تراز قبولی تکمیل ظرفیت اتاق عمل دانشگاه آزاد 96 | سهمیه بسیج فعال

قبولی در رشته اتاق عمل از اولیت های اول اکثر داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری تجربی  96 محسوب می شود. از آنجایی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و دانشگاه آزاد 96 عده زیادی از این داوطلبان به دلیل ظرفیت پایین رشته های پزشکی و پیرا پزشکی نتوانسته اند در رشته مورد علاقه خود قبول شوند. یا از رشته یا محلی که در آن قبول شده اند ناراضی هستند. شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96  شانس مجددی برای این داوطلبان برای ادامه تحصیل در رشته اتاق عمل است. داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج   فعال هستند برای قبولی در رشته های دکتری عمومی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، 95 درصد تراز آخرین فرد قبول شده و برای سایر رشته ها کافی است که تنها 90 درصد تراز آخرین فرد قبول شده در رشته محل مورد علاقه خود را کسب نماید تا بتواند در رشته محل مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند. رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آن دسته از رشته هایی هستند که در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 ظرفیتشان به هر دلیل تکمیل نشده است. برای اطلاع از اینکه رشته اتاق عمل در کدام یک از واحد های دانشگاه آزاد در تکمیل ظرفیت داشگاه آزاد ارائه می شود باید دفترجه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  96 را ملاحظه نمایید. در این مقاله بر اساس تراز آخرین نفرات قبول شده در تکمیل ظرفیت اتاق عمل دانشگاه آزاد، تراز مورد نیاز برای قبولی در تکمیل ظرفیت اتاق عمل دانشگاه آزاد 96 را برای شما نمایش میدهیم. برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت اتاق عمل دانشگاه آزاد سهمیه بسیج فعال کلیک نمایید. برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید.  

کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه چیست و چه استفاده­ای دارد؟ سوالی که که ممکن است در روزهای آتی ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول کند. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی که کارنامه محرمانه نیز گفته می­ شود، در اوایل مهر ماه یعنی چیزی حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور منتشر می­شود. این کارنامه تنها برای داوطلبانی قابل استفاده است که در مهلت مقرر انتخاب رشته کرده­اند و در یکی از رشته­ های انتخابی خود پذیرفته شده ­اند. اما کارنامه سبز چه استفاده ای دارد؟ داوطلبانی که در هیچ یک ازانتخاب­های خود پذیرفته نشده ­اند توجه کنند که این کارنامه استفاده ­ای برای آن­ها نداشته و آن­ها باید برای قبولی در رشته مورد نظر خود، به فکر مرحله تکمیل ظرفیت باشند. اما سایر داوطلبانی که در یکی از انتخاب­ های خود پذیرفته شده­ اند می­ توانند با استفاده از کارنامه سبز خود بررسی کنند که در کدام­یک از انتخاب­ های خود نمره قبولی کسب کرده ­اند. انتخاب­ هایی که پایین ­تر از رشته­ ای که در آن قبول شده ­اند قرار گرفته و صرفا اگر آن انتخاب­ ها را در اولویت بالاتری انتخاب می­ کردند می­ توانستند در آن رشته/محل­ ها پذیرفته شوند. این داوطلبان می­ توانند با استفاده از شرایطی که سازمان سنجش برایشان در نظر گرفته در صورت امکان به یکی از اولویت­ های پایین­تر که در آن نمره قبولی را کسب کرده­اند انتقالی بگیرند.  

ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 - به تفکیک رشته ها و دانشگاهها - جدول

ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری  از مهمترین نکاتی است که کنکوری های عزیز باید بدانند  ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری  96 نسبت به  ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری سال های گذشته چه تغییری داشته است. شاید برای شما و یا اطرافیان شما پیش آمده باشد که در زمان تخمین رشته های قبولی در کنکور سراسری به شما گفته می شود که در یک رشته و دانشگاه خاص قبول خواهید شد، اما بعد اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اسم شما در میان قبول شدگان نیست. این امر به دلیل این است که در آن دانشگاه خاص و رشته خاص ظرفیت پذیرش نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. به همین دلیل آگاهی از ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 برای داوطلبان کنکور سراسری 96 بسیار مهم می باشد. از این رو مقاله ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 را برای اطلاع بیشتر داوطلبان کنکور سراسری 96 منتشر کرده ایم.

قوانین انتخاب رشته سراسری | نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور 96

نتایج آزمون سراسری 96 اعلام شد و داوطلبان باید خود را برای مرحله بعد که از حساسیت بسیاری برخوردار است آماده کنند.  انتخاب رشته  مرحله انتخابی است که می­تواند مسیر زندگی فرد را تعیین کرده و سرنوشت و آینده­اش را رقم بزند. یک اشتباه کوچک در این انتخاب بزرگ می­تواند فرد را از مسیر صحیح منحرف ساخته، باعث بی­انگیزگی او شده و حتی موجبات افسردگی وی را فراهم آورد. در مقابل، انتخاب رشته صحیح می­تواند آینده شغلی، مالی و حتی خانوادگی فرد را تضمین کرده و در بدست آوردن جایگاه اجتماعی شایسته به او کمک کند. اما برای پیشگیری از این پیامدهای ناگوار چه باید کرد؟ ما در این مقاله سعیمان بر این بوده تا با بیان ضوابط و نکات تاثیرگذار در فرایند انتخاب رشته بتوانیم باری هرچند کوچک را از دوش داوطلبان گرامی برداریم.

انتخاب رشته کنکور 96 | مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

برای هر فردی که در پی تحقق رویاهای خود از طریق تحصیلات دانشگاهی است، انتخاب رشته نقطه عطفی بسیار مهم در مسیر زندگی محسوب می­شود. از آن­جا که این انتخاب می­تواند جهت­دهی زندگی هر فرد را تعیین کرده و آینده­ی او را تحت تاثیر قرار دهد، اهمیت مشاوره با کارشناسان خبره بیش از پیش آشکار می­گردد. یک انتخاب نادرست می­تواند باعث اتلاف چندین سال از عمر هرکس در بهترین سال­های عمرش گردد. بی­انگیزگی، تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارید و یا حتی زندگی در شهری که هیچ سنخیتی با روحیه شما ندارد جملگی از عواقب انتخاب رشته نادرست است. داوطلبانی که بدون انجام تحقیق و مشورت لازم مبادرت به انتخاب رشته نموده در کمترین حالت چند سال از دوستان خود عقب افتاده و ممکن است پس از چند سال تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارند ناچار به تغییر رشته گردند. با توجه به تجربه و سن کم و تصمیمات احساسی که داوطلب ممکن است تحت تاثیر صحبت­های اطرافیان دلسوز ناآگاه بگیرد ضرورت مشورت با متخصصان و کارشناسان خبره در این زمینه بیش از پیش آشکار می­گردد. اهمیت محل تحصیل و تراز و رتبه هر دانشگاه زمانی آشکار می­شود که داوطلب پس از فراغت از تحصیل، با معضل عدم پذیرش دانشگاهش در فرصت­های کاری پیش آمده چه در داخل و چه در خارج از کشور مواجه می­شود. ضرورتی که بسیاری از داوطلبان از اهمیت آن آگاهی کاملی ندارند. تفاوت بین رشته­ها و گرایش­های مختلف موضوعی است که نیازمند اطلاعات تخصصی و به روز بوده و اغلب آشنایان و اطرافیان داوطلب از آن­ها بی­خبرند.

نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه سراسری | شرایط و مدارک لازم | سامانه ثبت درخواست دانشجویان

دانشجویانی که متقاضی مهمانی و یا انتقال در سال تحصیلی پیش رو هستند، باید در مهلت اعلام شده درخواست خود را تنها در سامانه خدمات آموزشی ثبت کنند. لازم به ذکر است این فرصت تنها یک بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو با توجه به فرصت یکباره در سال، بهتر از دانشجو مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه سراسری را بخوبی بشناسد، تا به دلیل نقص مدرک این فرصت گرانبها را از دست ندهد. همچنین در صورت مغايرت اطلاعات و مدارک پیوست درخواست نقل و انتقال، حق هرگونه مهمانی و انتقالی از دانشجویان سلب می‌شود. برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد کلیک کنید.  

نقل و انتقال دانشگاه آزاد،شرایط و مدارک لازم مهمانی، سامانه ثبت درخواست دانشجویان

دانشجویانی که متقاضی نقل و انتقال و مهمانی در دانشگاه آزاد در سال تحصیلی پیش رو هستند، باید در مهلت اعلام شده درخواست خود را تنها در سامانه خدمات آموزشی ثبت کنند. لازم به ذکر است این فرصت تنها دو بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو بهتر از دانشجو مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد را بخوبی بشناسد، تا به دلیل نقص مدرک این فرصت گرانبها را از دست ندهد. همچنین در صورت مغايرت اطلاعات و مدارک پیوست درخواست نقل و انتقال، حق هرگونه مهمانی و انتقالی از دانشجویان سلب می‌شود.  

انتخاب رشته حضوری و تلفنی کنکور سراسری و آزاد با کمک کارشناسان مجرب

با سلام با توجه به درخواست های مکرر مخاطبین عزیز گروه آموزشی تله مشاور مبنی بر فراهم آوردن بستری برای مشاوره حضوری انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد ۹۶ مشاوران مجرب ما طرح های زیر را برای داوطلبان عزیز در نظر گرفته اند لازم به ذکر است مشاوره برای تمامی گروه های آزمایشی امکان پذیر است و در جلسه حضوری موارد مهمی نظیر بررسی احتمال قبولی؛ بازار کار رشته ها، سطح علمی دانشگاه ها و...  به چالش کشیده خواهد شد.

انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری که در آن، دانش آموزان رشته تحصیلی دانشگاهی خود را انتخاب می کنند اولین انتخاب پیش روی دانش آموزان است که زندگی فرد بعد از انتخاب رشته کاملا تحت تاثیر آن قرار می گیرد.