انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دریافت و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تمامی رشته ها سال 96 پس از برگزاری کنکور سراسری در تیر ماه 1396، نوبت به انتخاب رشته کنکور سراسری و دریافت دفترچه کنکور سراسری میرسد. طبق اعلام سازمان سنجش ، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 چهارشنبه 11 مرداد منتشر خواهد شد . و در همین سایت متعاقبا آدرس دفترچه قرار خواهد گرفت

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 | دریافت جواب کنکور سراسری 96

پس از برگزاری کنکور سراسری ۹۶ در ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان، هنر) برگزار شد.تعداد داوطلبین شرکت کننده در آزمون سراسری سال 96 طبق آمار سازمان سنجش برابر با 929 هزار و 791 می باشد که به تفکیک تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی 148.429 نفر ، کنکور تجربی 580.301 ، کنکور انسانی 184.122 نفر ، کنکور هنر 10.485 نفر و کنکور زبان های خارجی 6454 نفر می باشد . با توجه به این که بسیاری از داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ۹۶ برای بار اولشان است که در کنکور شرکت می کنند یا اطلاع از نحوه ی دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری را ندارند، ما این مقاله را برای راهنمایی در زمینه نحوه مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری فراهم آورده ایم.

آخرین کنکور | آیا ۹۷ آخرین کنکور است؟

همانگونه که میدانید چند سالی میشودکه مسئولان حرف آخرین کنکور را پیش کشیده اند و در نظر دارند که آزمون سراسری یا همان کنکور را حذف کنند. اما آیا واقعا قرار است کنکور حذف شود؟ حذف کنکور و آخرین کنکور چند ده ساله حتما با حواشی بسیاری همراه خواهد بود زیرا در جامعه ای که سلائق مردم به هم نزدیک است و همه دنبال رشته های پر طرفدار میباشند حتما حذف کنکور به عنوان یک مرجع تعیین کننده با مشکلات فراوانی همراه خواهد بود.ما برای برسی حذف کنکور از اظهار نظر شخصی دست بر میداریم و به گفته های مسئولین میپردازیم. در ادامه نظرات نهادها و مسئولین مربوطه را در مورد حذف کنکور و اخرین کنکور میخوانیم.  

زمان و نحوه مراجعه دعوت شدگان به رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 96

برای آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری 96 که برای مصاحبه در رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 96 دعوت شده اند ممکن این سوال به وجود بیاید که باید چه زمانی و کجا برای مصاحبه رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 96 مراجعه کرد. سازمان سنجش در مورد زمان و نحوه مراجعه دعوت شدگان به رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 96 اطلاعیه ای صادر کرده است که در این مقاله به بررسی اطلاعیه سازمان سنجش در مورد زمان و نحوه مراجعه دعوت شدگان به رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 96 می پردازیم. این مقاله مربوط به داوطلبانی است که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96 یک یا چند کدرشته دارای شرایط خاص کنکور سراسری 96 را انتخاب کرده اند.  

رتبه های تک رقمی و برتر کنکور 97 - ریاضی تجربی انسانی هنر زبان

اسامی و کارنامه رتبه های تک رقمی و برتر کنکور 97 و اعلام نتایج رتبه تک رقمی کنکور 96 رشته های ریاضی تجربی انسانی هنر زبان، پس از برگزاری آزمون سراسری در تاریخ 11 تیر 1397 ، بالاخره در تاریخ  مرداد 97 اعلام خواهد شد. بسیار خرسندیم که امسال نیز همانند سالهای قبل در خدمت شما هستیم و برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری بخصوص عزیزانی که رتبه های یک رقمی گرفته اند، آرزوی توفیق روز افزون در آینده را داریم. به همین منظور، بخاطر افزایش رغبت داوطلبان کنکور سراسری سال های آینده، در این مطلب به معرفی رشته های برتر کنکور سراسری در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و هنر و زبان پرداخته ایم و نفرات اول تا دهم هر رشته را با کارنامه معرفی کرده ایم.   سایر مطالب مرتبط : تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 برای داوطلبانی که قصد شرکت در تکمیل ظرفیت سال 96 را دارند ثبت نام کنکور سراسری 97 برای آندسته از عزیزانی که برای کنکور 97 خود را آماده میکنند کارشناسی ارشد 97 نیز برای آندسته از داوطلبان و عزیزانی که میخواهند در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کنند نتایج کنکور سراسری 96 اعلام شد برای دریافت جواب کنکور خود کلیک کنید     رتبه های تک رقمی کنکور رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی و هنر پس از اعلام نتیجه کنکور به صمع و نظر شما خواهد رسید. جهت آگاهی از متد انتخاب رشته برای قبولی تضمینی در رشته ی مورد علاقه خود با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ مشاوران ما تماس بگیرید