حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96، برای داوطلبانی که می خواهند شانس خود را برای قبولی در رشته محل مورد علاقه خود بیازمایند فرصت خوبی است. علاقمندان به شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را به طور دقیق مطالعه نمایند. سپس از میان رشته محل های ارائه شده در دفترچه، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را انجام دهند. متقاضیان ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانند با داشتن اطلاعاتی همچون حدود تراز و رتبه قبولی تکمیل دانشگاه آزاد می توانند آمادگی خود را برای داشتن یک انتخاب رشته موفق در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 افزایش دهند. در این مقاله، حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به صورت کلی در اختیار شما داوطلبان قرار خواهیم داد.  

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 96-97

در سال های گذشته داوطلبان برای قبولی در دانشگاه آزاد باید در آزمون سراسری که دانشگاه آزاد برگزار می کرد باید شرکت می کردند و در صورت قبولی می توانستند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. امروزه دیگر دانشگاه آزاد آزمونی برگزار نمی کند و پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد به دو صورت بدون کنکور و با آزمون است. البته بیش از 90 درصد رشته ها ثبت نام به صورت بدون کنکور است و فقط رشته های کمی به صورت با آزمون دانشجو می پذیرد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مطالعه فرمایید. مدرک اخذ شده در رشته های کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد که توسط داوطلبان پس از گذرانیدن واحد های مربوط به آنها اعطا میگردد، کاملا رسمی می باشد و هیچ تفاوتی با مدرک رشته های با کنکور دانشگاه آزاد ندارد. همچنین از نظر شهریه و شرایط دیگر نیز متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های کارشناسی پیوسته بدون کنکور با کارشناسی پیوسته با کنکور دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی ندارد. تنها فرق کارشناسی پیوسته با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد در نحوه پذیرفته شدن در دانشگاه است. در این مقاله به بررسی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال96 ، نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96 پرداخته ایم.

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96 | با کنکور و بدون کنکور

هر ساله با شروع ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد با این سوال که چه مدارکی برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی مورد نیاز می باشد مواجه می شوند. با توجه به این که در دانشگاه آزاد ثبت نام ورودی های جدید که به صورت بدون آزمون و با آزمون هر ساله همزمان انجام می شود بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی می شوند که مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت بدون آزمون و با آزمون چه تفاوت هایی با هم دارند. در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهیم و مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد را بیان می کنیم. معمولا در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی برای متقاضیان مشکلاتی به وجود می آید که با پیش بینی این مشکلات در این مقاله به داوطلبان در حل این مشکلات کمک خواهیم کرد. ممکن است برخی از دانشگاه آزاد ها علاوه بر مدارک ذکر شده در این مقاله برای ثبت نام مدارک دیگری که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی از داوطلبان تقاضا نمایند که برای راحتی داوطلبان لیست دانشگاه آزاد ها و لینک مربوط به مدارک را که مخصوص به هر دانشگاه آزاد برای ثبت نام است را در جدولی مرتب کرده ایم.  

مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد 96

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 96

مدارک لازم برای ثبت نام بدون دانشگاه کنکور آزاد 96

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد 96

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام آزاد ۹۶

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد ۹۶

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام آزاد

زمان برای ثبت نام آزاد

زمان ثبت نام آزاد با کنکور ۹۶

زمان برای ثبت نام آزاد بدون کنکور ۹۶

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۶

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد با کنکور

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد با کنکور ۹۶

شهریه دانشگاه آزاد | جدول میزان شهریه دانشگاه آزاد 96

پس از ثبت نام دانشگاه آزاد و بدون کنکور دانشگاه آزاد که در مقالات قبلی توضیح دادیم، نوبت به شهریه دانشگاه آزاد میرسد که به دلیل هزینه هایی پرداختی ، مورد توجه متقاضیان این دانشگاه است. در سالهای اخیر دانشگاه هایی که با دریافت هزینه از دانشجویان امورات خود را میگذرانند و به نوعی کسب درامد نیز دارند بسیار زیاد شده اند شاید شما به عنوان کسی که مخاطب دانشگاه ازاد هستید فکر میکنید که قرار است مبلغ غیر منصفانه ای را بابت تحصیل پرداخت نمایید که اگر در دانشگاهی دیگر قبول شوید اینگونه نخواهد بود در صورتی که باید بگوییم در حال حاضر اکثر دانشگاه ها اقدام به دریافت مبالغی از دانشجویان میکنند همانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه های شبانه و غیرانتفاعی و حتی روزانه ها که در این مقاله به توضیح انها نمی پردازیم.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در سال 96 در مقطع کارشناسی پیوسته به دو صورت با کنکور و بدون کنکور دانشجو می پذیرد و با توجه به امکانات بسیاری که دانشگاه آزاد دارد میتواند به خوبی پاسخگوی نیاز دانشجویان در مراکز و دانشگاه های خود باشد. داوطلبان در هر رشته ای که علاقه مندند می توانند ثبت نام کنند و حتما نیاز نیست که مدرک دیپلمشان با رشته دانشگاهی همخوانی داشته باشد. به فرض مثال اگر داوطلبی فارغ التحصیل رشته انسانی است اما علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق است بدون هیچ گونه شرایط خاصی و محدودیتی می تواند در رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد ثبت نام کند. در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوابق تحصیلی هیچ گونه تاثیری در قبولی شما ندارد بدین صورت که فقط یک حق انتخاب رشته دارید و در آن رشته نیز حتما قبول می شوید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96

دانشگاه آزاد هر ساله در ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می کند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  سال 96 در ورودی مهر ماه در اواخر مرداد ماه شروع می شود و تا اوایل مهر ماه داوطلبان امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در سال 96 را دارند. اگر به هر دلیلی امکان ثبت نام در ورودی مهر ماه دانشگاه آزاد  سال 96 را نداشتید می توانید در ورودی بهمن ماه سال 96  اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کنید. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 96 از طریق سایت azmoon.org به صورت کاملا اینترنتی انجام میگیرد. مشاهده شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 96 و سهمیه ها و تقسیم بندی ها

دانشگاه آزاد در سالهای گذشته بصورت مستقل اقدام به برگزاری کنکور میکرد و انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم متفاوت بود. در چند سال اخیر روند برگزاری آزمون دانشگاه آزاد عوض شده است. تعداد زیادی از رشته ها در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون آزمون اقدام به ثبت نام داوطلبان در دوره های کارشناسی پیوسته و کاردانی می کنند اما هنوز برخی از رشته های پرمتقاضی از جمله رشته های پزشکی در دانشگاه هایی که درجه کیفی و علمی بالاتری نسبت به بقیه دارند از طریق آزمون اقدام به ثبت نام و جذب دانشجو می کنند. در سال های اخیر دانشگاه آزاد دیگر آزمون جداگانه بر گزار نمی کند داوطلبان با شرکت در آزمون سراسری کشور (کنکور) در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب کد رشته محل های مورد نظرشان در دانشگاه آزاد کنند. داوطلبان با استفاده از کد 7 رقمی یا همان کد دسترسی میتوانند به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد را انجام دهند.