ویژگی مدارس تیزهوشان

برای مشاوره جهت : ویژگی مدارس تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

مدارس تیزهوشان نسبت به مدارس دیگر از ویژگی های خاصی برخوردارند. همانطور که می دانید، شرط ورود به مدارس تیزهوشان، قبولی در آزمون تیزهوشان است این مدارس برای دانش آموزانی است که از استعداد و هوش بالایی برخوردارند ولی به این معنا نیست که دانش آموزانی که قصد پیشرفت در ضمینه درسی دارند نمی توانند در مدارس تیزهوشان شرکت کنند. دانش آموزانی که به مدارس تیزهوشان وارد می شوند دارای ویژگی هایی هستند که آنهارا از سایر دانش آموزان متمایز می کند. بیش تر خانواده ها این سوال را می پرسند که آیا مدارس تیزهوشان خوب است یا نه؟ در جواب این سوال باید گفت که تنها به فرزند خودتان بستگی دارد. دانش آموز باید بتواند خودش را با مدرسه وقف دهد. اگر توانایی وقف دادن خود با مدارس تیزهوشان را نداشته باشد، نتیجه برعکس می دهد، به این صورت که دانش آموز خسته و از درس فراری می شود. در این مقاله ، به مزایا و معایب مدارس تیزهوشان می پردازیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای اطلاع از ویژگی مدارس تیزهوشان میتوانبد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

مزایای مدارس تیزهوشان

ساعت تدریس مدارس تیزهوشان همانند مدارس دیگر 30 ساعت در هفته است که این زمان می تواند بیش تر هم باشد. تنظیم برنامه های آموزشی ویژه برای دانش آموزان در مدارس تیزهوشان، موجب جلوگیری از اطلاف وقت و منظم کردن فعالیت های دانش آموزان می شود. مدارس تیزهوشان در کنار آموزش ها و برنامه ریزی های خود، در انتشار کتاب های مکمل فعالیت دارند. مدارس تیزهوشان کلاس هایی که جنبه ی طبیعی دارند مثل درسهایی چون ستاره شناسی، سنگ شناسی و . . . را در فضای آزاد برگزار می کند. برقراری ارتباط و همکاری بین معلم و دانش آموز یکی از فعالیت هایی است که مدارس تیزهوشان را با سایر مدارس متمایز می کند. از دیگر مزایای مدارس تیزهوشان می توان به مشاوره دادن به خانواده ها برای شکوفایی هرچه بیش تر استعداد های تیزهوشان اشاره کرد. در این مدارس علاوه بر اینکه دانش آموزان گزینش می شوند، کادر مدرسه نیز مورد گزینش قرار گرفته و انتخاب می شوند. در کنار مدارس تیزهوشان، خانواده نیز نقش مهمی در پیشرفت دانش آموز دارد. خانواده ها موظف اند که در جلسات مدارس تیزهوشان شرکت کنند و با مدارس در ارتباط و از وضعیت تحصیلی فرزند خود با خبر باشند.

 

معایب مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان در کنار مزایای زیادی که دارند، معایبی هم دارند. این مدارس با گزینش و انتخاب دانش آموزان، ممکن است که در آنان حس غرور و برتری ایجاد کنند. علاوه بر این، با سخت گیری های زیادی که روی دانش آموزان دارند، آنان را از مسائل اجتماعی و روزمره دور می کنند. به دلیل توقعات بالا ی مدارس تیزهوشان، اگر دانش آموز نتواند خودش را با شرایط این مدارس وقف دهد، دچار افت تحصیلی شدید می شود و صدمات روحی زیادی می بینند.

 

بیش تر خانواده ها اصرار بر این دارند که فرزند خود را باید به برای تحصیل به مدارس تیزهوشان بفرستند اما باید در نظر داشته باشند که پیش از فرستادن فرزندان خود به مدارس تیزهوشان، باید دانش آموزان را از تمامی جهات بسنجند و تمامی شرایط را در نظر بگیرند که بهترین انتخاب را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارس تیزهوشان توصیه می کنیم که مقالات آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ما را مطالعه نمایید.

 

برای اطلاع از ویژگی مدارس تیزهوشان میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ویژگی مدارس تیزهوشان" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :