کنکور، نام آزمونی است که برای سنجش دانسته های علمی داوطلبان ورود به دانشگاهها برگزار میشود. کنکورتنها در بعضی از کشورها مانند ایران، چین، ترکیه و کره جنوبی برگزار میشود. در ایران سازمان سنجش آموزش کشور، مسئول برگزاری کنکور است. کنکور هر ساله تیرماه برگزار میشود و نزدیک به یک میلیون داوطلب، در این آزمون شرکت میکنند.

رشته هایی که داوطلبان کنکور در آن آزمون خواهند داد  رشته های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی است. تأثیر معدل از سال 1395 در کنکور بعنوان یک عامل مثبت در نظر گرفته شده است و برای سال 1396 باید بررسی مجدد میشد چون تاثیر قطعی معدل درکنکور باید زمانی اعمال بشود که امتحانات سه سال آخر دبیرستان بصورت نهایی برگزار شود. پس از اعتراض به این مورد، تاثیر معدل در کنکور 96 تاثیر مثبت شد.

نمره منفی کنکور سراسری 97

هر ساله علت نا کامی بسیاری از دانش آموزان در کنکور سراسری، کسب نمره منفی در جلسه آزمون است. آنچه که بیشتر این دانش آموزان می دانند این است که نمره منفی باعث کاهش تراز یا نمره آنها می شود بدون آنکه از روش تاثیر این نمره منفی و راه های کاهش آن اطلاعی داشته باشند. اگر شما هم درگیر این مشکل هستید نگران نباشید! زیرا برای حل این مشکل راه حل هایی وجود دارد.  

تست آموزشی

احتمالا تا کنون واژه هایی مانند: تست های آموزشی ، تست های مفهومی و تست های سنجشی به گوشتان خورده است! و برایتان سوال شده که ما چگونه باید تشخیص بدهیم کدام تست ها آموزشی یا تست مفهومی و یا  تست سنجشی هستند؟ در جواب به این سئوال، شما اول از همه باید ببینید که الان شما چرا میخواهید تست بزنید؟ می خواهید پس از این تست زدن، چه چیزی به دست آورید؟    

تست مفهومی تست تسلط

 تست مفهومی یا تست تسلط شاید برای اکثر داوطلبان کنکور اصطلاحی آشنا باشد در صورتی که اکثر این داوطلبان دید درست از نحوه ی تست زنی مفهومی برای آمادگی کنکور ندارند. در مقاله تحت عنوان روش صحیح مطالعه کنکوری پله هایی که برای یادگیری کامل یک موضوع باید طی شوند را توضیح داده ایم. در آن مقاله گفتیم پله های سوم و چهارم و پنجم شامل: به کار بستن و تحلیل و ترکیب می باشد. تست های مفهومی کمکی برای عبور از این پله ها می باشد. شما با تمرین تست های مفهومی به دنبال آن هستید که آنچه را که فرا گرفته اید در سئوالهایی که جنبه کاربردی و یا تحلیل موضوع دارند استفاده کنید.  

تست سنجشی تست سرعت عمل

واژه تست سنجشی، همان معنایی را دارد که اکثر داوطلبان کنکور سراسری از واژه تست دارند: یعنی سنجیدن.  برای توضیح این نوع تست اول یادآور می شویم که سه نوع تست وجود دارد: تست آموزشی و تست مفهومی و تست سنجشی. هدف از این نوع تست، افزایش سرعت انتقال و حضور ذهن است در واقع ما در این نوع تست زدن، به دنبال سنجش یادگیری خود، افزایش سرعت تست زنی و تمرین هنر آزمون دادن هستیم. یکی از ابزار بسیار مهمی که دانش آموزان کنکوری در اختیار دارند، تست های سنجشی است زیرا روشی برای حل نقاط ضعف بسیاری از داوطلبان مانند کاهش نمره منفی و افزایش سرعت تست زنی و... است.  

چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ تکنیک های خلاصه نویسی کنکور سراسری و آزاد

خلاصه نویسی دروس برای کنکور سراسری و آزاد در رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان یکی از دغدغه های دانش آموزان است بصورتی که اکثر شما باور غلطی درباره خلاصه نویسی دارید. خلاصه نویسی با نکته برداری متفاوت است. انچه که بیشتر شما به گمان خلاصه نویسی انجام میدهید، در واقع نکته برداری است. از انجا که خلاصه برداری یکی از قدم های اصلی در روش مطالعه کنکوری می باشد، شاید مشکل مطالعه بسیاری از دانش آموزان در همین پله مطالعه باشد. به همین دلیل گروه ما، تصمیم به توضیح روش صحیح خلاصه نویسی برای شما دانش اموزان عزیز گرفت.  

برنامه ریزی کنکور سراسری 97

اهمیت برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 بر هیچ کس پوشیده نیست. احتمالا شما هم از آن دسته دانش آموزان هستید که به دنبال موفقیت در کنکور سراسری 97 می باشید. و برای رسیدن به این موفقیت راهها و نقشه هایی در سر دارید. احتمالا تا الان متوجه نقش مهم برنامه ریزی برای کنکور سراسری در تضمین موفقیتتان شده اید. مثالی که ما برای کنکور مناسب می بینیم، بازی شطرنج است؛ شما باید برای رسیدن به موفقیت حرکات خود را مرحله به مرحله پیش بینی کنید و با فکر و ایده خاص خودتان حرکت کنید. این پیشبینی و تفکر قبل از حرکت، همان نقش مهم برنامه ریزی کنکور سراسری است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا تمام اطلاعات لازم برای داشتن برنامه ریزی درست را برای شما شرح دهیم و برای این کار مسیر برنامه ریزی صحیح را مرحله به مرحله و به ترتیب برای شما آورده ایم. برای یادگیری برنامه ریزی صحیح در کنکور سراسری 97 توصیه می کنیم که این مقاله را به صورت پیوسته مطالعه نمایید و قبل از خواند هر قسمت به سراغ مطالعه قسمت بعدی نروید.

اصول برنامه ریزی | کنکور سراسری 97

اصول برنامه ریزی برای کنکور سرارسی 97 از جمله مواردی است که داوطلبان کنکور سراسری 97  باید حتما از آن اطلاع کامل داشته باشند. از انجایی که اکثر داوطلبان کنکور سراسری 97 با اصول برنامه ریزی برای کنکور سراسری آشنایی ندارند و هر ساله علت اصلی ناکامی اکثر داوطلبان در کنکور سراسری  نداشتن برنامه ریزی درست و تلاش در مسیری نادرست برای موفقیت در کنکور سراسری 97 می باشد. به همین دلیل ما در این مقاله سعی خواهیم داشت تا اصول برنامه ریزی شخصی کنکور را به داوطلبان کنکور 97 آموزش دهیم. ؛ به طوری که در پایان این مقاله شما بتوانید برنامه ریز خود باشید از این رو به شما عزیزان داوطلب کنکور97 ، اصول برنامه ریزی درسی را آموزش خواهیم داد.  

حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال

داوطلبانی که از سهمیه بسیج فعال برخوردارند، برای قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کافیست که 95 درصد تراز آخرین نفر قبول شده در همان رشته محل قبول شده و برای قبولی در سایر رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96، کافیست 90 درصد تراز آخرین نفر قبول شده در آن رشته محل را کسب کنند. رشته های ارئه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت در حقیقت رشته هایی هستند که ظرفیتشان تکمیل نشده است. برای اطلاع از رشته های ارائه شده در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 کافیست که دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را به طور کامل مطالعه نمایید. در این مقاله حدود رتبه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال را به صورت کلی در اختیارتان شما داوطلبان قرار می دهیم.  

ثبت نام کنکور سراسری 97

کنکور سراسری هر ساله توسط سازمان سنجش برای گزینش بهترین دانش آموزان از میان تعداد زیادی دانش آموز جهت ورود به دانشگاه برگزار می شود. سابقه برگزاری کنکور سراسری به بیش از 40 سال می رسد ولی باز هم کسانی هستند که اطلاعات کافی از چگونگی و نحوه ثبت نام در کنکور سراسری را ندارند. پیشنهاد می شود که داوطلبان قبل از ثبت نام در کنکور سراسری 97، مقاله شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 را به خوبی مطالعه کنند تا دچار مشکل نشوند. در ادامه این مقاله، اطلاعاتی از جمله زمان، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 را در اختیار شما داوطلبان قرار دادیم.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال 96

داوطلبانی که از سهمیه بسیج فعال برخوردارند، برای قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کافیست که 95 درصد تراز آخرین نفر قبول شده در همان رشته محل قبول شده و برای قبولی در سایر رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96، کافیست 90 درصد تراز آخرین نفر قبول شده در آن رشته محل را کسب کنند. رشته های ارئه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت در حقیقت رشته هایی هستند که ظرفیتشان تکمیل نشده است. برای اطلاع از رشته های ارائه شده در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 کافیست که دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را به طور کامل مطالعه نمایید. در این مقاله حدود رتبه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال را به صورت کلی در اختیارتان شما داوطلبان قرار می دهیم.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 | دفترچه انتخاب رشته

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96، برای داوطلبانی که می خواهند شانس خود را برای قبولی در رشته محل مورد علاقه خود بیازمایند فرصت خوبی است. علاقمندان به شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را به طور دقیق مطالعه نمایند. سپس از میان رشته محل های ارائه شده در دفترچه، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را انجام دهند. متقاضیان ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانند با داشتن اطلاعاتی همچون حدود تراز و رتبه قبولی تکمیل دانشگاه آزاد می توانند آمادگی خود را برای داشتن یک انتخاب رشته موفق در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 افزایش دهند. در این مقاله، حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به صورت کلی در اختیار شما داوطلبان قرار خواهیم داد.  

تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که قصد دارند شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه خود بیازمایند، فرصت خوبی است.. رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ارائه می شوند، رشته هایی هستند که ظرفیتشان تکمیل نشده است و داوطلبان می توانند ثبت نام کنند. تراز قبولی تکمیل ظرفیت با توجه به سال های قبل، تراز قبولی در بعضی از رشته ها افزایش و در برخی دیگر کاهش داشتند. به دلیل اهمیت بیشتر تراز نسبت به رتبه، آگاهی از حدود رتبه قبولی تکمیل طرفیت دانشگاه ازاد در اولویت بندی تکمیل ظرفیت به ما کمک می کند. در ادامه این مطلب، حدود تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به طور کلی برای شما داوطلبان ارائه می دهیم. در صورتی که در رشته مورد علاقه خود تراز بالایی کسب کرده اید، پیشنهاد می کنیم که علاوه بر تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال 96

سازمان سنجش کشور به منظور تکمیل کردن ظرفیت های خالی دانشگاه ها، فرصتی به نام تکمیل ظرفیت فراهم کرده است. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که قصد دارند شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه خود، فرصت خوبی است. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به سه دسته ی عادی، بسیج فعال و ایثارگران تقسیم می شود. داوطلبانی که از سهمیه بسیج فعال استفاده می کنند، ، برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، تنها باید 95 درصد تراز آخرین نفر قبول شده را به دست آورند. اطلاع از حدود تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال، در اولویت بندی به داوطلبان کمک می کند. برای مشاهده ی رشته محل های ارائه شده نیز می توانید دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را مطالعه کنید. در ادامه، به بررسی حدود تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سهمیه بسیج فعال در قالب قبولی با احتمال کم، متوسط و زیاد می پردازیم. پیشنهاد می کنیم که اگر در رشته مورد علاقه خود تراز خوبی کسب کردید، در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت روانشناسی سراسری 96

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 96، در رشته روانشناسی قبول نشده اند، می توانند با شرکت در تکمیل ظرفیت روانشناسی کنکور سراسری شانس قبولی خود را با مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ارائه شده توسط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بیازمایند. آگاهی از حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت روانشناسی کنکور سراسری برای اولویت بندی بهتر، بسیار موثر است. داوطلبان می توانند علاوه بر تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد نیز شرکت کنند، به همین دلیل پیشهاد می شود که علاوه بر تکمیل ظرفیت روانشناسی دانشگاه سراسری، در تکمیل ظرفیت مدیرت آزاد هم ثبت نام کنید. در ادامه این مقاله، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت روانشناسی دانشگاه سراسری را ارائه می کنیم.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حقوق آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حسابداری آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تربیت بدنی آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.  

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی برق آزاد 96

داوطلبان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه آزاد 96 و مشاهده رتبه قبولی خود، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه آزاد هم شرکت کنند. این داوطلبان با مطالعه ی دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، می توانند رشته محل های ارائه شده را مشاهده نمایند. داوطلبانی که توانسته اند در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه بروند، شانس بیش تری برای قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه آزاد دارند. توجه داشته باشید که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم رقابت بین رشته های پر طرفدار وجود دارد. آگاهی از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه آزاد برای اولویت بندی بهتر در تکمیل ظرفیت موثر است. در ادامه، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه آزاد را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که رتبه خوبی کسب کرده اید پیشنهاد می شود که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری هم شرکت کنید.