نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

برای مشاوره جهت : نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

با توجه به ادغام کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 و کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری 96 ، انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 برای آن دسته از داوطلبانی است که در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 96 ثبت نام و شرکت کرده باشند. درست مانند نحوه پذیرش کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 ، بعضی از رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و برخی دیگر از رشته محل های خاص دانشگاه آزاد در انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد که شامل رشته محل های گروه پزشکی دانشگاه آزاد می باشند، به صورت با کنکور دانشجو می پذیرد. در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 را برای متقاضیان به طور کامل توضیح دهیم تا با اطلاعات کامل به انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 بپردازند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

می توانید برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد و یا مواجه با هر گونه مشکل با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

یکی از بزرگترین مشکلات متقاضیان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد این است که زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد را با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی اشتباه می گیرند. انتخاب رشته کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 96 قبل از کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی و در خرداد ماه انجام می شود. بسیاری از داوطلبان با این فرض غلط که زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی نیز در خرداد ماه بوده فرصت انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد را از دست می دهند. باید به اطلاع داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی برسانیم که زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 بعد از کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی و در هفته آخر شهریور ماه است. به همین دلیل به داوطلبان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 توصیه می کنیم این فرصت را در هفته آخر شهریور ماه از دست ندهند.

 

شرایط ثبت نام انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

همانطور که اشاره شد نحوه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96 به دو صورت می باشد. در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی با کنکور دانشگاه آزاد 96 شروط لازم برای واجد شرایط بودن در انتخاب رشته با کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 ، شرکت در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 96 و کسب نمره علمی لازم برای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 است. اما برای شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 لزومی به شرکت در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 96 نمی باشد و متقاضیان می توانند با مدرک کاردانی خود برای ثبت نام در انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

 

نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

معیار پذیرش برای جذب دانشجو در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 به روش با کنکور این است که داوطلب تراز علمی لازم برای رشته محل مورد نظر را بدست آورده باشد و به هیچ وجه به انتخاب اول شما وابسته نمی باشد. هر داوطلب در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد حق 10 انتخاب را دارد و جالب اینجاست که در همه رشته بیشتر از 10 رشته محل ارائه نشده است در نتیجه داوطلبان می توانند از تمام شانس خود برای ورود به صورت با کنکور در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 امتخان کنند. پس از انتخاب نحوه چینش رشته و مشخص کردن ترتیب آن ها در انتخاب رشته با کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 به سایت azmoon.org مراجعه می نمایید و در قسمت کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) با وارد کردن اطلاعات فردی و کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 96 از جمله شماره داوطلبی و شماره پرونده وارد سیستم انتخاب رشته می شوید. توصیه می شود که داوطلبان حتما از تمام شانس های خود در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی خود در دانشگاه آزاد استفاده نمایند.

 

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

اولین نکته مهم و اساسی در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 96 این است که چه در دانشگاه سراسری و چه در دانشگاه آزاد ، سهمیه بومی گزینی اعمال نمی شود.

سایر سهمیه ها طبق روال کنکور های دیگر بر قبولی پذیرفته شدگان تاثیر خواهد داشت و به شکل زیر خواهد بود.

سهمیه عادی

متقاضیانی که از هیچ سهمیه ای در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 استفاده می کنند در سهمیه عادی جا داده می شوند. افرادی که در سهمیه عادی قرار دارند در تمام ایران هیچ مزیت و برتری نسبت به یکدیگر ندارند و تفاوتی بین شهرهای مختلف ایران در استفاده از سهمیه عادی نیست.

سهمیه بسیج فعال

سهمیه بسیج فعال برخلاف دانشگاه های سراسری در پذیرش دانشگاه آزاد تاثیر گذار است برکسانی که بسیج فعال دارند می توانند با استفاده از کد رهگیری و اعلام تمایل به استفاده از سهمیه بسیج فعال از مزایای این سهمیه برخوردار شوند.

سهمیه رزمندگان

کسانی که حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند. سهمیه جانبازان

کسانی که فرزند یا همسر جانباز 25 درصد به بالا هستند. سهمیه خانواده شهید

کسانی که عضوی از خانواده شهید هستند.

 

لیست رشته های با کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

لیست رشته های با کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 به دو ذسته پزشکی و غیر پزشکی تقسیم می شود که عبارتند از

رشته های گروه پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

اتاق عمل ، هوشبری ، علوم آزمایشگاهی ، بهداشت عمومی مامایی

رشته های گروه غیر پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

آموزش و پرورش ابتدایی ، تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی ، مهندسی اجرایی عمران ، مهندسی تکنولوژی الکترونیک ، مهندسی تکنولوژی برق - شبکه های انتقال و توزیع ، مهندسی تکنولوژی کنترل - ابزار دقیق ، مهندسی تکنولوژی مخابرات - سوئیچ شبکه های ثابت ، مهندسی تکنولوژی مخابرات - انتقال ، مهندسی تکنولوژی برق - قدرت ، مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی ، مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو ، مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید ، مهندسی تکنولوژی جوشکاری ، مهندسی تکنولوژی متالوژی - ذوب فلزات ، مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر ، مهندسی تکنولوژی معماری

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

بیش از 95 درصد رشته محل های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آز

اد 96 به صورت بدون کنکور ارائه می شوند که برای آشنایی با رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) دانشگاه آزاد 96

 

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96

طبق تجارب سالیان گذشته نتایج انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 در هفته اول مهر ماه اعلام می شود. هرچند باید منتظر بلاتکلیفی داوطلبان برای اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 نیز بود چرا که از یک طرف زمان ثبت نام آن ها در دانشگاه های دولتی رو به اتمام است و از طرف دیگر باید منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 باشند. در این حالت پیشنهاد گروه آموزشی تله مشاور این است که اگر واقعا برای انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 مشتاق هستید مقداری ثبت نام خود را در دانشگاه سراسری به تعویق بندازید تا نتایج نهایی انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد مشخص شود. برای آگاهی از اخبار به روز در مورد زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96 می توانید در کانال گروه تله مشاور عضور شوید.

 

می توانید برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد و یا مواجه با هر گونه مشکل با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 5.0 از 5
  • شیوا
    امتیاز 5 از 5

    انتقالی و مهمانی دانشگاه آزاد 96 و جدول همترازی دانشگاه آزاد 96 رو میتونید بگید

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    سلام مقالات مربیط ما رو مطالعه کنید

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :