انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96

پس از برگزاری کنکور سراسری 96 در تیر ماه و اعلام نتایج در مرداد ماه به مرحله پایانی و شاید مهمترین مرحله کنکور سراسری 96 یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری 96 رسیده ایم. انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بسیار حساس و تعیین کننده می باشد و یک اشتباه کوچک می تواند سرنوشت داوطلبان را تغییر دهد. هر ساله بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری 96 در روند انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشکلات مختلفی برخورد می کنند که در این مقاله راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را برای داوطلبان عزیز کنکور سراسری 96 روند کلی و صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را توضیح داده ایم. در صورتی که قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم دارید می توانید مقاله راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 را مطالعه فرمایید.

اطلاعیه زمان و نحوه ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان با آزمون آزاد 96

    ، نتایج دانشگاه آزاد برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنکور سراسری 96 امروز 23 شهریور اعلام شد و در مرحله بعدی واحد سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد طی اطلاعیه ای ، زمان و نحوه ثبت نام نهایی  نهایی را اعلام کرد . طبق این اطلاعیه ، کلیه داوطلبانی که در کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 نام آن ها تحت عنوان قبولی عادی یا قبولی ذخیره اعلام شده است باید در یکی از روزهای یکشنبه ، دوشنبه یا سه شنبه مقارن با 26 ، 27 و 28 شهریور به واحد دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند مراجعه و رسید ثبت نام دریافت کنند . همچنین پذیرفته شدگان ذخیره دانشگاه آزاد باید ساعت 9 صبح چهارشنبه 29 شهریور با مراجعه مجدد به واحد دانشگاهی خود ، درصورت عدم تکمیل ظرفیت یا یا وجود ظرفیت باقیمانده ، ثبت نام خود را نهایی کنند .   برای مطالعه متن کامل اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان با آزمون دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید . منبع : اطلاعیه دانشگاه آزاد  

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور کنکور سراسری - دانلود

انتخاب رشته  بدون کنکور دانشگاه های سراسری (پیام نور، غیر انتفاعی و پزشکی های بدون کنکور ) که پذیریش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد از فردا شروع می شود. این انتخاب رشته یک فرصت مناسب برای تمام داوطلبانی می باشد که به هر دلیلی از حضور در سر جلسه کنکور سراسری 96 جا مانده اند یا آزمون کنکور سراسری 96 را خوب ندادند. شما عزیزان می توانید در  صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه بدون کنکور در این انتخاب رشته شرکت کنید. در ادامه لینک دانلود دفترچه ی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور ) 96 موجود است .

آینده شغلی بازار کار رشته علوم اجتماعی

رشته علوم اجتماعی را می توان به دو بخش مردم شناسی و انسان شناسی تقسیم کرد. رشته علوم اجتماعی در بخش انسان شناسی به مطالعه خصوصیات انسانی و نشانه های فکری و تاریخی و تغییرات زیستی انسان ها می پردازد. رشته علوم اجتماعی در بخش مردم شناسی به مطالعه ویژگی های فرهنگی و اجتماعی نظیر، زبان، هنر، موسیقی، آداب و سنن، عادات و خلقیات، خانواده، مذهب، در محدوده جغرافیایی و دوره ی تاریخی معینی می پردازد. به طور کلی رشته علوم اجتماعی را علم مطالعه فرهنگ ها نامید که شاملآداب و رسوم واخلاقیات و اعتقادات یک جامعه است که دردنیای امروزه با توجه به اهمیت آن دارای معنایی جدید است.داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و موفقیت در آینده شغلی رشته علوم اجتماعی را دارند باید دارای روحیه جمع گرایی کافی و قدرت تکلم و بیان مناسب باشند و بتواند به خوبی انسانها و جامعه آن ها به خوبی ارتباط برقرار کند. از دروس مهم در رشته علوم اجتماعی می توان به جامعه شناسی، مردم شناسی، حسابداری اشاره کرد  

نحوه ی ثبت نام بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی 96 | پیام نور، غیر انتفاعی

ثبت نام رشته ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور) دانشگاه های دولتی 96( پیام نور و غیر انتفاعی) یکی از فرصت هایی است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه و داوطلبان کنکور سراسری که به هر دلیلی در کنکور سراسری 96 موفق نبودند می توانند برای تحصیل در دانشگاه از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه ی ثبت نام رشته های پذیریش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) دانشگاه های دولتی 96( ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، ثبت نام بدون کنکور دانشگا غیر انتفاعی ) را برای شما شرح دهیم.