کارشناسی ارشد(فوق لیسانس)، یکی از مقاطعی است که داوطلبان برای ادامه تحصیل پس از مقطع لیسانس، به آن وارد خواهند شد. کارشناسی ارشد به دو صورت کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته است. در این قسمت، به معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد آزاد ، رشته های کارشناسی ارشد و دانشگاه های دارای کارشناسی ارشد خواهیم پرداخت.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

میزان شهریه دانشگاه آزاد برای داوطلبان تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه یک مسئله مهم است. دانشگاه آزاد جزء دانشگاه های گران قیمت کشور محسوب می شود. به ویژه اینکه هرچه مقطع تحصیلی بالاتر می رود میزان شهریه دانشگاه آزاد هم افزایش پیدا می کند. هم چنین در هر سال تحصیلی بر اساس نرخ افزایش شهریه دانشگاه آزاد، دانشجویان باید مبلغ بیشتری بابت شهریه دانشگاه آزاد پرداخت کنند. در این مقاله می خواهیم درمورد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای شما توضیحاتی ارائه کنیم. شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است. مهلت پرداخت شهریه ثابت و متغیر کارشناسی ارشد یکی نیست. شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به ازای هر واحد درسی در هر ترم محاسبه می شود. شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 به میزان 10درصد افزایش یافت. در پایان این مقاله، جدول شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 با فرض 10 درصد افزایش نسبت به سال 96 قابل مشاهده است.   

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97

روز کنکور کارشناسی ارشد 97 حتماً باید کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97 را به همراه داشته باشید. درغیر اینصورت نمی توانید به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97 راه پیدا کنید. کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 97 بعد از ثبت نام آزمون و در زمان مشخص قابل دریافت است. کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97، کارتی است که برخی اطلاعات ثبت نامی شما در آن وجود دارد. به علاوه زمان برگزاری آزمون در قالب روز و ساعت دقیق شروع کنکور کارشناسی ارشد 97 در آن ذکر شده است. همچنین حوزه امتحانی شما بر اساس نشانی ای که در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد کرده اید برای شما مشخص شده است. اگر در روز آزمون ارشد به حوزه امتحانی دیگری غیر از حوزه امتحانی که در کارت مشخص شده مراجعه کنید نمی توانید در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کنید. برای اطلاع از نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97 ادامه مطلب را دنبال کنید. همچنین اگر اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی 97 شما دارای اطلاعات اشتباه است با ما تماس بگیرید.  

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97

اعتراض به نتایج کنکور سراسری یک فرصت برای کسانی است که مطمئن هستند در کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97 آنها اشتباهی وجود دارد. بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 درصدی از داوطلبان از نتیجه راضی نیستند و انتظاری که از نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 داشتند با چیزی که در کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97 می بینند کاملاً متفاوت می شود. کسانی که از بروز اشتباه در نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 خود مطمئن هستند نگران نباشند. زیرا امکان اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 برای آنها فراهم شده است. کسانی که به نتایج اولیه کنکور اعتراض دارند باید شرایط و نحوه اعتراض به کنکور کارشناسی ارشد 97 را بدانند تا بتوانند به شیوه درست اعتراض خود را مطرح کنند و مطمئن باشند این اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 حتماً از طرف سازمان سنجش پیگیری خواهد شد. زیرا اگر بروز اشتباه در کارنامه کنکور کارشناسی ارشد واقعاً اتفاق افتاده باشد نباید اجازه دهید که نتیجه یک سال زحمت شما بی نتیجه بماند. برای آشنایی با نحوه اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 ادامه متن را مطالعه کنید. همچنین برای ثبت اعتراض خود می توانید با تله مشاور تماس بگیرید.  

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97

بعد از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97، مهمترین دغدغه ی داوطلبان، زمان اعلام نتایج کنکور ارشناسی ارشد 97 است. چه در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97 که در آن مشخص می شود مجاز به انتخاب رشته در چه دوره هایی شده اند و چه در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 97 که نتایج انتخاب رشته ارشد است. زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 را سازمان سنجش مشخص می کند. برای اینکه از تاریخ دقیق اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 مطلع شوید، ادامه متن را دنبال کنید. همچنین اگر به دنبال مشاوره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 هستید و یا از دوره های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97 بی اطلاع هستید، از مشاوران ما کمک بخواهید.  

سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 برای بسیاری از داوطلبینی که واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران هستند از سال 96 بسیار مورد بحث و سوال قرار گرفت. از این منظر که از سال 96 تغییراتی در نحوه اعمال سهمیه ایثارگران درانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد صورت گرفت. لذا از آنجایی که اعمال سهمیه ایثارگران تاثیر مهمی در سرنوشت انتخاب رشته داوطلبین واجد الشرایط در کنکور کارشناسی ارشد 97 خواهد داشت در این مقاله به توضیح نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 97 می پردازیم تا ضمن این که به رفع ابهام در مورد تغییرات اعمال شده در سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 پرداخته می شود، ضمن اینکه برای آن دسته از داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد 97 که اطلاعات و آشنایی کافی در مورد نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور ارشد ندارند نیز خواندن این مقاله مفید خواهد بود. البته ذکر این نکته ضروری است که اعمال سهمیه ایثارگران برای داوطلبان مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97  پس ار بررسی و تائید از سوی ارگان مربوطه صورت خواهد گرفت.  

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 به شما کمک می کند تا متوجه شوید که انتخاب رشته ارشد 97 را چگونه باید انجام دهید. یکی از مهم ترین مراحل در فرایند کنکور کارشناسی ارشد 97، مرحله انتخاب رشته است. ثبل از شروع مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با استفاده از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می توانید کد رشته های محلهای مورد نظرتان را انتخاب کنید و پس از اولویت بندی درست در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 وارد کنید. راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97، اطلاعات دقیقی درباره تمام مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شما می دهد اما نمی تواند راه و روش یک انتخاب رشته درست را به شما بیاموزد، زیرا مرحله حساس انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 به جز با کمک گرفتن از افراد باتجربه در این زمینه، نمی تواند نتیجه خوبی داشته باشد. برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با تله مشاور همراه باشید.  

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 باید بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 انجام شود. دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 یک دفترچه است که هر سال از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 باید از آن استفاده کرد. رشته محلهایی که شما برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید در لیست انتخاب رشته وارد کنید، بر اساس کد های 5 رقمی شناخته می شوند. یعنی وارد کردن نام رشته محل ها در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 امکان ندارد. همچنین برای اطلاع از شرایط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید حتماً دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را مطالعه کنید. اما برای اینکه بدانید چطور می توانید به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 دسترسی پیدا کنید و زمان انتشار این دفترچه چه وقت خواهد بود ادامه مطلب را دنبال کنید.  

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97

بعد از اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد 97، نوبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می رسد. مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 برای داوطلبان یکی از حساسترین مراحل در فرایند قبولی کارشناسی ارشد 97 دانشگاه ها است. داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 باید از زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 آگاهی داشته باشند تا بتوانند به موقع برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97  اقدام کنند. زیرا این مرحله نیازمند وقتگذاری و دقت زیاد است و سهل انگاری و عدم مشاوره در این زمینه فرصتهای زیادی را از شما در کارشناسی ارشد 97 می گیرد. سعی کنید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را به محض اینکه توزیع شد تهیه کنید و لیست پیش نویس انتخاب رشته کارشناسی ارشد را قبل از شروع زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 آماده کنید. انتخاب رشته شما باید بر اساس علاقه انجام گیرد. برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 حتماً از تله مشاور کمک بگیرید.  

ثبت نام جاماندگان کنکور کارشناسی ارشد 97

جا ماندن از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ممکن است یکی از کابوس ها و ترس های بزرگ برای بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 باشد. و همین موضوع جا ماندن از ثبت نام کنکور ارشد ممکن است یه یکی از دغدغه های ذهن داوطلبان کنکور ارشد تبدیل شود، این که آیا با جا ماندن از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، همه چیز تمام می شود؟ و آیا راهی برای ثبت نام مجدد کنکور کارشناسی ارشد 97 وجود دارد؟ در سال های اخیر سازمان سنجش آموزش کشور تمهیداتی را برای داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 97 قائل شده تا راه قبولی داوطلبان شرکت کننده در مقطع کارشناسی ارشد هموارتر شود. ضمن این که مشاوران تحصیلی تله مشاور با آگاهی از این ترس ها و نگرانی های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 در این مقاله با بررسی موضوع جاماندگان از ثبت نام کنکور ارشد به این نگرانی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پاسخ داده تا از نگرانی و اضطرابشان بکاهند. برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 کلیک کنید.  

