تفاوت رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد ۹۶-۹۷

برای مشاوره جهت : تفاوت رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد ۹۶-۹۷

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در سال های اخیر به دلیل ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، ورود به رشته های مختلف دانشگاه آزاد سخت تر و رقابت شدید تر شده بود. به همین دلیل دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش دانشجو در بیشتر از 90 درصد رشته محل ها به صورت بدون کنکور کرده است. اما برای بسیاری از داوطلبان دانشگاه آزاد این سوال که چه تفاوتی میان ورود بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد باعث نگرانی بسیاری شده است. تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از نظر شهریه چگونه است؟ تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از نظر مدرکی که در انتها به دانشجو داده می شود و یا کارت دانشجویی به چه شکلی خواهد بود. در این مقاله قصد داریم که به این سوالات پاسخ دهیم و در کل تفاوت بدون آزمون و با ازمون دانشگاه آزاد را برای داوطلبان به طور کامل بررسی کنیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای کسب اطلاعات دقیق از تفاوت شرایط و قوانین موجود میان رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد و تاثیر آن در اینده شغلی شما می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ مدرک

برای بسیاری از داوطلبان دانشگاه آزاد این نگرانی وجود دارد که آیا بر روی مدرک آن ها پس از فارغ التحصیلی قید می شود که نحوه ورود به دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور بوده است و یا در کل تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد به گونه ای است که نوع مدارکی که به دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند و دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه آزاد می شوند متفاوت باشد. خوشبختانه در جواب به این سوال باید گفت که هیچ تفاوتی میان مدرک اعطا شده به دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شده اند و دانشجویانی که با کنکور وارد دانشگاه آزاد شده اند وجود ندارد. از لحاظ اعتبار هم اگر بخواهیم تفاوت بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد را بررسی کنیم می بینیم که هیچ تفاوتی میان بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد وجود ندارد. بر روی کارت دانشجویی نیز هیچ گونه یادداشتی مبنی بر این که نحوه ورود بدون کنکور بوده است قید نمی شود.

 

تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ شهریه

در مورد شهریه افرادی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند و کسانی که با شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه آزاد می شوند هیچ تفاوتی وجود ندارد و شهریه برای هر دو گروه یکسان است.

 

تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ اساتید و کلاس ها

برای بسیاری از داوطلبان این نگرانی وجود دارد که چون بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شده اند از لحاظ اساتید و کلاس های درس با داوطلبانی که با کنکور وارد دانشگاه شده اند متفاوت است و یا امکاناتی که دانشگاه در اختیار آن ها قرار می دهد نسبت به داوطلبانی که با کنکور وارد دانشگاه شده اند سطح پایین تری دارد. در واقع هیچ تفاوتی میان بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ اساتید ، کلاس های درس و امکانات دانشگاه وجود ندارد.

 

تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ معافیت تحصیلی

برای داوطلبانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند نیز درست همانند افرادی که با آزمون وارد دانشگاه آزاد می شوند معافیت تحصیلی صادر می شود و می توانند به تحصیل خود مشغول شوند. بسیاری از داوطلبان در مورد ایست خدمت از مشاوران گروه تله مشاور سوال می پرسند و تفاوتش را با ایست خدمت برای ورود با آزمون به دانشگاه آزاد جویا می شوند. در واقع برای مشمولانی که شروع به خدمت سربازی کرده اند و می خواهند از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ایست خدمت بگیرند و به تحصیل مشغول شوند باید بگوییم که در اکثر مواقع چنین امری امکان پذیر نمی باشد. در واقع تنها را برای ایست خدمت گرفتن این است که در کنکور سراسری شرکت نمایند و در یک رشته با آزمون قبول شوند.

 

تنها تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تنها تفاوتی که میان بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد این است که دانشجویی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شده است و به تحصیل مشغول است حق انتقالی به دانشگاه آزاد دیگری را نخواهد داشت. تنها یک تبصره برای این قانون وجود دارد و آن این است که اگر دانشجویی که به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه آزاد شده است و پس از شروع به تحصیل ازدواج کرده باشد می تواند به محل زندگی همسرش مهمانی بگیرد و باز هم نمی تواند انتقال دائم داشته باشد. در نتیجه به داوطلبان توصیه می شود قبل از انتخاب یک رشته محل دانشگاه آزاد که بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید با دقت کافی و سنجیدن تمام شرایط اعم از دوری از محل زندگی و دیگر موارد ، رشته محل بدون کنکور دانشگاه آزاد را انتخاب نماید. برای آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 و همچنین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

برای کسب اطلاعات دقیق از تفاوت شرایط و قوانین موجود میان رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد و تاثیر آن در اینده شغلی شما می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
3 کاربر به "تفاوت رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد ۹۶-۹۷" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5
 • احمد صفایی
  امتیاز 5 از 5

  تشکر از مقاله بسیار خوبتون......

 • احمد صفایی
  امتیاز 5 از 5

  تشکر از مقاله بسیار خوبتون

 • محمد جواد
  امتیاز 4 از 5

  مرسی از سایت خوبتون من بدون کنکور ثبت نام نکردم آیا هنوز مهلت هست ؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام بله مهلت قبت نام هست هنوز ولی خیلی از رشته های خوب پر شدن

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :