ خیلی ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید می تویند در کنکور شرکت کنید

 • علیرضا
  امتیاز 1 از 5

  باسلام،بند فارغ التحصیل ارشد روزانه هستم،کارشناسی هم روزانه بودم ایا امکان شرکت در کنکور سراسری تجربی دارم؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله دارید

 • پریسا
  امتیاز 1 از 5

  با سلام من مدرک کارشناسی ارشد دارم و دوبار دانشگاه دولتی رفته ام؛ یعنی هیچ شرایطی وجود نداره که من بخوام دوباره تو کنکور شرکت کنم؟ هیچ راه حلی نیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام شما می تونید در دانشگاه های غیر روزانه دوباره کارشناسی ارشد بخونید

 • مصطفی موسوی
  امتیاز 1 از 5

  سلام.ببخشید اگر دانشجو آزاد اسلامی وسط ترم اول انصراف بده می تواند درکنکور 97شرکت کند؟ با تشکر

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگر از لحاظ نظام وظیفه دچار مشکل نمی شوید بله اجازه ثبت نام در کنکور سراسری ۹۷ را دارید. توجه داشته باشید که انصراف اول برای شما معمولا مشکل ساز نخواهد بود

 • یه دختر
  امتیاز 1 از 5

  سلام من دانشجو ترم سه گیاه پزشکی روزانه ام و میخوام تا بهمن انصراف بدم و ۹۷ کنکور شرکت کنم.ایا بعد قبولی فرضا در رشته پیراپزشکی باشد شهریه بدم؟و اینکه ایا باید جریمه انصراف بدم یانه؟ممنون میشم سریع تر جواب بدین

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام شما بر اساس قوانین باید جریمه ای که دانشگاه برای شما تعیین می کنه رو پرداخت کنید و اینکه بعد از قبولی در دانشگاه شهریه دادن شما بستگی به نوع دانشگاهی که قبول می شین داره.

 • فرشته
  امتیاز 4 از 5

  تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری یعنی چی؟؟سوا از قبول شدن روزانه و نرفتن بجز اون پشت هم شرکت کردن مشکلی داره؟؟تعداد دفعات؟پشت هم شرکت کرده باشیم ویا نتونستیم بریم و هیچ وقت انتخاب رشته نکردیم لطفا ی توضیحی بفرمایید ممنونم

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری مشکلی نداره ولی تعداد دفعات ثبت نام در دانشگاه برای شما می تونه مشکل ساز بشه

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :