فهرست منابع کنکور سراسری 97

انتخاب صحیح منابع کنکور سراسری 97 برای موفقیت در کنکور سراسری 97 تعداد زیادی از دانش آموزان سال آخر دبیرستان را به چالش می کشد. همانطوری که می دانید دستیابی به رتبه ها خوب و قبولی در دانشگاه های برتر نیاز به تلاش و برنامه ریزی دقیق برای کنکور سراسری 97 دارد. اولین قدم برای موفقیت در کنکور سراسری 97 انتخاب دقیق و مطالعه منابع کنکور سراسری 97 با رعایت اصول صحیح برنامه ریزی می باشد. در نظر داشته باشید بهترین منابع کنکور سراسری 97 همان کتاب های درسی مدارس می باشد ولی در بعضی از مباحث کتاب های درسی داوطلبان به دلیل نحوه بیان کتاب نیاز به کتاب های کمکی برای فهم بیشتر پیدا می کنند در ادامه منابع تمامی گروه های آزمایشی کنکور سراسری 97 برای شما توضیح داده شده است.  

کنکور زبان | بهترین منابع کنکور زبان سال 97

در کنکور سراسری منحصرا زبان هیچ گونه منابعی توسط سازمان سنجش معرفی نشده که این موضوع باعث شود انتخاب منابع کنکور سراسری دشوار شود و داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری منحصرا زبان را دارند دچار سردرگمی می‌شوند. از این رو در این مقاله با تحقیق و بررسی کتاب های موجود در بازار بهترین منابع ممکن را جمع آوری و معرفی نموده ایم.  

کنکور انسانی | بهترین منابع کنکور انسانی سال 97

برای موفقیت در کنکور سراسری کتاب های درسی مدرسه اصلی ترین منبع کنکور سراسری است انتخاب و مطالعه کتاب های کمک آموزشی برای موفقیت در کنکور سراسری نقش تکمیل کننده اطلاعات شما را دارد. دانش آموزان این نکته را در نظر داشته باشند نمی‌توان کتب کمک آموزشی را جایگزین کتاب های مدرسه کنند. کتاب های کمک آموزش تبه علت بیان بهترشان برای تسلط بیشتر و یادگیری مباحثی که کتاب های درسی در بیان آنها ضعف دارد بهتر است که مورد استفاده قرار گیرند. به عبارت دیگر اولویت اول و دوم داوطلبان فقط و فقط باید کتاب درسی باشد و کتاب های کمک آموزشی نمی‌تواند جایگزین کتاب های  درسی شود. در این مقاله سعی داریم که بهترین منابع کمکی موجود در بازار را معرفی کنیم.

بهترین منابع کنکور ریاضی 97

رشته ریاضی همیشه یکی از رشته های مورد استقبال دانش آموزان است و معمولا دانش آموزانی به این رشته گرایش پیدا می‌کند که دارای پایه آموزشی قوی و نمرات قابل قبولی هستند. به همین دلیل رقابت در کنکور سراسری رشته ریاضی بسیار تنگاتنگ بوده و داوطلبان برای موفقیت راه سختی در انتظارشان است که نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد. از رشته های پرطرفدار کنکور ریاضی می‌توان به رشته های مهندسی (برق، مکانیک عمران، معماری و ...) اشاره کرد. با توجه به نیازی که در پیشرفت صنعتی کشور وجود دارد فارغ التحصیلان این رشته‌ها از نظر اشتغال با مشکلی مواجه نمی‌شوند. طبق آمار سال 95 تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری رشته ریاضی (148هزار نفر) بوده است. از این رو در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام، معرفی بهترین منابع، بررسی سوالات، برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 می پردازیم.

کنکور هنر | بهترین منابع کنکور هنر سال 97

اصلی ترین منبع کنکور سراسری مطالعه کتب درسی است انتخاب و مطالعه کتاب های کمک آموزشی برای موفقیت در کنکور سراسری نقش حیاتی دارد. داوطلبان توجه داشته باشند کتب کمک آموزشی را نمی‌توان جایگزین کتب درسی کرد. اواویت اصلی داوطلبان در وهله اول فقط کتب درسی است و کتاب های کمک آموزشی که توصیه می شود به علت بیان بهترشان برای تسلط بیشتر و یادگیری مباحثی که کتاب های درسی در بیان آنها ضعف دارد به کار گرفته شود و این کتب فقط به عنوان تفسیری از کتاب درسی است که به داوطلب کمک می‌کند تا با بیان ساده تر فهمیدن موضوع برای داوطلب آسان تر باشد.  

کنکور تجربی | بهترین منابع کنکور تجربی سال 97

به دلیل علاقه بیشتر دانش آموزان (و به همان نسبت والدین دانش آموزان) به رشته تجربی در سال های اخیر میزان داوطلبان رشته تجربی بیشتر شده است به همین دلیل تعداد شرکت کنندگان در کنکور سراسری تجربی بیشتر از رشته های دیگر است. این مسئله باعث شده است که رقابت در کنکور سراسری رشته تجربی سخت تر و امکان قبولی در رشتهای مطلوب کمتر شده است. از رشته های پرطرفدار کنکور تجربی می‌توان به پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، دامپزشکی، رادیولوژی و روان شناسی اشاره کرد.