کنکور، نام آزمونی است که برای سنجش دانسته های علمی داوطلبان ورود به دانشگاهها برگزار میشود. کنکورتنها در بعضی از کشورها مانند ایران، چین، ترکیه و کره جنوبی برگزار میشود. در ایران سازمان سنجش آموزش کشور، مسئول برگزاری کنکور است. کنکور هر ساله تیرماه برگزار میشود و نزدیک به یک میلیون داوطلب، در این آزمون شرکت میکنند.

رشته هایی که داوطلبان کنکور در آن آزمون خواهند داد  رشته های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی است. تأثیر معدل از سال 1395 در کنکور بعنوان یک عامل مثبت در نظر گرفته شده است و برای سال 1396 باید بررسی مجدد میشد چون تاثیر قطعی معدل درکنکور باید زمانی اعمال بشود که امتحانات سه سال آخر دبیرستان بصورت نهایی برگزار شود. پس از اعتراض به این مورد، تاثیر معدل در کنکور 96 تاثیر مثبت شد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 | تاریخ برگزاری کنکور سراسری 97

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ هر ساله با شروع شدن مدارس در مهر ماه یکی از سوالات داوطلبانی است که قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را دارند. تاریخ ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ و همچنین زمان دقیق ثبت نام کنکور ۹۷ توسط سازمان سنجش در  ۲۵ مهر ماه اعلام شد. که در اطلاعیه ای که سازمان سنجش در ۲۵ مهر ماه منتشر کرد. علاوه بر زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ ، اطلاعاتی در مورد زمان برگزاری کنکور سراسری 97  گروه های مختلف را اراعه داد. از انجایی که اکثر داوطلبان متقاضی ثبت نام کنکور سراسری 97 از هنوز از زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 اطلاع ندارند تصمیم گرفتیم تا در این مقاله زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97 را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. برای اطلاع از نحوه ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید.  یکی از سوالاتی که برای برخی از داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97 که در حال تحصیل در دانشگاه هستند این است که آیا در زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 حق ثبت نام در کنکور 97 را دارند یا نه ؟ توصیه می کنیم که مقاله شرایط انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 و سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97  را حتما این دسته از داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ مطالعه نمایند.  

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷ با توجه به سال گذشته ۱۰ روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۷ توزیع می شود. هر ساله ما با داوطلبانی از کنکور سراسری ۹۷ روبرو هستیم که قبل از برگزاری کنکور سراسری برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دچار مشکل می شوند که این مشکلات شامل مشکل در دریافت کارت ورود به جلسه یا عدم تطابق اطلاعات شخص شرکت کننده در کنکور ۹۷ با اطلاعات مندرج روی کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷ است. به همین دلیل تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم تا راه حل تمام مشکلات احتمالی که ممکن است در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ پیش بیایید را به صورت کامل توضیح دهیم.  

دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 بدون کد رهگیری و شماره پرونده

دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 بدون کد رهگیری و شماره پرونده یک امکان ویژه برای داوطلبانی است که اطلاعات ثبت نامی خود را گم کرده اند. برای دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 باید اطلاعات ثبت نامی را در سایت سازمان سنجش وارد کنید. بسیاری از داوطلبان تصور می کنند که در صورت نداشتن کد رهگیری و شماره پرونده باید برای دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 به صورت حضوری به سازمان سنجش مراجعه کنند و از این بابت بسیار نگران هستند اما دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 بدون کد رهگیری و شماره پرونده راحتتر از قبل شده است. به این صورت که با ثبت نام در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می توانند کد رهگیری و شماره پرونده خود را دریافت کنند. برای اطلاع از جزئیات دریافت کارنامه کنکور سراسری بدون کد رهگیری و شماره پرونده، ادامه مطلب را دنبال کنید.  

رشته های نیمه متمرکز

اینکه رشته های نیمه متمرکز چه هستند؟ و در انتخاب رشته کنکور سراسری چگونه باید این رشته های نیمه متمرکز را انتخاب کرد؟ و اینکه اصلا چه شرایط و ضوابطی بر روی رشته های نیمه متمرکز وارد است؟ همان سوالاتی است که همواره مشاوران ما با آن برخورد داشته اند و شاید همان انگیزه اصلی برای تدوین یک مقاله در مورد رشته های نیمه متمرکز، همین دست سوالات شما عزیزان باشد. در این مقاله، ما ابتدا در باره روش های پذیرش دانشجو در دانشگاه ها بحث می کنیم و سپس در مورد اینکه رشته های نیمه متمرکز را در انتخاب رشته سراسری خود، باید چگونه انتخاب کنید صحبت خواهیم کرد.  

شرایط تحصیل در رشته های نیمه حضوری 97

آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری 97، در صورتی که نتوانند به صورت تمام وقت دانشجو باشند، آنگاه یکی از راه حل های پیش رویشان رشته های نیمه حضوری دانشگاه ها است. اقبال داوطلبان کنکور سراسری به رشته های نیمه حضوری در دانشگاه ها همواره کم بوده است، شاید علت این امر در عدم شناخت دانشجویان از رشته های نیمه حضوری دانشگاه ها است. از این رو تصمیم گرفتیم تا مقاله ای درباره رشته های نیمه حضوری دانشگاه ها تدوین کنیم که شاید بتوانیم مشکل عدم علاقه داوطلبان نسبت به رشته های نیمه حضوری دانشگاه ها را  رفع کنیم.  

شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری 97

رشته های مجازی دانشگاه ها، احتمالا برای آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری 97 دارای جذابیت باشد که فرصت کمی برای حضور در کلاسها دارند. بله؛ در صورتی که فرصت کمی برای حضور در کلاسهای دانشگاه را دارید بهترین انتخاب برای شما، رشته های مجازی دانشگاه ها می باشد. رشته های مجازی دانشگاه ها، رشته هایی هستند که برای تحصیل در آنها می توانید به شکل آنلاین در کلاسها شرکت کنید. البته یک نقطه ضعف بزرگ در این رشته های مجازی دانشگاه ها وجود دارد، آن هم اینکه، تعداد دانشگاه ها و رشته های مجازی دانشگاه ها بسیار محدود است. اما به هر حال، گروه مشاوران ما، مقاله زیر را برای آگاهی شما در مورد رشته های مجازی دانشگاه ها تدوین کرده است.    

شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد 97

تعداد بسیار زیاد داوطلبان کنکور سراسری در رشته تجربی در سالهای اخیر و تبی که برای رشته پزشکی در بین داوطلبان کنکور سراسری تجربی ایجاد شده است باعث شده که علاقه مندان به آگاهی از شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد زیادتر شده اند و مشاوران ما هر روزه با سوال درباره شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد مواجه می شوند.بنابراین گروه مشاوران ما بنا بر ضرورتی که برای آگاهی بخشی به داوطلبان کنکور سراسری درباره موضوع شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد را احساس کرد به تدوین این مقاله پرداخت.  

شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 97

علاقه ای که داوطلبان کنکور سراسری در سالهای اخیر به رشته پزشکی نشان داده اند طرفداران رشته های پردیس خودگردان را نیز بیشتر کرده است. البته از آنجا که شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان در سالهای اخیر تغییراتی داشته و ظهور رشته های پردیس خودگردان در سالهای اخیر با شمایل تازه موجب شده است که شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان تغییر کند.تمایل زیاد این روزهای داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به رشته های پردیس خودگردان علتی است برای گروه مشاوران ما تا شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان را  در قالب یک مقاله برای شما باز کنند.  

سهمیه ایثارگران و مناطق در کنکور سراسری 97

سهمیه ایثارگران و مناطق در کنکور سراسری 97، ذهن داوطلبان کنکور را به خود مشغول کرده است. جالب است بدانید که هر فردی که برای ثبت نام کنکور سراسری 97 اقدام می کند، شامل یک سهمیه از سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97 می شود. بزرگترین جامعه آماری در بین داوطلبان کنکور سراسری 97 را مشمولان سهمیه مناطق دارند. سهمیه ایثارگران، رزمندگان و جانبازان از دیگر سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97 هستند. اکثر داوطلبان کنکور سراسری 97 نمی دانند که واقعاً تاثیر این سهمیه ها در گزینش نهایی دانشگاه ها چگونه است؟ و چطور باید سهمیه های مختلف را در هنگام ثبت نام کنکور سراسری 97 فعال کرد. استفاده از کدام سهمیه ها از بین سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97، تاثیر بیشتری در قبولی دارند؟ با مطالعه ادامه این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را در رابطه با تمام سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97 پیدا کنید. همچنین در صورت ابهام در مورد هرکدام از موادر سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97 می توانید از تله مشاور کمک بگیرید.  

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 برای داوطلبان کنکور سراسری یکی از پراضطراب ترین مراحل کنکور است. داوطلب شرکت کننده کنکور سراسری 97 پس از پشت سر گذاشتن مراحل سخت کنکور، منتظر برداشت محصول نتایج تلاش های شبانه روزی خود است. لذا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97 برای داوطلبان کنکور سراسری از حساس ترین لحظه های زندگیشان است. در این مقاله ما با آگاهی از این حساسیت به توضیح زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 و تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور 97 می پردازیم.  

سهمیه های موثر در کنکور سراسری 97

سهمیه های موثر در کنکور سراسری، ابزاری در جهت ایجاد عدالت آموزشی در کشور و خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس است. سهمیه های موثر در کنکور سراسری، اول داوطلبان کنکور سراسری را به چند دسته تقسیم می کند و سپس ظرفیت دانشگاه ها را به نسبت ظرفیت سهمیه های موثر در کنکور سراسری بین داوطلبان کنکور سراسری تقسیم می کند. سهمیه های موثر در کنکور سراسری عبارتند از: سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران، سهمیه 5% ای ایثارگران و رزمندگان، سهمیه خانواده شهدا و سهمیه بهیاران.  

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97

از بین سهمیه های مؤثر در کنکور، سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 بیشترین مشمولان را دارد. تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 برای بسیاری از داوطلبان سوال برانگیز و پیچیده است. زیرا با اینکه تمام داوطلبان مشمول سهمیه مناطق با نام این سهمیه آشنا هستند، اما درصد کمی از آنها می دانند که تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 چگونه است. تنها اطلاعاتی که داوطلبان کنکور سراسری دارند، این است که تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 برای داوطلبان منطقه سه از مناطق دیگر بیشتر است. اما این مفهوم برای تعریف تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 خیلی هم منطقی نیست. ما در این مقاله سعی کردیم تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 را برای شما توضیح دهیم. اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق شاید داوطلبان مشمول بعضی سهمیه ها را امیدوار و برخی را با جامعه آماری بالاتر از ادامه راه ناامید کند، حتماً شما هم جزو دانش آموزانی که هستید که رتبه های برتر کنکور را متعلق به دنیای دیگری غیر از دنیای خود می دانید و رسیدن به بهترین رتبه و بهترین دانشگاه را تنها یک رویای دست نیافتنی تلقی می کنید. اما ما در تله مشاور به شما توصیه می کنیم این طرز فکر را کنار بگذارید و  برای بهترین شدن در کنکور با هر سهمیه ای که دارید، فقط کافیست با برنامه ریزی درست درس بخوانید. شما بعد از یک دوره تمرین و مطالعه با یک برنامه فوق العاده که از بهترین مشاوران حاضر در تله مشاور دریافت می کنید خواهید دید که درس خواندن برای کنکور آسان است. به شما پیشنهاد می کنیم حتماً در این خصوص با مشاوران ما تماس بگیرید.  

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97 یک دفترچه است که هر سال قبل از شروع ثبت نام آزمون منتشر می شود. این دفترچه همانطور که از نام آن پیداست، شامل مقررات و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 است. ثبت نام کنکور سراسری 97 باید خیلی دقیق انجام شود و هرگونه اشتباه در ثبت نام ممکن است باعث شود که نتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید، دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97 به داوطلبان کمک می کند که بتوانند اطلاعات دقیقی در مورد نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97 به دست بیاورند و تمام مراحل ثبت نام را به درستی و بدون هیچ اشکال انجام دهند. توصیه ما به داوطلبان این است که قبل از هر اقدامی برای ثبت نام، حتماً دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97 را مطالعه کنند و اگر در این خصوص هرگونه سوالی دارند با مشاوران ما با شماره 9099071614 از تلفن ثابت تماس بگیرند. در ادامه متن به توضیح جزئیات مربوط به این دفترچه و نحوه دریافت آن پرداخته ایم. برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97 کلیک کنید  

زمان برگزاری کنکور سراسری 97

زمان برگزاری کنکور سراسری 97 برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان و داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 97 خیلی مهم است. زیرا از همین امروز تا زمان برگزاری کنکور سراسری 97 تنها زمانیست که برای درس خواندن باقی مانده است. اگر این زمان باقیمانده را با برنامه ریزی درس نخوانید نمی توانید در کنکور موفق شوید. داوطلبان ثبت نام کنکور، باید از زمان برگزاری کنکور سراسری 97 از جمله ساعت و تاریخ دقیق آزمون اطلاع داشته باشند تا بتوانند به موقع و با آمادگی کامل کنکور بدهند. اگر به دنبال بهترین برنامه برای درس خواندن برای کنکور سراسری هستید و حس می کنید فرصتی تا زمان برگزاری کنکور سراسری 97 باقی نمانده است حتماً از مشاوران ما کمک بگیرید.  

نرم افزار های برنامه ریزی روزانه درسی

نرم افزارهای برنامه ریزی روزانه درسی، در سال های اخیر بازار بسیار داغی داشته است. از آنجایی که همه افراد به داشتن گوشی های تلفن همراه هوشمند که بسیاری از کارهای روزمره افراد جامعه با آن گره خورده است عادت کرده اند. به احتمال زیاد وقتی حرف از برنامه ریزی روزانه درسی هم بشود شاید به دنبال یک نرم افزار برای ساده سازی کار باشند. در ادامه ما سعی خواهیم کرد به معرفی  نرم افزارهای برنامه ریزی روزانه  درسی موجود بپردازیم و درباره مزایا و معایب نرم افزارهای برنامه ریزی درسی آن چه که می دانیم برای شما بیان کنیم و در نهایت به شما یک نرم افزار برنامه ریزی درسی روزانه مناسب را پیشنهاد بدهیم.  

جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری 97

جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری، ممکن است برای بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 97، یک ترس و واهمه بزرگ باشد که در صورت جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری 97 چه کنم؟ و آیا اصلا دیگر برای جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری 97 راهی برای ثبت نام در کنکور سراسری هست یا نه؟گروه مشاوران ما از آنجا که با این ترس های بزرگ دانش آموزان که در سال کنکوری بودن این دانش آموزان نگرانی ای را بر استرس های آنها اضافه می کندکاملا آشنا هستند، تصمیم گرفتند در این مقاله نگرانی داوطلبان کنکور سراسری 97 را کاهش دهند. قبل از هر چیز به شما داوطلبان کنکوری عزیز می گوییم که اگر از ثبت نام کنکور سراسری 97 جا مانده اید نگران نباشید، برای شما هنوز هم راهی وجود دارد.  

فهرست منابع کنکور سراسری 97

انتخاب صحیح منابع کنکور سراسری 97 برای موفقیت در کنکور سراسری 97 تعداد زیادی از دانش آموزان سال آخر دبیرستان را به چالش می کشد. همانطوری که می دانید دستیابی به رتبه ها خوب و قبولی در دانشگاه های برتر نیاز به تلاش و برنامه ریزی دقیق برای کنکور سراسری 97 دارد. اولین قدم برای موفقیت در کنکور سراسری 97 انتخاب دقیق و مطالعه منابع کنکور سراسری 97 با رعایت اصول صحیح برنامه ریزی می باشد. در نظر داشته باشید بهترین منابع کنکور سراسری 97 همان کتاب های درسی مدارس می باشد ولی در بعضی از مباحث کتاب های درسی داوطلبان به دلیل نحوه بیان کتاب نیاز به کتاب های کمکی برای فهم بیشتر پیدا می کنند در ادامه منابع تمامی گروه های آزمایشی کنکور سراسری 97 برای شما توضیح داده شده است.  

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 97

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 97  امکان پذیر است یا نه؟ با توجه به تجربیات ما از داوطلبان کنکور سال های گذشته این سوال، سوالی است که اکثر داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری بعد از ثبت نام کنکور سراسری 97 با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پیش بینی می کنیم که امسال نیز همانند سال های قبل با داوطلبانی از کنکور سراسری 97 مواجه باشیم که در زمان ثبت نام بخشی از اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه وارد کرده باشند و به دنبال راهی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 97 خود باشند تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم. در این مقاله شما می توانید اطلاعاتی که اکثر داوطلبان کنکور در زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 این اطلاعات را معمولا اشتباه وارد می کنند و مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراری 97 و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 97 را مطالعه نمایید. یکی از سوالاتی که برای برخی از داوطلبان کنکور سراسری 97 که در حال تحصیل در دانشگاه هستند وجود دارد این است که آیا در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ حق ثبت نام در کنکور ۹۷ را دارند یا نه ؟ توصیه می کنیم که مقاله شرایط انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 و سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 را حتما این دسته از داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ مطالعه نمایند.  

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97

مدراک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ یکی از سوالاتی است که اکثر داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ با آن درگیر هستند. از آنجایی که شرکت در کنکور سراسری موضوع بسیار مهمی در زندگی تمامی دانش آموزان و داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری می باشد طبیعی است که دانستن مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری ۹۷ از آن دست سوالات متداول اکثر داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ۹۷ می باشد و بدیهی است که آگاهی داشتن و آماده کردن مدارک لازم برای شرکت در کنکور سراسری 97 روند ثبت نام داوطلبان را سهل تر و سریع تر می کند و طبعا از میزان نگرانی و اضطراب آنها هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ کم می کند. در این مقاله به چگونگی آماده سازی این مدارک لازم برای گروه های مختلف داوطلبان پرداخته شده است.  

سامانه ثبت نام کنکور سراسری 97

کنکور سراسری یکی از آزمون های مهمی است که بیش از 40 سال است که هر سال از طرف سازمان سنجش آموزش کشور بطور سراسری در کشور برای ورود داوطلبان کنکور به دانشگاه برگزار می شود، با وجود این سابقه طولانی در برگزاری کنکور سراسری هنوز برخی از خانواده ها و داوطلبان کنکور 97 اطلاعات لازم از قبیل تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97، نحوه ثبت نام در کنکور سراسری، مدارک لازم ثبت نام، شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97 و ... را نمی دانند. در این بخش به توضیح این موارد برای داوطلبان کنکور 97 می پردازیم تا داوطلبان کنکور 97 در روند ثبت نام دچار مشکل نشوند.