کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری و اینکه انتخاب رشته صحیح باشد، یکی از دغدغه داوطلبان است چون سالهای زیادی برای درس خواندن وقت گذاشته اند و ثمره این زحمات، انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری است. هدف ما هم، خدمت به داوطلبان برای انتخاب رشته صحیح است.

حداقل درصد و آخرین رتبه قبولی پزشکی سراسری دولتی کنکور 95-96

در این مطلب حداقل درصد و آخرین رتبه قبولی پزشکی سراسری دولتی کنکور 95-96 را مطالعه خواهید کرد.رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی موجود است. بسیاری از دانش آموزان به امید قبولی در رشته پزشکی در رشته تجربی ادامه تحصیل می دهند. به دلیل ظرفیت کم این رشته نسبت متقاضیان این رشته رقابت بسیار تنگاتنگی وجود دارد و بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری موفق به قبولی در این رشته نمی شوند. تقریبا در تمام استان ها حداقل یک دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد و از جمله دانشگاه های تراز اول می توان به دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نام برد. در جدول های زیر رتبه ، تراز درصد های چارک سوم نفرات قبول شده در برخی از دانشگاه های کشور در مناطق مختلف برای شما داوطلبان گرامی جمع آوری شده است. دانستن این اطلاعات می تواند کمک موثری در راستای انتخاب رشته موفق داوطلبین کنکور سراسری به حساب آید. هر چند که این رتبه ها و درصد کاملا دقیق میباشند اما این ارقام در هر سال دارای یک تلورانس هستند پس در انتخاب رشته از افراد با تجربه و به روز حتما مشورت بگیرید که این تغییرات منجر به جابجایی در قبولی و آینده شما نشود.

نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد واقعیت یا بازارگرمی

در مرحله انتخاب رشته بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی شده و نمی توانند آن گونه که باید و شاید برای یک انتخاب رشته دقیق و مناسب اقدام کنند.شاید بسیاری از داوطلبان پس از حدود یک سال تلاش و شرکت در آزمون کنکور، از اهمیت بسیار بالای انتخاب رشته بی خبر باشند اما باید به این دسته از داوطلبان عرض کنیم که به میزان اهمیت تلاششان برای قبولی در کنکور سراسری و شاید بیشتر، باید به امر انتخاب رشته دقت فرمایند. برای همین است که نرم افزار های انتخاب رشته مجازی توسط موسسات مختلفی برای راهنمایی داوطلبان منتشر شده است تا با استفاده از آن بتوانند به یک دید کلی از رشته ها و دانشگاه هایی که امکان قبولی در آن ها طبق رتبه و تراز داوطلبان در کنکور سراسری وجود دارد، برسند.شایان ذکر است که این نرم افزار ها همگی بر اساس اصل تخمین و پیشبینی بنا نهاده شده اند به گونه ای که بر اساس رتبه ها و آمار قبولی در کنکور سال های گذشته و مقایسه موارد قبولی مشابه با رتبه و تراز شما لیستی از رشته محل هایی که امکان قبولی شما در آن وجود خواهد داشت ارائه خواهند داد.

کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه چیست و چه استفاده­ای دارد؟ سوالی که که ممکن است در روزهای آتی ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول کند. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی که کارنامه محرمانه نیز گفته می­ شود، در اوایل مهر ماه یعنی چیزی حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور منتشر می­شود. این کارنامه تنها برای داوطلبانی قابل استفاده است که در مهلت مقرر انتخاب رشته کرده­اند و در یکی از رشته­ های انتخابی خود پذیرفته شده ­اند. اما کارنامه سبز چه استفاده ای دارد؟ داوطلبانی که در هیچ یک ازانتخاب­های خود پذیرفته نشده ­اند توجه کنند که این کارنامه استفاده ­ای برای آن­ها نداشته و آن­ها باید برای قبولی در رشته مورد نظر خود، به فکر مرحله تکمیل ظرفیت باشند. اما سایر داوطلبانی که در یکی از انتخاب­ های خود پذیرفته شده­ اند می­ توانند با استفاده از کارنامه سبز خود بررسی کنند که در کدام­یک از انتخاب­ های خود نمره قبولی کسب کرده ­اند. انتخاب­ هایی که پایین ­تر از رشته­ ای که در آن قبول شده ­اند قرار گرفته و صرفا اگر آن انتخاب­ ها را در اولویت بالاتری انتخاب می­ کردند می­ توانستند در آن رشته/محل­ ها پذیرفته شوند. این داوطلبان می­ توانند با استفاده از شرایطی که سازمان سنجش برایشان در نظر گرفته در صورت امکان به یکی از اولویت­ های پایین­تر که در آن نمره قبولی را کسب کرده­اند انتقالی بگیرند.  

ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 - به تفکیک رشته ها و دانشگاهها - جدول

ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری  از مهمترین نکاتی است که کنکوری های عزیز باید بدانند  ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری  96 نسبت به  ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری سال های گذشته چه تغییری داشته است. شاید برای شما و یا اطرافیان شما پیش آمده باشد که در زمان تخمین رشته های قبولی در کنکور سراسری به شما گفته می شود که در یک رشته و دانشگاه خاص قبول خواهید شد، اما بعد اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اسم شما در میان قبول شدگان نیست. این امر به دلیل این است که در آن دانشگاه خاص و رشته خاص ظرفیت پذیرش نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. به همین دلیل آگاهی از ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 برای داوطلبان کنکور سراسری 96 بسیار مهم می باشد. از این رو مقاله ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 96 را برای اطلاع بیشتر داوطلبان کنکور سراسری 96 منتشر کرده ایم.

قوانین انتخاب رشته سراسری | نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور 96

نتایج آزمون سراسری 96 اعلام شد و داوطلبان باید خود را برای مرحله بعد که از حساسیت بسیاری برخوردار است آماده کنند.  انتخاب رشته  مرحله انتخابی است که می­تواند مسیر زندگی فرد را تعیین کرده و سرنوشت و آینده­اش را رقم بزند. یک اشتباه کوچک در این انتخاب بزرگ می­تواند فرد را از مسیر صحیح منحرف ساخته، باعث بی­انگیزگی او شده و حتی موجبات افسردگی وی را فراهم آورد. در مقابل، انتخاب رشته صحیح می­تواند آینده شغلی، مالی و حتی خانوادگی فرد را تضمین کرده و در بدست آوردن جایگاه اجتماعی شایسته به او کمک کند. اما برای پیشگیری از این پیامدهای ناگوار چه باید کرد؟ ما در این مقاله سعیمان بر این بوده تا با بیان ضوابط و نکات تاثیرگذار در فرایند انتخاب رشته بتوانیم باری هرچند کوچک را از دوش داوطلبان گرامی برداریم.

انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96

پس از برگزاری کنکور سراسری 96 در تیر ماه و اعلام نتایج در مرداد ماه به مرحله پایانی و شاید مهمترین مرحله کنکور سراسری 96 یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری 96 رسیده ایم. انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بسیار حساس و تعیین کننده می باشد و یک اشتباه کوچک می تواند سرنوشت داوطلبان را تغییر دهد. هر ساله بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری 96 در روند انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشکلات مختلفی برخورد می کنند که در این مقاله راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را برای داوطلبان عزیز کنکور سراسری 96 روند کلی و صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را توضیح داده ایم. در صورتی که قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم دارید می توانید مقاله راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 را مطالعه فرمایید.

اطلاعیه زمان و نحوه ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان با آزمون آزاد 96

    ، نتایج دانشگاه آزاد برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنکور سراسری 96 امروز 23 شهریور اعلام شد و در مرحله بعدی واحد سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد طی اطلاعیه ای ، زمان و نحوه ثبت نام نهایی  نهایی را اعلام کرد . طبق این اطلاعیه ، کلیه داوطلبانی که در کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 نام آن ها تحت عنوان قبولی عادی یا قبولی ذخیره اعلام شده است باید در یکی از روزهای یکشنبه ، دوشنبه یا سه شنبه مقارن با 26 ، 27 و 28 شهریور به واحد دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند مراجعه و رسید ثبت نام دریافت کنند . همچنین پذیرفته شدگان ذخیره دانشگاه آزاد باید ساعت 9 صبح چهارشنبه 29 شهریور با مراجعه مجدد به واحد دانشگاهی خود ، درصورت عدم تکمیل ظرفیت یا یا وجود ظرفیت باقیمانده ، ثبت نام خود را نهایی کنند .   برای مطالعه متن کامل اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان با آزمون دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید . منبع : اطلاعیه دانشگاه آزاد  

آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی برق کنکور 96 و حداقل درصد دروس

مهندسی برق دولتی روزانه یکی از پرطرفدار ترین رشته های گروه ریاضی و کنکور سراسری است که هر ساله مشتاقان زیادی را در دانشگاه های سراسر کشور جذب خود می کند.اما قبل از اینکه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۶ را انجام دهیم باید یک شناخت کلی از این رشته داشته باشیم چرا که این رشته زیر گروهای مختلفی دارد که این امر حساسیت را در انتخاب زیرگروها بالا میبرد زیرا هر زیر گروه استعداد ها و علاق منحصربفرد خودش را دارا میباشد و آینده شغلی خاصی نیز دارد که کاملا با بقیه زیر گروها متفاوت است. پیشنهاد ما به تمام کسانی که قصد انتخاب رشته برق را دارند این است که حتما با مشاوران متخصص مشورت کنند و هدفمند زیر گروه خود را انتخاب کنند. یادتان باشد که قبولی در رشته برق سخت نیست اما انتخاب زیر گروه بسیار مهم است. در این مقاله برآنیم که در ابتدا به معرفی مختصری از این رشته مهندسی برق بپردازیم و پس از آن رتبه و درصد های افراد قبول شده در رشته مهندسی برق در دانشگاه های مختلف را بررسی می کنیم.

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حقوق کنکور 96-95

رشته ی حقوق از پر طرفدارترین  رشته های علوم انسانی است که رقابت سنگینی در بین داوطلبان برای قبولی در این رشته وجود دارد از همین رو قبولی در رشته ی حقوق همانطوری که می دانید کاره ساده ای نیست. اگر قصد تحصیل در رشته ی حقوق را دارید باید بدانید که رشته ی حقوق بهترین رشته برای  کسانی است که دارای روحیه ای اجتماعی بالا، علاقه مند به استدلال و منطق و دارای حافظه ای قوی هستند.

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور کنکور سراسری - دانلود

انتخاب رشته  بدون کنکور دانشگاه های سراسری (پیام نور، غیر انتفاعی و پزشکی های بدون کنکور ) که پذیریش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد از فردا شروع می شود. این انتخاب رشته یک فرصت مناسب برای تمام داوطلبانی می باشد که به هر دلیلی از حضور در سر جلسه کنکور سراسری 96 جا مانده اند یا آزمون کنکور سراسری 96 را خوب ندادند. شما عزیزان می توانید در  صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه بدون کنکور در این انتخاب رشته شرکت کنید. در ادامه لینک دانلود دفترچه ی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور ) 96 موجود است .

بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی و آینده شغلی

ادبیات فارسی هویت جامعه ایران است و آثار ادبی سرمایه های ملی و معنوی این مرز و بوم است به همین دلیل توجه به زبان و ادبیات فارسی دارای اهمیت ویژه ای است. رشته زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته های زیر مجموعه گروه انسانی است که داوطلبان علاقه مند به این رشته در کنکور انسانی شانس خود را برای قبولی امتحان می کنند. شرط اول داوطلبان برای تحصیل در این رشته علاقه به زبان و ادبیات فارسی است. دروس اصلی رشته زبان و ادبیات فارسی در دوران دبیرستان عبارتند از کتاب های ادبیات فارسی، زبان فارسی، قافیه و عروض، آرایه های ادبی، تاریخ ادبیات ایران و جهان و نقد ادبی است.  

آینده ی شغلی بازار کار رشته علوم قضایی

در کشور جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی کشور براساس موازین اسلامی و قرآن بنا نهاده شده است و در اسلام نیز بر حکم قضایی بر اساس موازین دینی به دفعات تاکید شده است. بنابراین متصدیان امر قضا لازم است تسلط کافی بر منابع فقه اسلام و کتب مرجع و احکام داشته باشند. هدف از رشته علم قضایی تربیت کارشناسانی در حوزه ی قضایی و حتی در حوزه ی وکالت است تا با علم کافی در رشته علوم قضایی مشغول فعالیت شوند.  

انتخاب رشته کنکور 96 | مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

برای هر فردی که در پی تحقق رویاهای خود از طریق تحصیلات دانشگاهی است، انتخاب رشته نقطه عطفی بسیار مهم در مسیر زندگی محسوب می­شود. از آن­جا که این انتخاب می­تواند جهت­دهی زندگی هر فرد را تعیین کرده و آینده­ی او را تحت تاثیر قرار دهد، اهمیت مشاوره با کارشناسان خبره بیش از پیش آشکار می­گردد. یک انتخاب نادرست می­تواند باعث اتلاف چندین سال از عمر هرکس در بهترین سال­های عمرش گردد. بی­انگیزگی، تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارید و یا حتی زندگی در شهری که هیچ سنخیتی با روحیه شما ندارد جملگی از عواقب انتخاب رشته نادرست است. داوطلبانی که بدون انجام تحقیق و مشورت لازم مبادرت به انتخاب رشته نموده در کمترین حالت چند سال از دوستان خود عقب افتاده و ممکن است پس از چند سال تحصیل در رشته­ای که علاقه­ای به آن ندارند ناچار به تغییر رشته گردند. با توجه به تجربه و سن کم و تصمیمات احساسی که داوطلب ممکن است تحت تاثیر صحبت­های اطرافیان دلسوز ناآگاه بگیرد ضرورت مشورت با متخصصان و کارشناسان خبره در این زمینه بیش از پیش آشکار می­گردد. اهمیت محل تحصیل و تراز و رتبه هر دانشگاه زمانی آشکار می­شود که داوطلب پس از فراغت از تحصیل، با معضل عدم پذیرش دانشگاهش در فرصت­های کاری پیش آمده چه در داخل و چه در خارج از کشور مواجه می­شود. ضرورتی که بسیاری از داوطلبان از اهمیت آن آگاهی کاملی ندارند. تفاوت بین رشته­ها و گرایش­های مختلف موضوعی است که نیازمند اطلاعات تخصصی و به روز بوده و اغلب آشنایان و اطرافیان داوطلب از آن­ها بی­خبرند.

آینده شغلی و بازار کار رشته فلسفه

علم فلسفه در ارتباط با سایر علوم تعریف می­شود، همه امور را مورد بررسی قرار داده و با تمام موجودات سر و کار دارد. در این علم مسائل عام و کلی درباره هر موجودی مورد مطالعه و تحقیق قرار می­گیرد. در واقع فلسفه به سوالاتی پاسخ می­دهد که پاسخگویی به آن­ها در حیطه علوم تجربی قرار ندارد. رشته‌ فلسفه‌ نيز يك‌ رشته‌ آموزشي‌ است‌ كه‌ سال­های زیادی از زمانی که برای اولین بار در دانشگاه­های ایران تدریس شد می­گذرد. این رشته كليه‌ پرسش‌هاي‌ بنيادين‌ انسان‌ را نسبت‌ به‌ مسائل‌ وجود، هستي‌، جهان‌ پيرامون‌ انسان‌ و حقيقت‌ انسان‌ بررسي‌ مي‌كند. دانشگاه­های بسیاری به ارائه این رشته در دانشکده علوم انسانی خود می­پردازند و رقابت سنگینی برای قبولی در دانشگاه­های تراز اول کشور در رشته فلسفه وجود دارد اما آیا وضعیت بازار کار و آینده شغلی رشته فلسفه می­تواند پاسخگوی طیف وسیع فارغ­التحصیلان این رشته باشد؟  

چارت درسی رشته علوم سیاسی 96 | مشاغل مرتبط با رشته ی علوم سیاسی

علوم سیاسی چه رشته ایی است و علوم سیاسی در مورد چه موضوعاتی بحث می کند؟ امروزه آن تعریفی که ما در جامعه از سیاست و سیاست مداران و مشکلات سیاسی داریم با تعریفی که در علوم سیاسی از سیاست می شود بسیار متفاوت است تمامی دانشجویانی که رشته ی علوم سیاسی را انتخاب کرده اند به خوبی باید بدانند که در آینده یک سیاست شناس خواهند شد نه یک سیاست مدار . در واقع اگر شما به مطالعه ی حکومت ها و دولت ها و سیاست علاقمند باشید علوم سیاسی به عنوان علم مطالعه ی حکومت ها تعریف می شود و به بررسی و تحلیل رفتارها ونظام های سیاسی می پردازد که قدمتی حدود 2500 سال دارد و توسط ارسطو و افلاطون در دوران باستان بنیان گذاری گردید.علوم سیاسی در واقع بخشی از علوم اجتماعی می باشد و همیشه اندیشمندان و سیاست مداران و کارشناسان علوم سیاسی جهان در گرو این علم سعی در پیش بینی کردن سیاست ها ، منظم کردن سیاست ها و کارهای سیاسی در جای جای جهان دارند.علوم سیاسی از شاخه هاو گرایش های مختلف و جدا از همی تقسیم بندی می شود که مجموع آنها با هم علوم سیاسی را تشکیل می دهند ، شاخه ها و گرایش هایی چون : فلسفه سیاست و سیاست تطبیقی و جامعه‌شناسی سیاسی و سیاستگذاری عمومی و مطالعات منطقه‌ای و روابط بین‌الملل و تاریخ تحولات سیاسی .  

نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه سراسری | شرایط و مدارک لازم | سامانه ثبت درخواست دانشجویان

دانشجویانی که متقاضی مهمانی و یا انتقال در سال تحصیلی پیش رو هستند، باید در مهلت اعلام شده درخواست خود را تنها در سامانه خدمات آموزشی ثبت کنند. لازم به ذکر است این فرصت تنها یک بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو با توجه به فرصت یکباره در سال، بهتر از دانشجو مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه سراسری را بخوبی بشناسد، تا به دلیل نقص مدرک این فرصت گرانبها را از دست ندهد. همچنین در صورت مغايرت اطلاعات و مدارک پیوست درخواست نقل و انتقال، حق هرگونه مهمانی و انتقالی از دانشجویان سلب می‌شود. برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد کلیک کنید.  

نقل و انتقال دانشگاه آزاد،شرایط و مدارک لازم مهمانی، سامانه ثبت درخواست دانشجویان

دانشجویانی که متقاضی نقل و انتقال و مهمانی در دانشگاه آزاد در سال تحصیلی پیش رو هستند، باید در مهلت اعلام شده درخواست خود را تنها در سامانه خدمات آموزشی ثبت کنند. لازم به ذکر است این فرصت تنها دو بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو بهتر از دانشجو مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد را بخوبی بشناسد، تا به دلیل نقص مدرک این فرصت گرانبها را از دست ندهد. همچنین در صورت مغايرت اطلاعات و مدارک پیوست درخواست نقل و انتقال، حق هرگونه مهمانی و انتقالی از دانشجویان سلب می‌شود.  

سوالات متداول انتخاب رشته، اعلام نتایج و اعتراض به نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با توجه به تغییراتی که هر ساله دانشگاه آزاد در نحوه پذیرش و انتخاب رشته می دهد، همواره برای متقاضیان  گیج کننده است و سوالات زیادی پیش می آورد. این سوالات عمدتا در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 و اعلام نتایج دانشگاه آزاد 96 می باشد. در این مقاله در مورد سوالات متداول انتخاب رشته و اعلام نتایج دانشگاه آزاد 96 که معمولا برای داوطلبان سردرگم کننده است خواهیم پرداخت.  

انتخاب رشته حضوری و تلفنی کنکور سراسری و آزاد با کمک کارشناسان مجرب

با سلام با توجه به درخواست های مکرر مخاطبین عزیز گروه آموزشی تله مشاور مبنی بر فراهم آوردن بستری برای مشاوره حضوری انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد ۹۶ مشاوران مجرب ما طرح های زیر را برای داوطلبان عزیز در نظر گرفته اند لازم به ذکر است مشاوره برای تمامی گروه های آزمایشی امکان پذیر است و در جلسه حضوری موارد مهمی نظیر بررسی احتمال قبولی؛ بازار کار رشته ها، سطح علمی دانشگاه ها و...  به چالش کشیده خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی 96 | پیام نور، غیر انتفاعی

ثبت نام رشته ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور) دانشگاه های دولتی 96( پیام نور و غیر انتفاعی) یکی از فرصت هایی است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه و داوطلبان کنکور سراسری که به هر دلیلی در کنکور سراسری 96 موفق نبودند می توانند برای تحصیل در دانشگاه از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه ی ثبت نام رشته های پذیریش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) دانشگاه های دولتی 96( ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، ثبت نام بدون کنکور دانشگا غیر انتفاعی ) را برای شما شرح دهیم.