زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96 | با کنکور و بدون کنکور

برای مشاوره جهت : زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96 | با کنکور و بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

هر ساله با شروع ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد با این سوال که چه مدارکی برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی مورد نیاز می باشد مواجه می شوند. با توجه به این که در دانشگاه آزاد ثبت نام ورودی های جدید که به صورت بدون آزمون و با آزمون هر ساله همزمان انجام می شود بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی می شوند که مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت بدون آزمون و با آزمون چه تفاوت هایی با هم دارند. در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهیم و مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد را بیان می کنیم. معمولا در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی برای متقاضیان مشکلاتی به وجود می آید که با پیش بینی این مشکلات در این مقاله به داوطلبان در حل این مشکلات کمک خواهیم کرد. ممکن است برخی از دانشگاه آزاد ها علاوه بر مدارک ذکر شده در این مقاله برای ثبت نام مدارک دیگری که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی از داوطلبان تقاضا نمایند که برای راحتی داوطلبان لیست دانشگاه آزاد ها و لینک مربوط به مدارک را که مخصوص به هر دانشگاه آزاد برای ثبت نام است را در جدولی مرتب کرده ایم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی

هیچ تفاوتی در نوع مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه آزاد چه به صورت بدون آزمون و چه با آزمون وجود ندارد. مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت زیر است.

1- اصل دیپلم متوسطه نظام قدیم یا اصل گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و 3 سری کپی ( درصورت ارایه گواهی موقت تحویل چک یا سفته به مبلغ 000/000/10 ریال در زمان ثبت نام الزامی است.)

2- اصل شناسنامه و 3 سری کپی از تمام صفحات

3- شش قطعه عکس 4*3 (برای مشمولین 12 قطعه)

4- اصل کارت ملی و 3سری کپی پشت و رو

5- مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه و3سری کپی

6- رسید پستی تاییدیه تحصیلی اخذ شده از دفتر پستی

7- تکمیل دفترچه ثبت نام (از سایت دانلود شود)

تبصره 1 پذیرفته شدگان با در دست داشتن تصویر مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی یا دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم به یکی از دفاتر پستی مراجعه ورسید را در زمان ثبت نام تحویل نمایند.

تبصره 2 پذیرفته شدگان (غیرمشمول) که دارای مدرک کاردانی(اعم از پیوسته یا ناپیوسته) بوده لازم است در زمان ثبت نام اصل مدرک کاردانی را تحویل متصدی ثبت نام نمایند.

 

مشکلات احتمالی در زمان ثبت نام دانشگاه

1- برای بسیاری از داوطلبان ثبت نام دانشگاه آزاد به مراتب این مشکل به وجود آمده است که به دلیل نقص مدارک ثبت نام مجبور شده اند که ساعت های زیادی را برای ثبت نام معطل بمانند. لذا پیشنهاد گروه تله مشاور این است که حتما قبل از اقدام برای ثبت نام مدارک خود را چک کنید و با مدارک کامل برای ثبت نام اقدام کنید.

2- در برخی از دانشگاه ها نیازی به حضور فیزیکی هنگام ثبت نام نیست و ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی انجام می شود. ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه باید مدارک ثبت نام را به دانشگاه تحویل داد. همانگونه که بیان شد ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی می باشد و پس از شروع کلاس ها با حضور در آموزش دانشگاه مدارک لازم برای ثبت نام را در آن زمان به مسئولان دانشگاه تحویل می دهید.

3- انجام روند ثبت نام و تهیه مدارک لازم برای ثبت نام هزینه بر می باشد به همین دلیل به متقاصیان ثبت نام دانشگاه توصیه می شود که برای ثبت نام و تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حتما با خود مقداری پول به همراه داشته باشند. برای دانشجویان خوابگاهی هزینه خوابگاه در ترم اول و برای سایر متقاضیان دانشگاه آزاد شهریه ثابت ترم اول در زمان ثبت نام اخذ می شود بنابراین به همراه داشتن این مقدار پول برای ثبت نام لازم می باشد.

 

برای اطلاع از زمان و مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد های مختلف می توانید از لینک دانشگاه ها که در پایین امده استفاده نمایید یا با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

 

دانشگاه آزاد

لینک مورد نظر

دانشگاه آزاد تهران‌ مركزی

www.iauctb.ac.ir

دانشگاه علوم و تحقیقات

www.srbiau.ac.ir

دانشگاه آزاد اراک

www.iau.arak.ac.ir

دانشگاه آزاد واحد پزشكی تهران

www.iautmu.ac.ir

دانشگاه آزاد تهران‌ جنوب

www.azad.ac.ir

دانشگاه آزاد واحد الكترونیكی

www.iauec.ac.ir

دانشگاه آزاد سنندج

www.iausdj.ac.ir

دانشگاه آزاد قم

www.qom-iau.ac.ir

دانشگاه آزاد تهران شمال

www.iau-tnb.ac.ir

دانشگاه آزاد نجف‌ آباد

http://rs.iaun.ac.ir

دانشگاه آزاد تبریز

www.iaut.ac.ir

دانشگاه آزاد كرج

www.kiau.ac.ir

دانشگاه آزاد قزوین

www.qiau.ac.ir

دانشگاه آزاد پرند

www.piau.ac.ir

دانشگاه آزاد بروجرد

www.iaub.ac.ir

دانشگاه آزاد شیراز

www.iaushiraz.ac.ir

دانشگاه آزاد مشهد

mshdiau.ac.ir

دانشگاه آزاد آستارا

www.iau-astara.ac.ir

دانشگاه آزاد ایلام

www.ilam-iau.ac.ir

دانشگاه آزاد بندرعباس

iauba.ac.ir

دانشگاه آزاد بوشهر

www.iaubushehr.ac.ir

دانشگاه آزاد آبادان

www.iauabadan.ac.ir

دانشگاه آزاد تربت جام

www.iautj.ac.ir

دانشگاه آزاد خوراسگان

new.khuisf.ac.ir

دانشگاه آزاد زاهدان

iauzah.ac.ir

دانشگاه آزاد ساری

iausari.ac.ir

دانشگاه آزاد شهر ری

iausr.ac.ir

دانشگاه آزاد شهرکرد

www.iaushk.ac.ir

دانشگاه آزاد واحد علوم داروئی

fa.iaups.ac.ir

دانشگاه آزاد کرمانشاه

www.iauksh.ac.ir

دانشگاه آزاد کرمان

iauk.ac.ir

دانشگاه آزاد مسجد سلیمان

www.iaumis.ac.ir

 

برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96 | با کنکور و بدون کنکور" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :