نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد واقعیت یا بازارگرمی

در مرحله انتخاب رشته بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی شده و نمی توانند آن گونه که باید و شاید برای یک انتخاب رشته دقیق و مناسب اقدام کنند.شاید بسیاری از داوطلبان پس از حدود یک سال تلاش و شرکت در آزمون کنکور، از اهمیت بسیار بالای انتخاب رشته بی خبر باشند اما باید به این دسته از داوطلبان عرض کنیم که به میزان اهمیت تلاششان برای قبولی در کنکور سراسری و شاید بیشتر، باید به امر انتخاب رشته دقت فرمایند. برای همین است که نرم افزار های انتخاب رشته مجازی توسط موسسات مختلفی برای راهنمایی داوطلبان منتشر شده است تا با استفاده از آن بتوانند به یک دید کلی از رشته ها و دانشگاه هایی که امکان قبولی در آن ها طبق رتبه و تراز داوطلبان در کنکور سراسری وجود دارد، برسند.شایان ذکر است که این نرم افزار ها همگی بر اساس اصل تخمین و پیشبینی بنا نهاده شده اند به گونه ای که بر اساس رتبه ها و آمار قبولی در کنکور سال های گذشته و مقایسه موارد قبولی مشابه با رتبه و تراز شما لیستی از رشته محل هایی که امکان قبولی شما در آن وجود خواهد داشت ارائه خواهند داد.

انتخاب رشته کنکور 96 | مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

برای هر فردی که در پی تحقق رویاهای خود از طریق تحصیلات دانشگاهی است، انتخاب رشته نقطه عطفی بسیار مهم در مسیر زندگی محسوب می­شود. از آن­جا که این انتخاب می­تواند جهت­دهی زندگی هر فرد را تعیین کرده و آینده­ی او را تحت تاثیر قرار دهد، اهمیت مشاوره با کارشناسان خبره بیش از پیش آشکار می­گردد. یک انتخاب نادرست می­تواند باعث اتلاف چندین سال از عمر هرکس در بهترین سال­های عمرش گردد. بی­انگیزگی، تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارید و یا حتی زندگی در شهری که هیچ سنخیتی با روحیه شما ندارد جملگی از عواقب انتخاب رشته نادرست است. داوطلبانی که بدون انجام تحقیق و مشورت لازم مبادرت به انتخاب رشته نموده در کمترین حالت چند سال از دوستان خود عقب افتاده و ممکن است پس از چند سال تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارند ناچار به تغییر رشته گردند. با توجه به تجربه و سن کم و تصمیمات احساسی که داوطلب ممکن است تحت تاثیر صحبت­های اطرافیان دلسوز ناآگاه بگیرد ضرورت مشورت با متخصصان و کارشناسان خبره در این زمینه بیش از پیش آشکار می­گردد. اهمیت محل تحصیل و تراز و رتبه هر دانشگاه زمانی آشکار می­شود که داوطلب پس از فراغت از تحصیل، با معضل عدم پذیرش دانشگاهش در فرصت­های کاری پیش آمده چه در داخل و چه در خارج از کشور مواجه می­شود. ضرورتی که بسیاری از داوطلبان از اهمیت آن آگاهی کاملی ندارند. تفاوت بین رشته­ها و گرایش­های مختلف موضوعی است که نیازمند اطلاعات تخصصی و به روز بوده و اغلب آشنایان و اطرافیان داوطلب از آن­ها بی­خبرند.

سوالات متداول انتخاب رشته، اعلام نتایج و اعتراض به نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با توجه به تغییراتی که هر ساله دانشگاه آزاد در نحوه پذیرش و انتخاب رشته می دهد، همواره برای متقاضیان  گیج کننده است و سوالات زیادی پیش می آورد. این سوالات عمدتا در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 و اعلام نتایج دانشگاه آزاد 96 می باشد. در این مقاله در مورد سوالات متداول انتخاب رشته و اعلام نتایج دانشگاه آزاد 96 که معمولا برای داوطلبان سردرگم کننده است خواهیم پرداخت.  

انتخاب رشته حضوری و تلفنی کنکور سراسری و آزاد با کمک کارشناسان مجرب

با سلام با توجه به درخواست های مکرر مخاطبین عزیز گروه آموزشی تله مشاور مبنی بر فراهم آوردن بستری برای مشاوره حضوری انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد ۹۶ مشاوران مجرب ما طرح های زیر را برای داوطلبان عزیز در نظر گرفته اند لازم به ذکر است مشاوره برای تمامی گروه های آزمایشی امکان پذیر است و در جلسه حضوری موارد مهمی نظیر بررسی احتمال قبولی؛ بازار کار رشته ها، سطح علمی دانشگاه ها و...  به چالش کشیده خواهد شد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 | شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست و چگونه می­توان از آن استفاده کرد؟ انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور سال 96  بر اساس کنکور سراسری و رتبه و ترازی است که داوطلب در آن کسب می­کند. از آن­جا که در دانشگاه آزاد رشته ­های پرطرفداری مانند گروه پزشکی و رشته­ های پرطرفدار سایر گروه­ها در واحدهای مطرح دانشگاه آزاد با برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می­ کنند، و با درنظر گرفتن محدودیت دانشگاه آزاد در انتخاب 20 رشته/محل، اهمیت انتخاب رشته صحیح بیش از پیش آشکار می­ شود.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد | راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

هر ساله متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشکلات متعددی مواجه می شوند که شاید شما نیز امسال در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با آن مواجه شوید. اولین مشکلی که برای اکثر افراد پیش می یاد  این است که در پیدا کردن سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به دلیل وجود سایت های مشابه زیاد در اینترنت دچار سردرگمی می شوند. دومین مشکل اینکه شاید برای پیدا کردن دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با مشکل مواجه شوید. از مشکلات دیگه ای که در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 خواهید داشت می شود به نحوه ی خرید کارت اعتباری ثبت نام که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 لازمش دارید، کد رهگیری که برای انجام انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد لازم است و اینکه بدانید چه زمانی انتخاب رشته شما تایید یا به عبارتی ثبت و تمام شده است  و در نهایت اینکه اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۹۶ در چه تاریخی می باشد اشاره داشت. برای رفع این مشکلات در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 ما راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 رو برای شما در این مقاله آماده کردیم.

بدون کنکور | دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96-97

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 در تاریخ 12 مرداد ماه منشتر شد و متقاضیان رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 باید برای ثبت نام  رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 باید از طریق سایت azmoon.org و کاملا اینترنتی اقدام نمایند. پس از انجام فرآیند ثبت نام اینترنتی لازم است که متقاضی در تاریخ 28 مرداد ماه به همراه مدارک لازم در ساعات اداری به دانشگاه مورد نظر برای ثبت نام نهایی در رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 مراجعه نماید. دانلود دفترچه بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96-97 در ادامه مطلب