نحوه ی مطالعه صحیح ریاضی رشته انسانی برای کنکور 97

برای مشاوره جهت : نحوه ی مطالعه صحیح ریاضی رشته انسانی برای کنکور 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

درس ریاضی در کنکور انسانی، درسی سرنوشت ساز و مهم است. اگر در مطالعه ریاضی با برنامه ریزی و هدف جلو بروید، می توانید به نتیجه ی خوبی برسید. تاثیر بسزای ریاضی در کنکور انسانی، قابل مقایسه با هیچ درسی نیست، به این صورت که بین درس های رشته ی انسانی، ضریبی معادل 6 دارد.  اکثر داوطلبان کنکور سراسری انسانی به دلیل حجم بالای درس ریاضی و فراوانی فرمول ها و مطالب، این درس را مطالعه نمی کنند. در صورتی که می توانند با هدف گزاری در درس ریاضی رتبه ی خود را به صورت چشم گیری افزایش دهند. ریاضی در کنکور سراسری انسانی، 20 سوال طرح می شود که ترکیبی از چهار کتاب ریاضی اول، دوم، سوم و چهارم است. 6 تست از ریاضی سال اول، 3 تست از درس آمار، 4 تست از ریاضی سال سوم و 7 تست هم از ریاضی سال چهارم می باشد.  در ادامه این مقاله ما به روش ها و تکنیک های مطالعه درس ریاضی انسانی می پردازیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره در مورد روش صحیح مطالعه دروس برای کنکور سراسری ۹۷ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

قدم اول یادگیری اولیه ریاضی در کلاس

اولین نکته ای که باید در مطالعه ی ریاضی بدانید، این است که درس ریاضی انسانی نیاز به توجه حین آموزش این درس دارد. زمانی که درس ریاضی تدریس می شود باید به مطالب دقت کنیم و آن هارا به خوبی یاد گرفته و نت برداری کنیم. این کار اولین قدم برای یادگیری و مطالعه ی ریاضی انسانی است.

 

قدم دوم یادگیری فرمول های ریاضی با حل تمرین

پس از این که درس را سر کلاس به خوبی فهمیدید، باید فرمول ها را مطالعه کرده و مسائل کتاب ریاضی را حل کنیم. کتاب درسی را در اولویت قرار دهید و پس از حل مسائل کتاب ریاضی و تسلط کامل بر آن، نوبت به تست زنی است. در ابتدای تست زنی، زمان طول کشیدن حل یک تست مهم نیست، چراکه فعلا در مرحله ی یاد گیری هستیم. در این مرحله تنها هدف ما چگونگی حل تست است.

 

کاهش زمان در تست زنی

مرحله بعد از مطالعه و تست زنی ، کاهش و مدیریت زمان مورد نیاز برای حل هر تست است. در این بخش  باید زمان پاسخ دادن به هر تست را کوتاه کنید و تا جایی که میتوانید راه حل ها را به صورت مختصر بنویسید، توجه کنید که ابتدا با مدت زمان بیشتری تست بزنید و به مرور زمان و با توجه به افزایش توانایی در حل تست، تعداد تست هارا افزایش داده و زمان کم تری را صرف حل تست کنید. البته دقت کنید که زمان بندی باعث کاهش دقت شما نشود. سرعت شما همیشه باید همراه با دقت باشد. بی دقتی در حل مسائل باعث میشود که دچار اشتباهات پیش پا افتاده ای شوید که همین اشتباهات باعث به هم زدن کل راه حل های شما می شود. نکته ی دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که همه ی وقت خود را صرف حل یک مسئله نکنید و اگر دیدید که یک تست را نمی توانید حل کنید، سعی کنید به حل مسئله دیگر بپردازید.

ریاضی در رشته ی انسانی، درسی است که باید به طور مداوم تکرار و مطالعه شود شود تا بتوان از پس حل آن ها برآمد. بسیاری از دانش آموزان وقتی در حل تست ها شکست می خورند، نا امید شده و از زدن تست های درس ریاضی و مطالعه ی آن امتناع می کنند، در صورتی که میتوان با کمی اراده و پشت کار، از این درس نهایت استفاده را در کنکور سراسری برده و رتبه ی خوبی کسب کنند.

 

برای مشاوره در مورد روش صحیح مطالعه دروس برای کنکور سراسری ۹۷ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "نحوه ی مطالعه صحیح ریاضی رشته انسانی برای کنکور 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :