یکی از دغدغه های داوطلبان  انتخاب دانشگاه است. در کشور، دانشگاهها به دسته های متفاوتی تقسیم میشوند. دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، دانشگاه غیر انتفاعی و دانشگاه علمی کاربردی است که در مقالات با جزئیات درباره این دانشگاهها و نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه صحبت خواهیم کرد

حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96، برای داوطلبانی که می خواهند شانس خود را برای قبولی در رشته محل مورد علاقه خود بیازمایند فرصت خوبی است. علاقمندان به شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را به طور دقیق مطالعه نمایند. سپس از میان رشته محل های ارائه شده در دفترچه، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را انجام دهند. متقاضیان ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانند با داشتن اطلاعاتی همچون حدود تراز و رتبه قبولی تکمیل دانشگاه آزاد می توانند آمادگی خود را برای داشتن یک انتخاب رشته موفق در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 افزایش دهند. در این مقاله، حدود رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به صورت کلی در اختیار شما داوطلبان قرار خواهیم داد.  

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 96-97

در سال های گذشته داوطلبان برای قبولی در دانشگاه آزاد باید در آزمون سراسری که دانشگاه آزاد برگزار می کرد باید شرکت می کردند و در صورت قبولی می توانستند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. امروزه دیگر دانشگاه آزاد آزمونی برگزار نمی کند و پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد به دو صورت بدون کنکور و با آزمون است. البته بیش از 90 درصد رشته ها ثبت نام به صورت بدون کنکور است و فقط رشته های کمی به صورت با آزمون دانشجو می پذیرد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مطالعه فرمایید. مدرک اخذ شده در رشته های کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد که توسط داوطلبان پس از گذرانیدن واحد های مربوط به آنها اعطا میگردد، کاملا رسمی می باشد و هیچ تفاوتی با مدرک رشته های با کنکور دانشگاه آزاد ندارد. همچنین از نظر شهریه و شرایط دیگر نیز متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های کارشناسی پیوسته بدون کنکور با کارشناسی پیوسته با کنکور دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی ندارد. تنها فرق کارشناسی پیوسته با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد در نحوه پذیرفته شدن در دانشگاه است. در این مقاله به بررسی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال96 ، نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96 پرداخته ایم.

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه سراسری کارشناسی 97

هر ساله با مشخص شدن اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراری در شهریور ماه و فرا رسیدن موعد ثبت نام در دانشگاه های مختلف ، برای داوطلبان این سردرگمی به وجود می آید که برای ثبت نام دانشگاه در مقطع کارشناسی چه مدارکی مورد نیاز است و مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه را باید چگونه جمع آوری کرد. بعضی از مدارک ثبت نام دانشگاه مربوط به اطلاعات فردی شخص است و برخی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ثبت مربوط به اطلاعات تحصیلی و ثبت نام کنکور سراسری می باشد. تعدد مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه های مختلف باعث شده است که بسیاری از داوطلبان و خانواده های آن ها در زمان ثبت نام دچار مشکل شوند. در این مقاله قصد داریم مدارک لازم در مقطع کارشناسی برای ثبت نام دانشگاه را برای متقاضیان به صورت کامل بیان کرده و در مورد هر کدام توضیح دهیم. در انتها به مشکلات احتمالی که ممکن است در هنگام ثبت نام دانشگاه برای متقاضیان به وجود بیاید می پردازیم.  

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96 | با کنکور و بدون کنکور

هر ساله با شروع ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد با این سوال که چه مدارکی برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی مورد نیاز می باشد مواجه می شوند. با توجه به این که در دانشگاه آزاد ثبت نام ورودی های جدید که به صورت بدون آزمون و با آزمون هر ساله همزمان انجام می شود بسیاری از داوطلبان دچار سردرگمی می شوند که مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت بدون آزمون و با آزمون چه تفاوت هایی با هم دارند. در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهیم و مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد را بیان می کنیم. معمولا در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی برای متقاضیان مشکلاتی به وجود می آید که با پیش بینی این مشکلات در این مقاله به داوطلبان در حل این مشکلات کمک خواهیم کرد. ممکن است برخی از دانشگاه آزاد ها علاوه بر مدارک ذکر شده در این مقاله برای ثبت نام مدارک دیگری که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی از داوطلبان تقاضا نمایند که برای راحتی داوطلبان لیست دانشگاه آزاد ها و لینک مربوط به مدارک را که مخصوص به هر دانشگاه آزاد برای ثبت نام است را در جدولی مرتب کرده ایم.  

مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی 96

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور کارشناسی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد 96

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 96

مدارک لازم برای ثبت نام بدون دانشگاه کنکور آزاد 96

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد 96

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام آزاد ۹۶

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد ۹۶

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام آزاد

زمان برای ثبت نام آزاد

زمان ثبت نام آزاد با کنکور ۹۶

زمان برای ثبت نام آزاد بدون کنکور ۹۶

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۶

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد با کنکور

زمان و مدارک لازم ثبت نام دانشگاه آزاد با کنکور ۹۶

ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 97 - 96 | ثبت نام بدون کنکور

برای آن دسته از داوطلبان که به هر دلیلی در کنکور سراسری 96 نتوانستند شرکت نمایند و یا شرکت کرده و در آن موفق نبوده اند ، ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 فرصتی مناسب به شمار می آید. دانشگاه پیام نور تحت نظر وزارت علوم هم به صورت با آزمون و هم به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد که در این میان ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 را هم می توان در دسته بدون آزمون و هم در دسته با آزمون قرار داد. از مزایای ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 و در کل دانشگاه پیام نور ، ارائه رشته های متنوع ، اجباری نبودن حضور دانشجویان در کلاس های درس و نبودن هیچ گونه محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی بدون توجه به مدرک تحصیلی دوره دبیرستان و یا هنرستان داوطلب می توان اشاره کرد. در ادامه این مقاله به معرفی کامل ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 ، زمان و نحوه ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 و در انتها به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 می پردازیم.  

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ،پس از برگزاری کنکور سراسری 96 و برگزاری کنکور دانشگاه آزاد بطور همزمان در سال 96،و همچنین انتشار دفترچه انتخاب رشته سراسری در تاریخ 11 مرداد، هم اکنون  در اختیار عموم قرار گرفته است . به منظور دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از لینکهای زیر دانلود فرمایید.

ثبت نام بدون کنکور | ثبت نام بدون کنکور پردیس کیش

پردیس کیش دانشگاه تهران از جمله دانشگاه های معتبر در بین دانشگاه های پردیس کشور است. با توجه به این که پس از پایان دوره تحصیل مدرک رسمی دانشگاه تهران به فارغ التحصیلان اعطا می شود، تحصیل در پردیس کیش دانشگاه تهران طرفداران زیادی دارد. نحوه ورود به دانشگاه پردیس کیش به دو شکل خواهد بود. روش اول ثبت نام و پذیرش در پردیس کیش دانشگاه تهران از طریق کنکور سراسری 96 و روش دوم ثبت نام بدون کنکور پردیس کیش 96 می باشد. ثبت نام بدون کنکور پردیس کیش 96 بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. در ادامه به شرایط ثبت نام بدون کنکور پردیس کیش 96 ، رشته های بدون کنکور پردیس کیش 96 و شهریه ثبت نام بدون کنکور پردیس کیش 96 خواهیم پرداخت.  

ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی ارشد | کارشناسی ارشد علمی کاربردی 96

در چند سال اخیر دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان زیادی را به سمت خود کشانده است. دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی علمی کاربردی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می کند. برای آشنایی بیشتر میتوانید مقاله راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید. در این مقاله به شرایط پذیرش و زمان ثبت نام و موارد دیگر کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی 96 می پردازیم.

شهریه دانشگاه آزاد | جدول میزان شهریه دانشگاه آزاد 96

پس از ثبت نام دانشگاه آزاد و بدون کنکور دانشگاه آزاد که در مقالات قبلی توضیح دادیم، نوبت به شهریه دانشگاه آزاد میرسد که به دلیل هزینه هایی پرداختی ، مورد توجه متقاضیان این دانشگاه است. در سالهای اخیر دانشگاه هایی که با دریافت هزینه از دانشجویان امورات خود را میگذرانند و به نوعی کسب درامد نیز دارند بسیار زیاد شده اند شاید شما به عنوان کسی که مخاطب دانشگاه ازاد هستید فکر میکنید که قرار است مبلغ غیر منصفانه ای را بابت تحصیل پرداخت نمایید که اگر در دانشگاهی دیگر قبول شوید اینگونه نخواهد بود در صورتی که باید بگوییم در حال حاضر اکثر دانشگاه ها اقدام به دریافت مبالغی از دانشجویان میکنند همانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه های شبانه و غیرانتفاعی و حتی روزانه ها که در این مقاله به توضیح انها نمی پردازیم.

دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ۹۶ ۹۷ کاردانی کارشناسی ناپیوسته | ثبت نام بدون کنکور

هدف از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی تربیت افراد به منظور به وجود آوردن زمینه مشارکت سازمان ها و دستگاه های اجرایی دولتی و غیر دولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است. به نحوی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای افراد فرصتی را برای کسب دانش و مهارت لازم را به منظور فعالیتی که به آنها محول می شود، کسب  نمایند. از اهداف دیگر ثبت نام بدون آزمون علمی کابردی فراهم آوردن بستر مناسب فعالیت همه جانبه و پژوهش علمی کاربردی و بکارگیری دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی است.   برای دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96 کلیک کنید برای دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 96 کلیک کنید . برای دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته ( کاردانی به کارشناسی ) دانشگاه علمی کاربردی 96 کلیک کنید  

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال 96

در چند سال اخیر دانشگاه علمی کاربردی بدلیل مزیت هایی که نسبت به دانشگاه های دیگر دارد از جمله تحصیل آسانتر و غیر ضروروی بودن حضور در کلاس ها در بین داوطلبان از جمله شاغلین محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دانشگاه علمی کاربردی هر ساله در دو نوبت ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96

چنانچه قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارید برای آگاهی بیشتر می توانید راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی حرفه ای و کاردانی فنی را مطالعه فرمایید و در صورت هر گونه اشکال و سوالی با مشاوران گروه مشاورین تله مشاور از طریق تماس تلفنی تماس بگیرید. در این مقاله به بررسی شهریه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته پرداخته ایم.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی ، دوره های کاردانی حرفه ای و کاردانی فنی

دانشگاه علمی کاربردی در سال های اخیر، محبوبیت زیادی در بین شاغلین و فارغ التحصیلان رشته های کار دانش و فنی حرفه ای پیدا کرده است. دانشگاه علمی کاربردی به دلیل تحصیل آسان تر و ضروری نبودن حضور در کلاس ها برای شاغلین می تواند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل باشد.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی ۹۶ ۹۷

دانشگاه علمی کاربردی در چهار زیر گروه آموزشی صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر هر ساله بصورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کند. رشته های دانشگاه علمی کاربردی بسیار متنوع هستند به گونه ای که که داوطلبان با هر سلیقه ای می توانند رشته مورد علاقه خود را به راحتی انتخاب کرده و در آن به ادامه تحصیل بپردازند.

کیفیت و اعتبار مدرک دانشگاهها در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری

کیفیت و اعتبار مدرک دانشگاهها، بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است بخصوص زمانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را داشته باشید، اعتبار مدرک دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید بسیار هائز اهمیت است.در این مقاله قصد داریم که کیفیت دانشگاه های مختلفی که در ایران مشغول به جذب دانشجو هستند را بررسی کنیم.در ابتدا لازم است که انواع مختلف دانشگاه هایی که وجود دارند را به طور منظمی دسته بندی کنیم و در مورد اعتبار مدرک دانشگاه ها توضیح دهیم.

شهریه دانشگاه شبانه | جدول میزان شهریه دانشگاه شبانه 96

دانشگاه های شبانه یک راه برای ورود به دانشگاه های دولتی هستند که دانشجویان با پرداخت هزینه وارد آنها می شوند که معمولا با عنوان پذیرش دانشجو در دوره نوبت دوم دانشجو جذب میکنند. ویژگی اصلی دانشگاه های نوبت دوم (شبانه) این است که دانشجویان با پرداخت هزینه های جاری که به تحفصیل در جدول زیر آمده است در کنار دیگر دانشجویان روزانه می توانند تحصیل کنند و از امکانات و اساتید دانشگاهای روزانه بهره ببرند و در انتها مدارک روزانه و شبانه یکی است و هیچ فرقی با هم ندارد تنها تفاوتشان با دانشجویان روزانه پرداخت هزینه تحصیل توسط خوده شخص می باشد. در مقالات قبلی به طور کامل درباره شهریه دانشگاه آزاد، شهریه دانشگاه غیر انتفاعی  توضیح دادیم.

شهریه غیر انتفاعی | جدول میزان شهریه دانشگاه غیر انتفاعی 96

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاهای پر مخاطب در کشور می باشد که زیرنظر وزارت علوم توسط بخش خصوصی اداره می شود. تحصیل در این دانشگاه ها نکات خاصی دارد و مانند سایر دانشگاه ها در کنار امتیازات خود، ممکن است معایبی نیز داشته باشند که در زیر به توضیح آنها می پردازیم:

جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی

جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی را برای شما آماده کرده ایم. با توجه به افزایش متقاضیان ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه ها و فراهم آمدن امکان ثبت نام بدون کنکور در بسیاری از دانشگاه های ایران از جمله ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و ... ، احساس نیاز به اطلاع از شرایط و نحوه ی ثبت نام در این دانشگاه ها روز به روز بیشتر می شود. یکی از دانشگاه هایی که متقاضیان ادامه تحصیل بدون کنکور با آن مواجه هستند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی می باشد. که بسیاری از رشته های بدون کنکور پر طرفدار دانشگاهی را ارائه می دهد. شما می توانید برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی کلیک کنید. ما در این مقاله سعی داریم تا چگونگی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های غیر انتفاعی را به طور کامل توضیح دهیم.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در سال 96 در مقطع کارشناسی پیوسته به دو صورت با کنکور و بدون کنکور دانشجو می پذیرد و با توجه به امکانات بسیاری که دانشگاه آزاد دارد میتواند به خوبی پاسخگوی نیاز دانشجویان در مراکز و دانشگاه های خود باشد. داوطلبان در هر رشته ای که علاقه مندند می توانند ثبت نام کنند و حتما نیاز نیست که مدرک دیپلمشان با رشته دانشگاهی همخوانی داشته باشد. به فرض مثال اگر داوطلبی فارغ التحصیل رشته انسانی است اما علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق است بدون هیچ گونه شرایط خاصی و محدودیتی می تواند در رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد ثبت نام کند. در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوابق تحصیلی هیچ گونه تاثیری در قبولی شما ندارد بدین صورت که فقط یک حق انتخاب رشته دارید و در آن رشته نیز حتما قبول می شوید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 96

دانشگاه آزاد هر ساله در ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می کند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  سال 96 در ورودی مهر ماه در اواخر مرداد ماه شروع می شود و تا اوایل مهر ماه داوطلبان امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در سال 96 را دارند. اگر به هر دلیلی امکان ثبت نام در ورودی مهر ماه دانشگاه آزاد  سال 96 را نداشتید می توانید در ورودی بهمن ماه سال 96  اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کنید. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 96 از طریق سایت azmoon.org به صورت کاملا اینترنتی انجام میگیرد. مشاهده شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد