حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حقوق کنکور 96-95

رشته ی حقوق از پر طرفدارترین  رشته های علوم انسانی است که رقابت سنگینی در بین داوطلبان برای قبولی در این رشته وجود دارد از همین رو قبولی در رشته ی حقوق همانطوری که می دانید کاره ساده ای نیست. اگر قصد تحصیل در رشته ی حقوق را دارید باید بدانید که رشته ی حقوق بهترین رشته برای  کسانی است که دارای روحیه ای اجتماعی بالا، علاقه مند به استدلال و منطق و دارای حافظه ای قوی هستند.

بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی و آینده شغلی

ادبیات فارسی هویت جامعه ایران است و آثار ادبی سرمایه های ملی و معنوی این مرز و بوم است به همین دلیل توجه به زبان و ادبیات فارسی دارای اهمیت ویژه ای است. رشته زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته های زیر مجموعه گروه انسانی است که داوطلبان علاقه مند به این رشته در کنکور انسانی شانس خود را برای قبولی امتحان می کنند. شرط اول داوطلبان برای تحصیل در این رشته علاقه به زبان و ادبیات فارسی است. دروس اصلی رشته زبان و ادبیات فارسی در دوران دبیرستان عبارتند از کتاب های ادبیات فارسی، زبان فارسی، قافیه و عروض، آرایه های ادبی، تاریخ ادبیات ایران و جهان و نقد ادبی است.  

آینده ی شغلی بازار کار رشته علوم قضایی

در کشور جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی کشور براساس موازین اسلامی و قرآن بنا نهاده شده است و در اسلام نیز بر حکم قضایی بر اساس موازین دینی به دفعات تاکید شده است. بنابراین متصدیان امر قضا لازم است تسلط کافی بر منابع فقه اسلام و کتب مرجع و احکام داشته باشند. هدف از رشته علم قضایی تربیت کارشناسانی در حوزه ی قضایی و حتی در حوزه ی وکالت است تا با علم کافی در رشته علوم قضایی مشغول فعالیت شوند.  

آینده شغلی بازار کار رشته علوم اجتماعی

رشته علوم اجتماعی را می توان به دو بخش مردم شناسی و انسان شناسی تقسیم کرد. رشته علوم اجتماعی در بخش انسان شناسی به مطالعه خصوصیات انسانی و نشانه های فکری و تاریخی و تغییرات زیستی انسان ها می پردازد. رشته علوم اجتماعی در بخش مردم شناسی به مطالعه ویژگی های فرهنگی و اجتماعی نظیر، زبان، هنر، موسیقی، آداب و سنن، عادات و خلقیات، خانواده، مذهب، در محدوده جغرافیایی و دوره ی تاریخی معینی می پردازد. به طور کلی رشته علوم اجتماعی را علم مطالعه فرهنگ ها نامید که شاملآداب و رسوم واخلاقیات و اعتقادات یک جامعه است که دردنیای امروزه با توجه به اهمیت آن دارای معنایی جدید است.داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و موفقیت در آینده شغلی رشته علوم اجتماعی را دارند باید دارای روحیه جمع گرایی کافی و قدرت تکلم و بیان مناسب باشند و بتواند به خوبی انسانها و جامعه آن ها به خوبی ارتباط برقرار کند. از دروس مهم در رشته علوم اجتماعی می توان به جامعه شناسی، مردم شناسی، حسابداری اشاره کرد  

آینده شغلی و بازار کار رشته فلسفه

علم فلسفه در ارتباط با سایر علوم تعریف می­شود، همه امور را مورد بررسی قرار داده و با تمام موجودات سر و کار دارد. در این علم مسائل عام و کلی درباره هر موجودی مورد مطالعه و تحقیق قرار می­گیرد. در واقع فلسفه به سوالاتی پاسخ می­دهد که پاسخگویی به آن­ها در حیطه علوم تجربی قرار ندارد. رشته‌ فلسفه‌ نيز يك‌ رشته‌ آموزشي‌ است‌ كه‌ سال­های زیادی از زمانی که برای اولین بار در دانشگاه­های ایران تدریس شد می­گذرد. این رشته كليه‌ پرسش‌هاي‌ بنيادين‌ انسان‌ را نسبت‌ به‌ مسائل‌ وجود، هستي‌، جهان‌ پيرامون‌ انسان‌ و حقيقت‌ انسان‌ بررسي‌ مي‌كند. دانشگاه­های بسیاری به ارائه این رشته در دانشکده علوم انسانی خود می­پردازند و رقابت سنگینی برای قبولی در دانشگاه­های تراز اول کشور در رشته فلسفه وجود دارد اما آیا وضعیت بازار کار و آینده شغلی رشته فلسفه می­تواند پاسخگوی طیف وسیع فارغ­التحصیلان این رشته باشد؟  

چارت درسی رشته علوم سیاسی 96 | مشاغل مرتبط با رشته ی علوم سیاسی

علوم سیاسی چه رشته ایی است و علوم سیاسی در مورد چه موضوعاتی بحث می کند؟ امروزه آن تعریفی که ما در جامعه از سیاست و سیاست مداران و مشکلات سیاسی داریم با تعریفی که در علوم سیاسی از سیاست می شود بسیار متفاوت است تمامی دانشجویانی که رشته ی علوم سیاسی را انتخاب کرده اند به خوبی باید بدانند که در آینده یک سیاست شناس خواهند شد نه یک سیاست مدار . در واقع اگر شما به مطالعه ی حکومت ها و دولت ها و سیاست علاقمند باشید علوم سیاسی به عنوان علم مطالعه ی حکومت ها تعریف می شود و به بررسی و تحلیل رفتارها ونظام های سیاسی می پردازد که قدمتی حدود 2500 سال دارد و توسط ارسطو و افلاطون در دوران باستان بنیان گذاری گردید.علوم سیاسی در واقع بخشی از علوم اجتماعی می باشد و همیشه اندیشمندان و سیاست مداران و کارشناسان علوم سیاسی جهان در گرو این علم سعی در پیش بینی کردن سیاست ها ، منظم کردن سیاست ها و کارهای سیاسی در جای جای جهان دارند.علوم سیاسی از شاخه هاو گرایش های مختلف و جدا از همی تقسیم بندی می شود که مجموع آنها با هم علوم سیاسی را تشکیل می دهند ، شاخه ها و گرایش هایی چون : فلسفه سیاست و سیاست تطبیقی و جامعه‌شناسی سیاسی و سیاستگذاری عمومی و مطالعات منطقه‌ای و روابط بین‌الملل و تاریخ تحولات سیاسی .  

آخرین رتبه قبولی در رشته مدیریت دولتی 96-95

مجموعه مدیریت از جمله رشته­ هایی است که با توجه به داشتن گرایش­های مختلف، بخش گسترده­ای از داوطلبین کنکور سراسری را مجذوب خود می­کند. داوطلبان هر سه رشته علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی و فیزیک می­توانند رشته مدیریت و یا با توجه به علاقه خود و زمینه فعالیت این رشته ها یکی از گرایش­های مختلف آن شامل مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت جهانگردی و مدیریت بیمه را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند. برای قبولی در رشته مدیریت دولتی یک نکته که خیلی از به شما کمک می کند آگاهی از آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی در دانشگاه های مختلف در سال ۹۵ است.

آخرین رتبه قبولی در رشته حسابداری دانشگاه های روزانه 96-95

حسابداری از جمله رشته ­هایی است که با توجه به آینده شغلی و بازار کار نسبتا مناسب، در بین داوطلبین کنکور از طرفداران زیادی برخوردار بوده و قبولی در این رشته در دانشگاه ­های تراز اول نیازمند تلاشی مضاعف است. درس ریاضی مهمترین درس در این رشته بوده و داوطلبان هر سه گروه علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک می­توانند رشته حسابداری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. دانشگاه ­های بسیاری در سراسر کشور اقدام به پدیرفتن دانشجو در رشته حسابداری می­ کنند که عموما دانشگاه­های تراز اول کشور را نیز شامل می­ شود.

آخرین رتبه قبولی رشته علوم سیاسی روزانه 95-96

رشته علوم سیاسی از جمله رشته های خاص گروه علوم انسانی است که هر ساله در انتخاب رشته کنکور سراسری طرفدان خود را دارد.در این مقاله قصد داریم که در مورد رشته علوم سیاسی توضیحی مختصر بدهیم و سپس در جدول های زیر آمار قبول شدگان رشته علوم سیاسی در کنکور سراسری سال 95-96 را برای آگاهی داوطلبان کنکور سراسری رشته انسانی 96 از رتبه های مورد نیاز برای قبول شدن در رشته علوم سیاسی جمع آوری کرده ایم.

پزشکی بدون کنکور | دانشگاهها و لیست رشته ها

پزشکی بدون کنکور و لیست رشته های پزشکی بدون کنکور یکی از مواردی است که داوطلبان کنکور به دنبال آن هستند بخصوص در روز های  اخیر با توجه به محدود بودن ظرفیت رشته پزشکی و رقابت سنگینی که بین داوطلبان کنکور 96 وجود دارد و اینکه رشته پزشکی بدون کنکور در کدام دانشگاه ها ارائه می گردد؟؟؟ما در این مقاله سعی داریم که تمام نکات مبهم، درباره رشته های پزشکی بدون کنکور را به صورت کامل روشن کنیم.