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 می تواند به داوطلبان متقاضی ثبت نام در این دوره کمک کند. هر ساله تعدادی از دانشجویان کارشناسی سال آخر و فارغ­التحصیلان که به دنبال ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 97 می باشند، در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مشکل برخورد می کنند به همین دلیل ما درصدد آمدیم تا در این مقاله نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ را به طور کامل شرح دهیم. در ادامه این مقاله راهنمای تصویری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ آمپه است. با مطالعه دقیق این مطلب پاسخ سوالاتی که در مورد نحوه ثبت نام کنکور ارشد 97 در ذهن دارید خواهید یافت.  

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 برای داوطلبان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 بسیار اهمیت دارد. داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97، باید از الان به دنبال برنامه ریزی برای مطالعه کنکور ارشد باشند تا در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 بتوانند با آمادگی کامل آزمون بدهند. همچنین حضور به موقع و با آمادگی در جلسه برگزاری آزمون کارشناسی 97 امری ضروری است. برنامه مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد 97 را از مشاوران تحصیلی ما بخواهید. همچنین اگر در مورد نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 و زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 97 مشکل دارید با تله مشاور تماس بگیرید.  

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

امروزه ادامه تحصیل، یکی از اهداف مهم زندگی افراد جوان جامعه ایرانی می باشد. از این رو جامعه آماری فراوانی از جوانان در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی سراسری کارشناسی ارشد 97 و کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97 همزمان خواهد بود. زیرا کنکور سراسری کارشناسی ارشد و کنکور سراسری آزاد ادغام شده اند و یک آزمون برای کارشناسی ارشد آزاد و کارشناسی ارشد سراسری برگزار می شود. از آنجا که ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد جای سئوال برای بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری دارد تصمیم گرفتیم مقاله ای درباره مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تدوین کنیم.    

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 جامانده اید اصلاً نگران نباشد. تله مشاور به شما راهی را پیشنهاد می دهد که از این راه با اطمینان کامل بتوانید حتی بعد از تمام شدن مهلت ثبت نام، در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کنید. پس دیگر نیازی به نگرانی نیست و اصلاً به این فکر نکنید که بخواهید تا سال آینده برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد صبر کنید. زیرا عمر شما باارزشتر از آن است برای این مشکل ساده یک سال از آن را در انتظار شروع مهلت ثبت نام بعدی هدر بدهید. راهنمایی های بیشتر در این زمینه را از مشاوران ما بخواهید و از تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید. به علاوه، عزیزانی که قبلاً در آزمون ثبت نام کرده اند ولی برخی اطلاعات ثبت نامی را به اشتباه وارد کرده اند می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، اطلاعات خود را در سایت ویرایش کنند تا با اطلاعات اشتباه آزمون ندهند و در زمان ثبت نام نهایی در دانشگاه با مشکل روبرو نشوند.  

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 | تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی کارشناسی ارشد 97 و کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97 همزمان خواهد بود. زیرا کنکور سراسری کارشناسی ارشد و کنکور سراسری آزاد ادغام شده اند و یک آزمون برای کارشناسی ارشد آزاد و کارشناسی ارشد سراسری برگزار می شود.  

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد 97

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، سامانه ای است که توسط سازمان سنجش برای ثبت نام کنکور کار شناسی ارشد 97طراحی شده است.  داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97، باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ابتدا کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی ارشد 97 را خریداری کنند و سپس با مراجعه بی سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 ثبت نام خود را انجام دهند.  

منابع کنکور کارشناسی ارشد عمران نقشه برداری 97

انتخاب صحیح منابع کنکور کارشناسی ارشد عمران نقشه برداری 97  یکی از چالش های بزرگ داوطلبان کنکور ارشد نقشه برداری است. از این جهت که در رشته نقشه برداری برای مقطع ارشد کتاب های مرجع کافی وجود ندارد و اکثر مطالب به شکل جزوه بیان می شود. لذا آگاهی از منابع درست کنکور ارشد نقشه برداری بدلیل نبود مرجع روشن و مشخص یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور  نقشه برداری است بنابراین برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد نقشه برداری 97 اولین قدم شناخت بهترین و مفیدترین و کاربردی ترین کتاب ها و جزوات کلاسی از میان انبوه زیاد منابع درسی است چه بسا داوطلبی که با عدم دقت در این مرحله کتاب ها و جزواتی را مطالعه می کند که او را از مسیر موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد دور کند. اما ما در این مقاله سعی داریم تا برای هر فرد متناسب با شرایط و هدفی که دارد بهترین منابع کنکور ارشد نقشه برداری 97 را معرفی کنیم.  

بودجه بندی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ۹۷

طی چند سال اخیر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دستخوش تغییرات زیادی شده و هر سال بیشتر از قبل به سمت مفهومی شدن پیش می ر ه.اکثر ما تا به اینجا یک بار کنکور سراسری را در تجربه کرده ایم.با کمی دقت متوجه می شیم که جواب دادن به  سوالات کنکور هم لم خاصی دارد.یعنی در واقع برای نتیجه گرفتن در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ، تنها یادگیری مفاهیم که در اولویت اوله ، کافی نیست!در واقع اگر بخواهیم روراست  و منطقی حرف بزنیم؛برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی علاوه بر بلد بودن سوالات کنکور،باید طراح سوال را نیز بلد باشیم ! طراح سوال را بلد باشیم یعنی چی؟ یعنی شمای داوطلب کنکور کارشناسی ارشد که حتما با خودت عهد کردی  رتبه خوبی در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی امسال  بیاری، همزمان با درس خوندنت، به فکر سلیقه و ذهن طراح محترم سوالات کنکور کارشناسی ارشد هم باشی! برا اینکار حتما حتما لازمه که تکرار سوالات مباحث مختلف هر درس رو طی حداقل ده سال اخیر بررسی کنی. البته! ما هم کاملا میدونیم که اینکار خیلی زیاد وقتگیره به خاطر همین ما از قبل اینکار رو برای شما انجام دادیم و نتیجش رو همین جا براتون گذاشتیم.  

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد، به معنای تاثیر معدل مقطع کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد است. تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97، بنابر اعلام سازمان سنجش، 20% و با یک سازوکار مشخص است. نمره کل نهایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97، از مجموع نمره تراز شده معدل مقطع کارشناسی با وزن 20% و نمره تراز آزمون کارشناسی ارشد با وزن 80% است. همانطور که گفتیم تاثیر معدل در کارشناسی ارشد با سازوکار مشخصی است. گروه ما در این مقاله سعی خواهد کرد تا سازوکار تاثیر معدل در کنکور سراسری 97 را برای شما توضیح دهد.برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 کلیک کنید.  

دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 97

در آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی از 8 درس سؤال طرح می‌شود که به ترتیب بر اساس دفترچه آزمون به‌قرار زیر است  

منابع کنکور کارشناسی ارشد فیزیک 97

انتخاب منابع کنکور کارشناسی ارشد 97 مهمترین قدم  برای قبول شدن در کنکور کارشناسی ارشد فیزیک 97 است.با افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی، ضرورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جهت کسب جایگاه‌های برتر شغلی و حضور در عرصه‌های دانشگاهی بیشتر احساس میشود از اینرو ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اهمیت فوق‌العاده ای پیدا کرده است.فیزیک از مهمترین شاخه های علوم پایه است که امروزه ادامه تحصیلات عالی آن در کشورمان برای این رشته میسر است. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فیزیک  می باشند ٬نیازمند برنامه ریزی دقیق متناسب با هدف و نیازشان هستند. در ابتدا تعیین هدف از شرکت در آزمون ٬ اینکه به دنبال تک رقمی شدن هستید یا  به علت مشغله کاری و نداشتن وقت کافی برای مطالعه صرفآ بدنبال قبولی در آزمون  کارشناسی ارشد هستید٬ میتواند اولین قدم برای شما باشد. که برحسب همین هدف و نیاز شما میتوانید با مطالعه دقیق و شناخت مناسب از گرایش مورد نظرتان و منابع آزمون قدم به این عرصه بگذارید.